První jarní přátelský zápas v Podluskách

Podlusky  :  Straškov-Vodochody     14:4   (6:0, 2:0, 1:3, 5:1)

Sestava: Sklenář, Kubík, Babják, Procházka, Soukup, Markant, Pengl, Mihelič, Michovský, Svoboda, Houdek

Střelci branek: Soukup 2x, Markant 2x

Úterý 27.3. Účast- Babják, Houdek, Kubík, Markant, Mihelič, Michovský, Pengl, Procházka, Sklenář, Soukup, Svoboda. Trenéři- Houdek, Mihelič, Pokorný.     První přátelák. Uf to byl mazec. My trenéři jsme to tak trochu očekávali. Kluci byli jak probuzení ze zimního spánku. Než se stačili rozkoukat, už tam měl Sklenička tři banány a to i něco chytil. Protihráči okolo nás běhali jak když jezdí na motorce. My jsme si nepřihráli, naopak neomylně trefovali soupeře. Chyběl i důraz a bojovnost. Není se tedy co divit, že jsme první čtvrtinu nakonec prohráli 6:0.   Ve druhé části (po změně stran jsme hráli z kopce a po větru) jsme se trochu zlepšili. I když to bylo také tím, že soupeř začal více střídat a do hry se dostávali i jeho mladší hráči. Alex s Dádou začali bojovat, malinko se rozehrál Péťa s Mírou a několikrát nás podržel i Filip v bráně. Co ten kluk vyvádí? Někdy chytí co by od něj nikdo nečekal a pak zas pustí takovou šmudlu. Přesto jsme i tuto čtvrtku prohráli a to 2:0.   Ve třetí části, kterou jsme opět hráli z kopce, nás posílil Martin, který přijel z okresního výběru a hned to bylo na hře znát. Zvýšil náš důraz v osobních soubojích. K němu se přidalo i pár dalších kluků. Viděli jsme konečně i pár přihrávek a úniků po křídlech. Po nich také padli naše branky o které se podělili Dáda s Alexem. Čtvrtinu jsme vyhráli 1:3.   Do poslední části hry nastoupil soupeř s vidinou tenčícího se náskoku opět v nejsilnější sestavě. My naopak experimentovali (trenérská chyba) a dali Martina do brány. Naše záloha tak nezachytávala útoky soupeře, ani obrana si s nimi nevěděla rady a nechávala brankáře na holičkách. Hlavně Dáňa jako by zapoměl běhat, snad myslel že je stále na lyžích a pojede to samo. I přes tento tlak se zrodila naše nejhezčí akce, kdy Míra jako bek potáhl balon po křídle, přihrál Alexovi, ten našel před bránou volného Dádu, který dal gól. Bohužel to byla pouze kosmetická úprava skóre poslední čtvrtky, kterou jsme opět prohráli poměrem 5:1. Celkový účet zápasu je tedy dost nelichotivý 14:4.   Snad se nám do odvety uzdraví Ivoš a něco natrénujeme. Ještě připomínáme, že Podlusky jsou jedním ze soupeřů v naší semifinálové skupině.

HODNOCENÍ:

Pepik 3, Vašek 3- Josef s Václavem. Nebyli to kosí bratři? Také stále létali v oblacích. Kluci při fotbale se běhá. A jste velcí, nevyhýbejte se osobním soubojům.

Dáňa 4- V tělocvičně toho moc nenatrénoval a dnes poprvé na hřišti. Bylo to vidět. Neběhá mu to a je bez důrazu aby mohl soupeři vzít míč.

Filip M. 4- Více důrazu v osobních soubojích, využívej své rychlosti,trénuj s balonem ať ti tolik nepřekáží.

Adam 4- Poprvé s většími, snažil se, časem se rozkouká.

Míra 5- Více sleduj a rychleji reaguj na hru, zvyš důraz v soubojích. Založil naší nejhezčí akci.

Filip S. 5- Zlepši výkopy a výhozy. Udržuj pozornost při hře a snaž se chytit každý balon co je v tvé blízkosti. Někdy pustí šmudlu, pak zas chytí něco nad čím žasneme.

Péťa 6- Kde byl ten razantní stoper z podzimu, který soupeřům odebírá balony a přesnými přihrávkami zásobuje spoluhráče? Měl to však těžké. Většinou byl proti přesile.

Dáda 6- Bojoval, dal dva góly. Jen ty kličky do hráče a kdyby trochu používal i levou nohu to by byla paráda.

Martin 7- Přinesl do hry důraz. V soubojích vybojoval spoustu míčů. Měl by sám pro sebe více využívat volného prostoru po křídlech.

Alex 7- Bojoval, dal dva góly. S Martinem naši nejlepší hráči, na vše však nestačí. Kdo se k nim příště přidá?

4. Sokol Straškov- Vodochody      1                      2:11

Sestava: Houdek, Babják, Fliťar, Kubík, Markant, Mihelič, Michovský, Pengl, Pospíchal, Procházka, Soukup.

Střelec  : Pospíchal 2x.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Petr Kubík.

První mistrovský turnaj v Pokraticích a čtvrté místo. Nic moc. Máme co zlepšovat. I když jen smůla nás dělila od zisku bodu s Třebenicemi a mohli jsme být třetí. Ale popořádku. Úvodní zápas s Pokraticemi. Domácí jsme překvapili hrou na rychlé brejky. Vedl je Ivoš a ze zálohy ho podporovali Alex s Dádou. Po jednom z brejků se Ivošovi podařilo i skórovat. Výsledek poločasu byl tedy 1:0 pro nás. Do druhé půle domácí vlétli se snahou o vyrovnání, ale dlouho se jim to nevedlo. V obraně nám totiž hrál na stoperu výborný Péťa Kubík, někdy se k němu přidal i Dáńa, jen Míra občas jakoby nevěděl, že je na fotbale. Nakonec se domácí dočkali nejen vyrovnání, ale i vedení. Po chybách v záloze jsme dvakrát nechali volného Pokratického hráče s desítkou na zádech a ten střelami pod břevno nedal Martinovi v brance šanci. Nyní bylo na nás se zápasem něco udělat. K soupeřově desítce jsme na osobku nasadili Vaška a začali se zas víc tlačit dopředu. Po akci Alexe s Ivošem se nám podařilo vyrovnat. Zápas skončil 2:2 a čekali nás Třebenice. Ty nás ve druhém zápase zaskočili agresívní a tvrdou hrou, mnohdy až za hranicí pravidel. Bohužel jsme z nařízených trestných kopů nedokázali dát gól. Jinak jsme v útoku nebyli moc nebezpeční. Asi kluky otrávila tvrdá hra soupeře. Ten také hrozil pouze střelami z dálky, které Martin spolehlivě pochytal. Stalo se tak i minutu před koncem. Jenže soupeřův útočník ho ležícího po zákroku takzvaně dojel a nakopl do hlavy. Po ošetření, už v nastaveném čase, otřesený Martin sám rozehrával faul. Bohužel přímo na kopačky soupeřova hráče. Ten nezaváhal a prázdnou bránu trefil. Na nějaký zvrat už nebyl čas a tak jsme smolně prohráli 1:0. V posledním zápase s Podluskami bylo hned od začátku jasné kdo bude na hřišti pánem. Soupeř byl lepší rychlostně, kombinačně i  fyzicky. Od stavu 3:0 jsme více střídali. Jednak proto aby si všichni více zahráli, ale také proto že některým hráčům rychle docházeli síly. Soupeřovu branku jsme neohrozili. Měli jsme co dělat s bráněním útoků soupeře. Martin si také pořádně zachytal a hlavně díky němu a Petrovi to bylo jen 8:0.

HODNOCENÍ-

Michovský 3- Jseš na fotbale, běhej. Když ti to nejde s míčem, alespoň překážej soupeři a ukopávej mu balon.

Mihelič 3- Platí to samé co o Pepikovi. Kluci na tréninku vám to jde, při zápase se snad bojíte.

Procházka 4- Pozdě reaguješ na balon i na soupeře. věnuj se dění na hřišti a ne okolo něj. Už jsi hrál lepší zápasy.

Pengl 5- Od posledního zápasu zlepšení. Dobře osobně bránil soupeře.

Soukup 6- Takové třeštiprdlo. Je všude a nikde. Velký problém udělat kličku soupeři.

Babják 6- Zlepšení od posledního přáteláku. Jen nezapomínej, jako bek musíš o soupeři stále vědět.

Fliťar 7- Na to že byl s námi prvně tak pěkný výkon. Škoda že fyzicky odpadl v posledním zápase.

Markant 7- Pěkný výkon. Jen jako střední záložník zlepši a zrychli rozehrávku.

Pospíchal 7- Výborný výkon v prvním zápase. Ve druhém se nechal otrávit fauly soupeře a odešel i fyzicky. Byl po nemoci, ale hlavně v sobotu hrál turnaj za Roudnici.

Houdek 8- Výborný výkon. Uchránil nás od mnoha gólů. Škoda že si pokazil dojem špatnou rozehrávkou s Třebenicemi.

Kubík 8- Také výborný výkon. Takhle nějak má hrát stoper. Také byl vyhlášen naším nejlepším hráčem.

4. Sokol Straškov-Vodochody         6:12   0

Sestava- Houdek, Sklenář, Babják, Kubík, Markant, Mihelič, Michovský, Pospíchal, Procházka, Soukup, Svoboda.

Střelci- Pospíchal 3x, Houdek, Kubík, Soukup 1x

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen David SOUKUP

V prvním utkání Třebenického turnaje jsme se střetli s Pokraticemi. Na začátku nám chyběl stoper Péťa Kubík i další absentéři Filip Fliťar a Vašek Pengl. Nakonec Petra pozdě ale přece přivezl tatínek. To už jsme ale prohrávali 1:0 a soupeř na nás neustále zle dotíral. Bohužel i s ním v sestavě jsme po zbytek zápasu podávali bojácný, unavený a odevzdaný výkon a zaslouženě prohráli 3:0. Ve druhém zápase proti domácím Třebenicím to ze začátku nebylo o mnoho lepší. Snad na kluky dolehlo to úmorné vedro. To ale není omluva, bylo stejné i pro soupeře. Škoda, že ani jindy spolehlivý Martin v bráně nás nepodržel. Ze tří, dostal dva laciné góly. Do poločasu stačil stav korigovat Petr z trestného kopu a bylo to 3:1. Ve druhé půli za nepříznivého stavu jsme zkoušeli experimentovat. Martin šel do pole a v brance ho nahradil Sklenička. Od té doby jsme měli více ze hry. A i když Filip dostal také gól mi odpověděli brankami Ivoše a Dády na 4:3. Domácí se začali bát o výsledek. Jejich vlastní "nestranný" rozhodčí na nás odpískal penaltu poté, co sebou domácí útočník plácnul ve vápně i když bylo jasné, že si dal od nohy dlouhý balon a nemůže ho doběhnout. Nařízený pokutový kop Filip chytil a po rychlém rozehrání Ivoš vysunul Martina. Ten se řítil osamocený na domácího gólmana, když v tom zazněl hvizd rozhodčího, který ukončil zápas a tak uchránil domácí od pohromy. Nic nepomohli ani protesty přihlížejících diváků, že utkání ukončil o pět minut dřív. Poslední zápas s Podluskami byl pěkná přestřelka. Nechali jsme Filipa v bráně a Martina v poli. Ani jeden však nesplnil očekávání. Sklenda pustil pár laciných gólů a Martin v poli také nezářil. Na začátku utkání opět celé mužstvo, hlavně obrana, zaspalo. Podlusky se rychle ujali vedení o dva góly a my jen dotahovali na 2:1, 4:2 a konečných 5:3. Dvě naše branky vstřelil Ivoš a jednu přidal Martin. Nejlepší hráč zápasu byl podlusský Jirka Hanč, který ještě loni nastupoval za nás. Celý turnaj z naší strany byl ospalý a unavený. Snad jen koho pochválit, tak Dádu Soukupa a Adama Svobodu. Ač nejmenší, alespoň bojovali a běhali. Ostatní chodili pěšky. Výjímka byl druhý poločas s Třebenicemi. Za ten chválíme celý tým. Proč takto nehrajeme stále?

HODNOCENÍ-

Mihelič, Michovský oba 3- platí to samé co po minulém turnaji. Když dostanete šanci na hřišti, více se snažte.

Babják, Procházka oba 4- kluci hrajete beky. Více si všímejte soupeře. Než se rozkoukáte tak vám uteče. Nebojte se souboje o míč.

Sklenář 4- v poli na stejné úrovni jako Pepik s Filipem. V bráně dost nejistý a nesoustředěný, ale chytil penaltu.

Markant 5- nějak nám ztratil jiskru. Na podzim byl rychlejší, přesnější a důraznější.

Houdek 5- dost šancí chytil, ale pustil i laciné góly. V poli neběhal a neplnil co jsme od něj chtěli.

Pospíchal 6- je v útoku sám proti přesile. Kdyby ale nehrál ty divadla, přestal vyčítat spoluhráčům a soustředil se na svůj vlastní výkon, pak by se určitě ještě o hodně zlepšil.

Kubík 6- držel celou obranu, ale i jeho výkon byl dost nevýrazný (unavený?). V kolik šel v sobotu spát?

Svoboda 6- nejmenší a lepší se zápas od zápasu.

Soukup 6- štírek který bojuje o každý balon. Nejlepší hráč týmu.

4. Sokol Straškov- Vodochody          2:14    0

Sestava- Houdek, Sklenář, Babják, Jarůšek, Kubík, Markant, Mihelič, Michovský, Pengl, Pospíchal, Procházka, Svoboda.

Střelec- Pospíchal Ivo 2x

Nejlepší hráč mužstva- Svoboda Adam

Nejlepší brankář turnaje- Houdek Martin

První zápas turnaje jsme sehráli proti mužstvu Třebenic. V něm kluci opět zaspali úvod. Než se rozkoukali už to bylo 2:0. Neumíme zabrat hned od začátku. Každé z mužstev má ve svých řadách hráče, kteří jsou schopni obejít i několik našich obránců. Ze začátku to někdy vypadá, že jim Dáňa, Míra,nebo Vašek dokonce i uhýbají. Nebo mají ještě zalepené oči ospalky a nevidí je. Jediný Petr se jim dokáže postavit, bohužel na vše nestačí. Začínáme hrát až tak v polovině poločasu. To je ale už pozdě a většinou už prohráváme. Další fáze zápasu byla již vyrovnaná a ve druhé půli jsme byli dokonce lepším týmem. Soupeři ale stačilo hlídat si vedení. Z tlaku a několika šancí které si kluci vytvořili se nám podařilo pouze korigovat stav Ivošem na 2:1. Kdybychom proměnili jen polovinu šancí, museli jsme vyhrát.  Ve druhém utkání Pokratice postavili své mužstvo kolem čtyř vysokých hráčů. Dva šikovní v útoku a dva v obraně. S útočníky si naši obránci nedokázali poradit. Museli pomáhat i Alex s Jardou ze zálohy. Pak ale nedokázali doplňovat v útoku Ivoše, který tam byl sám a přesila obránců ho lehce obírala o míč. Opět jsme zaspali začátek. Gól jsme dostali téměř po rozehrání a v osmé minutě to bylo už 3:0. Do hry se dostali i slabší hráči. Kluci ze základu se šetřili na poslední zápas s Podluskami. Mezitím skóre postupně narůstalo na konečných 7:0.  V souboji s domácím týmem jsme,  jak už se asi stává zvykem, po pěkné kombinační akci soupeře, obdrželi brzký gól. Podlusky jsou kombinačně nejlepší mužstvo naší skupiny. Občas kluci jen zírali, jak si to kolem nich soupeř nahrává. Přesto podali bojovný výkon a dlouho drželi stav 1:0. Na konci poločasu si Alex s Jardou stěžovali na únavu a my museli střídat. Oslabení týmu se ihned projevilo navýšením skóre na poločasových 3:0. Na obranu střídajících hráčů musíme říct, že se snažili. Pepikovi jsme napočítali asi sedm doteků s míčem a dokonce i dvě přihrávky, což se mu nepovedlo za dva minulé turnaje dohromady. Filip zkoušel napadat soupeře a Adam se rval o každý balon. Škoda, že je ještě malý. Do druhé půle jsme udělali změnu. Na post brankáře šel Sklenička a Martin do zálohy. Filip dostal další dva góly. Jeden se dal chytat. Druhý,  hlavou od malého Kalouse, kterého neuhlídal o hlavu vyšší Dáňa, nikoli. Důležité bylo, že nás podržel dalšími zákroky a ještě dost šancí chytil. Martin v poli sice posílil naši hru, ale všichni víme, že má navíc. Ve vyrovnaném druhém poločase i my měli šance- Ivoš, Alex, Martin. Trefil se však opět pouze Ivoš. Konečný výsledek zápasu byl tedy 5:1

HODNOCENÍ-

Mihelič 4- hlavně v zápase s Třebenicemi  byla vidět větší snaha a chuť do hry. Více než jindy překážel soupeři.

Michovský 4- nad očekávání mu vyšel zápas s Podluskami. Vypíchl soupeři několik míčů, také bylo vidět větší úsilí.

Procházka 5- lepší v záloze, než na beku. Nemá sílu v soubojích, nebo při odkopu míče. Občas se stane, že ho vůbec netrefí.

Pengl 5- trvá než se v zápase rozkouká. Chybí důraz a rychlost.

Babják 5- platí to samé co o Vaškovi.

Jarůšek 6- první turnaj s námi. Víc využívej své urostlé postavy. Trénuj rychlost a hlavně fyzičku.

Markant 6- už odehrál lepší turnaje. Jakoby mu docházela síla a fyzička.

Sklenář 6- v poli nic moc, ale zachytal v zápase s Podluskama, kde předvedl několik pěkných zákroků.

Svoboda 7- říká se malý, ale šikovný. Zde to platí obráceně- šikovný, ale malý. Časem se to spraví.

Houdek 7- v bráně standard. Jen když dostane více gólů, přestává ho to bavit. V poli má rozhodně navíc.

Kubík 8- drží nám celou obranu. Jen pozor na rozehrávku. Škoda, že měl problém s bolavou nohou.

Pospíchal 8- vyvaroval se simulování i divadelních scének a jeho výkonu to rozhodně prospělo. Rval se v útoku proti přesile obránců.

4. Sokol Třebenice                              3:15          1

Sestava: Houdek, Babják, Jarůšek, Kubík, Krahula, Markant, Mihelič, Michovský, Pengl, Pospíchal I., Pospíchal J., Sklenář, Soukup, Svoboda

Střelec: Pospíchal I. 3x, vlastní 1x

Nejlepší hráč mužstva: Pospíchal I.

Náš poslední a ještě k tomu domácí tunaj. Kluci, ani my trenéři jsme nechtěli skončit poslední, tak jako na všech předešlých turnajích. Tomu byla také podřízena taktika a v zápasech s Podluskami či Třebenicemi se téměř nestřídalo. Tímto se také omlouváme hráčům, kteří se tolik nedostávali na hřiště.    První zápas s Podluskama jsme chtěli vycházet z pevné obrany, což se nám hlavně díky Petrovi a Dáňovi i vedlo. Jen na postu pravého beka, kde se postupně střídali Vašek, Pepik a oba Filipové byl trochu problém. Také přes tuto stranu šli všechny góly soupeře. První asi po pěti minutách hry, Kdy soupeřův útočník proběhl kolem statického Vaška. Druhý chvíli poté, po smolném odrazu míče, kdy Pepik při odkopu trefil Jardu. Od něj se míč odrazil přímo do běhu protihráče, který opět nedal Martinovi v brance šanci. Paradoxně tento druhý gól kluky nakopl. Začali více běhat a hlavně bojovat. Odměnou byla korekce skóre na poločasových 1:2. Po akci Dáni, který vybojoval balon, nahrál Dádovi, ten posunul na Ivoše. Ivoš prchnul obráncům soupeře a křižnou střelou zavěsil. Druhý poločas začal tak, jak druhý skončil. Kluci za podpory diváků bojovali a rvali se o každý míč. Soupeř se sice i přes naši pozornou obranu dostával do šancí. Ty ale spolehlivě pochytal Martin. Po jednom jeho rychlém výkopu zaspala soupeřova obrana, Ivoš opět utekl a vyrovnal na 2:2. Ke konci vyrovnaného zápasu klukům docházeli síly a my museli střídat více než jsme měli v plánu. I díky tomu už jsme se jen bránili. Utkání spělo k remíze, už se dokonce nastavovalo, když se po chybě našeho pravého "obránce"( který byl zrovna asi na výletě na levém křídle ) soupeři přeci jen podařilo skórovat na 2:3. Nelze si nevzpomenout na zápas v Třebenicích s domácími, kde rozhodčí, v obavě abychom nevyrovnali, raději ukončil zápas o pět minut dřív. A nepovzdechnout si proč máme tak poctivé sudí.    Do druhého zápasu s Pokraticemi šel soupeř po vysoké výhře nad Třebenicemi v roli favorita. Také nám to dával patřičně najevo."Dáme vám bůra.""To zas bude nářez." Asi to kluky naštvalo. Sice se hlavně bránili a do šancí moc nedostali, jejich obětavost však byla příkladná. Hráči i trenéři soupeře z toho byli dost nervózní. Bylo to vidět (slyšet) hlavně o poločase, který skončil 0:0, kdy si hodně hlasitě jeden druhému něco vyčítali. I ve druhé půli si s námi dlouho nevěděli rady. A to ani tehdy, když se do hry dostali i Adam s Honzou z předpřípravky. Ani oni se neztratili a svým pohybem a dravostí působili soupeři značné problémy. Ke konci zápasu všem docházeli síly. Soupeř toho využil. To bylo radosti, když se jim konečně povedlo překonat naši obranu s výborným Martinem v bráně. Druhý gól padl z penalty, kdy Petr hasil požár na pravém kraji obrany a vrazil do protiháče. Třetí po nepřehledné situaci před bránou v samém závěru utkání.    Ve třetím a posledním zápase s Třebenicemi jsme na soupeře vlétli s touhou konečně je porazit. Kluci si vypracovali několik šancí ( Ivoš, Alex, Dáda ). Proměnil pouze Ivoš a to asi svoji třetí. Ani obránci se nemohli dívat na festival zahozených šancí a začali více podporovat útok. Zapoměli však na zadní kolečka, což se nám vymstilo ve druhém poločase, kdy soupeř po rychlém brejku vyrovnal. I po vyrovnávací brance jsme soupeře přehrávali. Po centru Ivoše si dezorientovaný obránce dal parádního vlastence přímo do šibenice. Ke konci zápasu nám opět docházeli síly a soupeř zle dorážel. Po závaru před naší bránou se mu těsně před závěrečným hvizdem podařilo vyrovnat. I remíza nám díky lepšímu skóre stačila, abychom obsadili vytoužené třetí místo. Měli jsme z něj všichni velkou radost.    Za trenéry a určitě i rodiče našich kluků chceme poděkovat vedení oddílu v čele s Petrem Kloubem a Pavlem Procházkou, kteří se na turnaji ujali i role rozhodčích, za pěkné ceny získané od našich sponzorů.

HODNOCENÍ :

Sklenář 3- Kopaná je kolektivní sport. Tím že si na hřišti děláš co chceš kazíš hru celého týmu.

Mihelič, Michovský, Pengl 4- Kluci, vy než se rozkoukáte. I ti malí mají více důrazu a nebojí se jako vy.

Krahula, Pospíchal J. 5- Posily z předpřípravky. Příjemné překvapení.

Jarůšek, Markant 5- Chlapci, trošku zklamání z vaší fyzičky. Tam máme ( máte ) na čem pracovat.

Svoboda, Soukup 6- Pěkný výkon, jen ty nahrávky. Zlepšíme to.

Pospíchal I. 7- Zase slzy a výčitky spoluhráčům že ti nenahrajou. Ty jsi nejstarší, ty bys měl tvořit hru. Nechceš hrát nic jiného než útočníka z leva a soupeř to brzo prohlédne.

Babják 8- Výborný výkon. Jen se takto snaž dál.

Kubík, Houdek 9- Pánové výborně. Takto hrají opory týmu.

Straškov - Dobříň          11 - 1

Sestava - Mihelič, Diviš, Melichar, Hrouzek, Kliment, Krahula, Pospíchal J., Soukup, Šíma, Šimkovič

Střelci branek - Soukup 4x, Pospíchal J. 2x, Hrouzek, Kliment, Krahula, Šíma, Šimkovič 1x