Jaro 2015 přátelská utkání

Přátelská utkání přípravek s Dynamem Podlusky 26.3.2015

Starší přípravka: hrací doba 3 x 20 min.

Sokol Straškov  :  Dynamo Podlusky      18  :  2      (6:0, 7:2, 5:0)    pen. 10:6

Sestava: 1. a 2. třetina: Soukup (Krahula) - O: Krahula (Soukup), Svoboda                                          Franc, Kliment - Ú: Brídl, Diviš, Kafka, Láska

3. třetina: Soukup - Krahula, Svoboda, Diviš, Láska, Pospíchal                                              - Franc, Kliment, Brídl, Kafka, Kozák (Šimkovič)

Branky: Kafka 7x, Kliment 4x, Brídl 2x, Láska 2x, Pospíchal 2x, Diviš

Od začátku jednoznačné utkání. Ve druhé třetině jsme experimentovali s brankářem a nechali chytat Adama Krahulu z mladší přípravky. Ve třetí třetině jsme dokonce stáhli další tři hráče (Kozák, Pospíchal, Šimkovič) ze souběžně hraného utkání mladších přípravek a hráli na dvě pětky i s těmito mladíky v základu.

Mladší přípravka: hrací doba 4 x 15 min.

Sokol Straškov  :  Dynamo Podlusky       7  :  5      (1:0, 3:1, 2:0, 1:4)

Naši nejmladší si se soupeřem z Podlusk také poradili. Honzík Pospíchal zamkl branku a i ostatní se snažili ze všech sil. Zlom v poslední čtvrtině lze přičíst odchodu tří nejstarších hráčů k mužstvu starší přípravky. I bez nich už ale vítězný výsledek udrželi.

Přátelské utkání se Sokolem Mšené lázně 29.3.2015

Sokol Straškov  :  Sokol Mšené lázně      5  :  7      (4:1, 1:3, 0:3)      pen. 5:7

Sestava: Soukup (Naimann) - Franc, Kliment, Naimann (Soukup), Kafka, Šimkovič (Adamec) - Diviš, Krahula, Láska, Melichar, Pospíchal (Kozák)

Branky: Kafka 2x, Kliment, Kozák, Láska

Zpočátku to vypadalo opět na jasnou záležitost. Kluci byli rychlejší a kombinovali lépe než soupeř, proto první třetina vyzněla v náš prospěch. Ve druhé třetině se ale projevilo uspokojení některých našich hráčů s výsledkem. Všichni chtěli útočit, ale horší to bylo s obranou. Možná byla na vině i únava, protože jsme ve velmi omlazené sestavě hráli celý zápas proti silnému větru. Nepodržel nás ani Naimi v brance, který o přestávce vystřídal Dádu, neměl zrovna svůj den a pustil několik laciných branek. Ve třetí třetině soupeř už naplno využil i výškové převahy svých urostlých hráčů, kteří nám zatápěli hlavně střelami z větší vzdálenosti. Kluci tyto pokusy nestačili blokovat a po větru měly tyto střely opravdu mimořádný účinek. Alespoň víme že se hraje až do posledního hvizdu a na tréninku máme stále co zlepšovat.

Přátelské utkání v Roudnici 16.4.2015

SK Roudnice n.L. ročník 05  :  Sokol Straškov     5 : 12   (2:0, 2:6, 1:6)     pen. 4:5

Sestava: Soukup - Krahula, Svoboda, Hubka, Kafka, Pospíchal - Hlaváček, Kliment, Láska, Brídl, Šimkovič

Branky: Kafka 5x, Kliment 3x, Hlaváček, Hubka, Pospíchal, vlastní

Třetiny jako nebe a peklo. V první nemůžeme klukům upřít bojovnost, ale přitom hráli hrozně nezodpovědně. Obránci byli daleko od pohyblivých protihráčů a pak nestíhali zachytávat jejich rychlé útoky. Naše krajní záloha jenom zpovzdálí sledovala rozehrávku soupeře a místo nich se nechávali strhnout k jejímu narušování střední záložníci. Tím vyklidili střed pole, čehož roudničtí střední hráči využívali k větší podpoře útoku a přečíslování naší obrany. Podle toho také první třetina dopadla a my ji prohráli 2:0. O přestávce jsme kluky upozornili na tyto nedostatky a ti si je vzali k srdci. Krajní záložníci začali napadat soupeřovi obránce a ti začali kazit. Jejich nepřesné přihrávky zachytávali naši střední záložníci, nebo obránci a tím drželi roudnické pod neustálým tlakem, ze kterého pramenily jejich další chyby a naše brankové příležitosti. Nejprve se prosazovali naši nejzkušenější Kuba s Petrem, ve druhé třetině se po větru trefil i sváteční střelec Míra. Ke konci utkání dali branky i oba Honzové a prosadit se mohl i Kája, ale ve vyložené šanci "přebombil" prázdnou branku. Celé utkání výborně odchytal Dáda a hlavně svým vybíháním hodně pomáhal obráncům krotit útočné choutky soupeře. Musíme ale pochválit celý tým za bojovnost a doufat, že jim vydrží i do mistrovských utkání.

Přátelské utkání s Roudnicí n.L. "B" 5.5.2015

Sokol Straškov  :  SK Roudnice n.L. "B"        10  :  6    (4:1, 4:2, 2:3)

Sestava: Naimann - obrana: Franc, Kliment, Svoboda - záloha: Brídl, Hrouzek, Hubka, Kafka, Soukup

Branky: Kafka 2x, Kliment 2x, Soukup 2x, Svoboda 2x, Brídl, Hubka

Po celé utkání jsme si vytvářeli spoustu brankových příležitostí. Soupeři dělal problémy náš důraz a kombinace (když se dařila). Ke konci utkání už klukům trošku docházely síly, proto roudnickým dovolili korigovat stav.

Přátelské utkání mladší přípravky s přípravkou Podřípanu Kostomlaty 5.5.2015

Mladší přípravka: hrací doba 3 x 15 min.

Sokol Straškov  :  Podřípan Kostomlaty        6  :  3

Sestava: Krahula (Adamec) - Hlaváček, Slaba, Gala, Pospíchal, Adamička (Klíma) - Diviš, Kozák, Láska O., Šimkovič, Soukal (Adamec)

Branky: Krahula 3x, Pospíchal 2x, Diviš

Přátelské utkání přípravek se Sokolem Cítov 19.5.2015

Starší přípravka: hrací doba 4 x 15 min.

Sokol Straškov  :  Sokol Cítov        10  :  8    (3 : 2, 2 : 1, 0 : 3, 5 : 2)    pen.  7 : 6

Sestava: 1-3/4  Krahula - Franc, Kliment, Láska, Kafka, Hubka - Svoboda, Soukup, Diviš, Hrouzek, +        4/4 Krahula - Franc, Kliment, Láska, Kafka, Šimkovič - Svoboda, Diviš, Hrouzek, Soukup, Pospíchal

Branky: Kliment 3x, Kafka 2x, Láska 2x, Soukup 2x, Šimkovič

Před rokem jsme na půdě tohoto soupeře prohráli 9:3 a po tvrzení jeho fanoušků, že nás ti jejich urostlí kluci zašlapou do země, jsme z něj měli respekt. I to ale našim hráčům pomohlo k počátečnímu zodpovědnému výkonu a než se cítovští stačili rozkoukat už po gólech Kuby, Péti a Káji prohrávali o tři branky. Pak se jim ale ještě do konce čtvrtiny po zbytečných chybách Adama v bráně podařilo dvěma góly korigovat stav. Druhá čtvrtka měla podobný průběh, tentokrát se ale Adam už rozchytal a několika výbornými zákroky ve kterých pokračoval až do konce utkání odčinil své předchozí chyby. Ve třetí čtvrtině soupeř využíval jednoho hráče v ofsajdovém postavení, které se v přípravkách nepíská. Naši obránci zběsile útočili a nevšímali si tohoto hráče, čehož soupeř dokonale využil a třemi brankami jak přes kopírák otočil skóre na svou stranu. Ani domlouvání hráčům v průběhu hry nebylo nic platné. Nepomohlo nám ani střídání obránců v jedné pětce na postech středových záložníků na kterých jindy nehrají. Ve třetí pauze jsme kluky opět upozornili na hráče který zůstával před naší brankou a Dan v jedné a Míša vdruhé pětce si ho začali více všímat. Pomohl i příchod Fídi a Pícháčka. Konečně jsme kluky mohli rozdělit na pětky na které jsou zvyklí. Navíc se hned z prvního útoku trefil Fíďa a to všechny hodně povzbudilo. Najednou si s námi soupeř opět nevěděl rady, kluci za tuto čtvrtinu dali pět banánů a mohli se radovat z vítězství.

Sokol Straškov  :  Sokol Cítov        14  :  0

Turnaj mladších přípravek Straškov 31.5.2015

Hrací doba: 2x 15 min.

Účastníci: Sokol Brozany, ASK Lovosice, Sokol Mšené lázně, Sokol Straškov - Vodochody

Sokol Straškov  :  ASK Lovosice        4  :  2    (1 : 2)

Sestava: Papež - Krahula, Slaba, Adamec Pospíchal, Kozák - Diviš, Hlaváček, Jarůšek, Šimkovič, Soukal (Gala, Klíma, Láska O., Švec)

Branky: Šimkovič 3x, Pospíchal

V prvním poločase se kluci víceméně na hřišti rozkoukávali. Vždyť to byl pro některé první ostrý test na hřišti. Ti zkušenější chtěli všechnu hru strhnout na sebe a ti méně zkušení se jim z přemíry snahy spíše pletli. I proto jsme po nedorozuměních v obraně dostali dvě branky, na které odpověděl po samostatné akci pouze Fíďa. V poločase jsme museli krotit starší hráče, aby nechali hrát i mladší spoluhráče, nechtěli vše rozhodnout sami a aby si raději více hleděli bránění. Vzali si to k srdci, naše hra se stala kolektivnější a koukatelnější, soupeře už téměř k ničemu nepustili a drobné šance spolehlivě zažehnal Vojta v brance. Naopak, kluci se více tlačili do útoku, stříleli branky a otočili skóre v náš prospěch.

Sokol Brozany  :  Sokol Mšené lázně        5  :  3

Sokol Straškov  :  Sokol Brozany        6  :  0    (3 : 0)

Branky: Adamec 2x, Diviš, Krahula, Pospíchal, Šimkovič

Ze soupeře jsme měli poměrně respekt. V zimě jsme s ním svedli několik vyrovnaných střetnutí na halových turnajích. I proto asi kluci v tomto utkání přistoupili zodpovědněji k bránění a brozanské téměř k ničemu nepustili. V zápase bylo k vidění i několi pěkných akcí. Za zmínku stojí úprky Pícháčka či Adama po křídle s následnými centry na zakončujícího Jirku Adamce. Hezké byly i zpětné přihrávky Fídi na Míšu, který tvrdou ranou vstřelil gól a druhým pokusem málem roztrhl míč o spojnici břevna a tyče. Na těchto hráčích je vidět, že už mají zkušenosti ze hry za starší přípravku. Neztratili se ovšem ani malí, ale šikovní Ondra Láska, Viky Švec, Péťa Gala a Jirka Klíma, kteří svým neustálým dotěrným šmejděním velice znepříjemňovali soupeři rozehrávku. Důležitá byla i dobrá obranná práce Rádi Soukala, Vojty Slaby a Míry Hlaváčka, kteří svými výkony pomohli udržet Papínovi v brance čisté konto.

ASK Lovosice  :  Sokol Mšené lázně        9  :  5

Sokol straškov  :  Sokol Mšené lázně        5  :  2    (2 : 1)

Branky: Šimkovič 2x, Adamec, Krahula, Pospíchal

Nejtěžší úkol v tomto utkání byl uhlídat soupeřova urostlého hráče s číslem osm, který dal do té doby téměř všechny branky svého mužstva. I když mu kluci svým bráněním znepříjemňovali hru, přesto se po našich dvou zbytečných chybách a nahrávkách z kraje hřiště před naší branku dokázal dvakrát prosadit. Víc mu ale nedovolili a nakonec ho tak otrávili, že se občas začal uchylovat k nedovolené hře. Za zmínku stojí obranný zákrok Míry, který ač menší, tak se mu tělem směle postavil, pokus o poražení ustál a naopak upadl soupeř.

Sokol Brozany  :  ASK Lovosice        1  :  6

Střelci branek Straškova: Šimkovič 6x, Adamec 3x, Pospíchal 3x, Krahula 2x, Diviš

Pořadí turnaje

1. Sokol Straškov - Vodochody        3  0  0        15  :   4        9

2. ASK Lovosice                                    2  0  1         17  :  10        6

3. Sokol Brozany                                   1  0  2           6  :  15        3

4. Sokol Mšené lázně                            0  0  3          10  :  19        0

Přátelské utkání přípravek v Cítově 9.6. 2015

Staší přípravka: hrací doba 3 x 15 min.

Sokol Cítov    :    Sokol Straškov        7  :  8    (2 : 4, 3 : 1, 2 : 3)  pen. 3 : 6

Sestava: Krahula - obránci: Diviš, Kliment, Svoboda - útočníci: Brídl, Hrouzek, Hubka, Kafka, Láska

Branky: Brídl 2x, Kafka 2x, Kliment 2x, Láska, Svoboda

V zápase hrál velkou roli velmi silný vítr. Je to také poznat ze skóre jednotlivých třetin. Opět jsme se nevyvarovali několika zbytečných chyb. Přihrávky od rohového praporku před naší branku, kličky přímo do protihráče (obzvlášť u obránců velmi nebezpečné), neobsazování hráčů soupeře a neproměňování vyložených šancí. To jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštíme. V zápase jsme ale předvedli i několik pohledných akcí a dařila se střelba z delší vzdálenosti. Oceňujeme výkon Ály Hrouzka, který si svou urputností sám vytvářel šance, nebo z odražených míčů od napadaných obránců těžili jiní.

Sokol Cítov    :    Sokol Straškov        2  :  10

Sestava: Papež - obránci: Gala, Kozák, Slaba, Šimkovič - útočníci: Adamec, Láska, Pospíchal, Soukal

Branky: Pospíchal 5x, Adamec 2x, Soukal 2x, Kozák

Turnaj mladších přípravek Straškov 14.6.2015

Hrací doba: 2 x 15. min.

Účastníci: TJ Chemička Dobříň, Slavoj Roudnice n. L., FK Mondi Štětí, Sokol Straškov - Vodochody

Sokol Straškov    :    FK Mondi Štětí        9  :  1        (4 : 0)

Branky: Krahula 3x, Diviš 2x, Jarůšek 2x, Pospíchal, Šimkovič

Chemička Dobříň    :    Slavoj Roudnice        5  :  4

Sokol Straškov    :    Slavoj Roudnice        5  :  1        (3 : 0)

Branky: Krahula 2x, Šimkovič 2x, Adamec

Chemička Dobříň    :    FK Mondi Štětí        12  :  0

Sokol Straškov    :    Chemička Dobříň        2  :  4        (0 : 3)

Branky: Krahula 2x

Slavoj Roudnice    :    FK Mondi Štětí        5  :  1

Naši mladíci podávali po celý turnaj vynikající výkony za což zaslouží velikou pochvalu a mohou na sebe být pyšní. Zvláště se jim vydařil druhý zápas proti týmu Slavoje Roudnice. Ale také proti Dobříni hráli velice dobře i když už prohrávali o čtyři branky a korigovat stav se jim povedlo až v samém závěru. Musíme ale vzít v úvahu, že Dobříň v letošním roce suverénně vyhrála jak ligu, tak pohár OFS Litoměřice a je tedy nejlepším okresním celkem.

Co o nás napsaly v Deníku litoměřicka: litomericky.denik.cz/fotbal_region/straskovsti-nezahaleli-usporadali-dva-turnaje-pro-mladsi-pripravky-20150622.html

Střelci branek Straškova: Krahula 7x, Šimkovič 3x, Diviš 2x, Jarůšek 2x, Adamec, Pospíchal

Nejlepší hráč Straškova: Slaba Vojtěch

Nejlepší hráč turnaje: Krahula Adam

1. Chemička Dobříň                               3  0  0        21  :   6        9

2. Sokol Straškov - Vodochody        2  0  1       16  :   6        6

3. Slavoj Roudnice n. L.                        1  0  2        10  :  11        3

4. FK Mondi Štětí                                   0  0  3         2  :  26        0

Turnaj přípravek Kostomlaty 27.6.2015

Účastníci: Podřípan Kostomlaty, Sokol Hoštka, mladší přípravka Sokol Straškov - Vodochody

Podřípan Kostomlaty    :    Sokol Hoštka        0  :  8

Sokol Hoštka    :    Sokol Straškov        4  :  8        (2 : 4)

Sestava: Papež (Adamec) - Diviš, Kozák, Láska O., Šimkovič, Klíma - Krahula, Jarůšek, Adamec (Papež), Kafka L., +

Branky: Krahula 3x, Šimkovič 2x, Adamec, Diviš, Láska O.

Podřípan Kostomlaty    :    Sokol Straškov        2  :  10        (1  :  2)

Branky: Diviš 4x, Krahula 3x, Šimkovič 2x, Papež

Před koncem školního roku byla naše mladší přípravka pozvána na turnaj do Kostomlat. Jaké bylo naše překvapení, když jsme na místě zjistili, že se jedná o turnaj starších přípravek. Věděli jsme, že s Kostomlaty můžeme sehrát vyrovnanou partii, nebo dokonce i zvítězit. Obávali jsme se však výsledku proti Hoštce, zvláště když domácím v prvním zápase uštědřila takový debakl (8:0). Kluci se ale starších protihráčů nezalekli. Poctivě bránili, podnikali rychlé brejky, dokázali soupeře i přitlačit k jeho brance a zaslouženě vedli už tři nula. Pak ale velký gólman soupeře přišel na novou taktiku. Výkopy z ruky přes celé hřiště, které po odskoku zapadaly přímo pod břevno naší branky, kam Papén i když se snažil nedosáhl. Soupeř tímto způsobem snížil na rozdíl jediné branky. Nato reagovali naši nejzkušenější obránci Adam s Míšou stažením k vlastní brance a pomáhali tak Vojtovi chytat tyto vysoké výkopy ještě než dopadly na zem. Ve druhé půli si opět kluci vybudovali náskok čtyř branek. Tentokrát soupeř volil taktiku dlouhých výkopů na urostlého útočníka, který se je snažil tečovat a dvakrát mu to vyšlo. I s tím si ale kluci společně v obranných dvojicích poradili a tak nad starším soupeřem zaslouženě zvítězili. Ve druhém zápase proti domácím to byl až do poločasu vyrovnaný boj. Kdyby ale kluci byli více důrazní v zakončení mohlo být rozhodnuto už dříve. Takhle přeměnili utkání v exhibici až ve druhé půlce, kdy unavenému soupeři vstřelili osm branek a stali se tak vítězi turnaje.