Informace o nás

TRÉNINKY MÁME V ÚTERÝ A VE ČTVRTEK OD 15.45 DO 17.30 NA HŘIŠTI SOKOLA STRAŠKOV

Sokol Straškov - Vodochody má přihlášen oddíl přípravky do okresní soutěže. Hrajeme v soutěži starších přípravek, aby u nás mohli hrát hráči od 6 do 10let (v sezóně 2015-16 nejvýše ročník 2005). Přípravka nám umožňuje rozdělit žáky alespoň do dvou věkových kategorií, u nás nemusí hrát prvňáčci spolu s deváťáky, na celém hřišti a celých 40minut. Hrajeme na zhruba čtvrtině hřiště, pět hráčů v poli + brankář. Střídá se hokejovým způsobem. Zápas trvá  2x 15-20 minut.

PRAVIDLA PRO STARŠÍ PŘÍPRAVKY
Hraje se na téměř čtvrtině fotbalového hřiště. Vymezení hřiště je pomocí nizkých met barevně odlišených v místech vymezující pokutové územi a půlku hřiště. Pokutové území je vymezeno 10x5m. Značka pokutového kopu je vzdálenosti 7m od brankové čáry.
Hraje se turnajově, v pěti hráčích v poli a brankářem, paralelně na dvou hřištích
Hrací doba je 2x 15-20min s 5min přestávkami bez odchodu do kabin.
Míč : hraje se s míčem o velikosti č.4, popřípadě i míči o velikosti č.3.
Branky : 5x2m
Střídání hráčů : letmé (hokejové) bez striktních omezení. Při utkání starších přípravek neplatí ofsajd.
Hra brankáře : Je-li míč ze hry,uvádí jej do hry zpět brankář z prostoru pokutového území a to buď výhozem, nebo výkopem z ruky. Při výkopu ovšem nesmí míč přejít středovou čáru, aniž by se ho dotkl jiný hráč. Stane- li se tak, druhé mužstvo zahrává volný kop z místa kde míč středovou čáru překročil. V utkáních starší přípravky lze použít zpětnou přihrávku, tzv. malou domů, brankář ji ale již nemůže chytit do ruky, tak jako tomu bylo v minulých ročnících.
Osobní tresty : Hráčům přípravek se osobní tresty neudělují. Při nesportovním chování či hrubém zákroku může rozhodčí hráče dočasně vyloučit na 5 minut, jeho místo může zaujmout další hráč.

PŘEDPŘÍPRAVKA

Společně s tréninky přípravky trénuje i tzv. předpřípravka. Pro děti které chtějí hrát fotbal a ještě nechodí do školy, nebo do první třídy. Děti se zde postupně seznamují s míčem, s pravidly fotbalu a získávají první dovednosti. Také pro ně vyjednáváme přátelská utkání s mužstvy jejich věkové kategorie.

Do obou kategorií,tedy přípravky i předpřípravky, se mohou hlásit chlapci i dívky. Rádi uvítáme nové členy.

TRÉNINKY MÁME V ÚTERÝ A VE ČTVRTEK OD 15.45 DO 17.30 NA HŘIŠTI SOKOLA STRAŠKOV. V ZIMĚ PAK V ÚTERÝ A  PÁTEK, VE STEJNÉM ČASE, V TĚLOCVIČNĚ MÍSTNÍ ZŠ.