Přátelské utkání v Lovosicích 20.2 2016

ASK Lovosice  :  Sokol Straškov        4 : 2      (2:0  0:2  0:0  2:0)

Sestava: B: (Houdek, Kafka, Procházka)  O: Franc, Hrouzek, Jarůšek, Kliment, Procházka  Z: Diviš, Houdek, Láska, Menčík, Šiknerová, Kafka  Ú: Korous, Lafant

Branky: Houdek, Kliment

V první čtvtině zápasu jsme byli horším týmem. Po zimě to byl pro nás první zápas venku a pro některé i první zápas na umělé trávě. Hlavně jsme špatně bránili. Než si někteří uvědomili, že by se měli rozeběhnout a vrátit se, soupeř už byl pryč a tak docházelo k přečíslení před naší brankou, z čehož pramenily i oba obdržené góly. Vázla také kombinace. Vždy chyběl kousek, abychom si přihráli přesně. V dalším průběhu zápasu se vše ale postupně zlepšovalo. Tedy až na proměňování šancí. To je náš dlouhodobý problém. Neujali se ani střely z trestných kopů Jardy a Petra. Proto další náš trestňák šel zahrávat Houďas. První ranou trefil zeď, míč se kněmu ale vrátil a druhá rána si už našla cestu do sítě. V tuto chvíli jsme soupeře přehrávali a ten se uchyloval pouze k nakopávaným balónům a hře na brejky. Druhou branku vstřeli Petr. Předcházela jí ale nádherná akce našich nejmladších, Káji a Míši. Nejprve spolu po pravé straně vykombinovali až před branku soupeře, tam pak Kája předložil míč Petrovi a ten se konečně trefil. Ve třetí čtvrtině jsme opět byli lepší, opět ale také pokračoval festival neproměnných šancí. Jeden gól sice vstřeli Menča, ten mu ale nebyl pro domělý ofside uznán i když přihrávku k němu nasměroval lovosický hráč. V poslední čtvrtce chtěli všichni naši hráči vstřelit branku a rozhodnout tak zápas. Útočili a stříleli i obránci a sváteční střelci Dan, Karolína a dokonce i Aleš. Bohužel naše obrana pak zapomínala bránit, nebo docházely síly? Soupeř toho využil a dvěma góly z brejků zápas rozhodl on. Bylo to výborné utkání a prověrka našeho týmu s mužstvem krajského přeboru.

Přátelské utkání v Mlékojedech 16..3.2016

FK Litoměřice/Žitenice  :  Sokol Straškov - Vodochody       4  :  1        (2 : 1)

Sestava: Soukup - O: Hrouzek, Jarůšek, Kliment, Šiknerová - Z: Diviš, Láska, Menčík, Kafka - Ú: Balek, Korous, Lafant

Branka: Procházka

Další těžké utkání s účastníkem Krajského přeboru. Domácí nás hned od začátku pěkně zmáčkli a my se pouze bránili . Úvodní tlak jsme ale přečkali a postupně se hra začala vyrovnávat. Po jednom z našich neúspěšných útoků se před brankou soupeře zapoměl Míra. Kuba napadal soupeřovu rozehrávku a jeden z jejich hráčů, dezorientován, sám nahrál Mírovi před branku. Ten nabídnutou šancí nepohrdl a ránou k pravé tyči zavěsil. Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a v zápase vstřelili tři góly. Bohužel dva do vlastní branky :-). O vyrovnání se totiž postaral Aleš, jenž po centru před naší bránu hlavou vymetl Dádovi šibenici. Druhý vlastní gól, na 3:1 si vstřelil Petr. Ten chtěl balón směřující před branku odehrát patou, míč však netrefil pořádně a přeloboval vyběhnuvšího Dádu. Litoměřičtí měli po celý zápas mírnou herní převahu i více šancí. Dvakrát zvonilo břevno, jednou tyč. Hodně nás podržel Dáda v brance a Jarda na stoperu. I my měli šance, chyběl nám ale klid v zakončení a s nepříliš vydařenými střelami si jejich brankář poradil. Po střele Radka Balka ale zazvonila tyč i na druhé straně. Do slibných šancí se dostali Kuba, Menča, Jarda a po jednom z rohových kopů i Petr. Do dalších utkání bychom měli zlepšit kombinaci. Přesnost přihrávek nám totiž dělá dost velký problém.

Přátelské utkání s FK Litoměřice/Žitenice 24.3.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  FK Litoměřice/Žitenice      4  :  1      (1:0, 2:1, 1:0)

Sestava: Soukup - O: Franc, Hrouzek, Jarůšek, Šiknerová - Z:  Kliment, Láska, Menčík, - Ú: Kafka, Lafant

Branky: Kliment 2x, Jarůšek, Kafka

V odvetném utkání jsme soupeři uštědřili stejnou porážku, jakou jsme si odvezli z jejich hřiště. V penaltovém rozstřelu, jsme ale díky téměř neprůstřelnému Dádovi v brance vyhráli. Podali jsme zlepšený výkon hlavně v útoku. Konečně se nám dařilo střílet góly do té správné branky. Soupeř už si na rozdíl od předchozího zápasu musel dávat více pozor na zadní vrátka. Jeho hráči už neměli tolik sil na to aby podpořili útok. Tím se ulehčilo i naší obraně a postupem času se i naši obránci zapojovali do útočení. Důkazem je akce Jardy, který si vzal míč u naší brány, projel kolem zkoprnělých hráčů soupeře celé hřiště a zastavil se až v jejich síti. Dařila se nám také kombinace. Kája, Martin, Kuba a hlavně výborně hrající Petr Kliment dělali soupeři svými náběhy a přihrávkami za obranu v jejich řadách pěkné zmatky. Ačkoli hráč přípravky, k překvapení všech si své na beku odehrál i Ála Hrouzek. Na druhé straně byl na zkoušku na beku Jirka Lafant a světe div se, když ho okolnosti donutí on se umí i rozeběhnout, což mu dříve v útoku chybělo. Karolína, s drobnými zdravotními problémy působila v obraně také celkem jistě a své si uhrála i když zaskakovala v záloze. Na Danovi Francovi bylo znát, že už dlouho nebyl na hřišti, ale postupem času se rozehrál i on. Třešničkou na dortu byl výkon Dády v brance. Svojí mrštností a urputností přiváděl soupeřovi útočníky k zoufalství. Jen kdyby trochu zlepšil tu rozehrávku, neměl by jeho výkon chybu.

Mistrovské utkání s Perucí 10.4.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  FK Peruc        14  :  0        (10 : 0)

Sestava: Soukup - 1.sedmička: Jarůšek, Lafant, Procházka - Diviš, Kafka, Kliment - Balek    2.sedmička: Hrouzek, Jarůšek, Kliment - Láska, Menčík, Šiknerová - Korous

Branky: Kliment 4x, Menčík 4x, Kafka 2x, Balek, Jarůšek, Soukup, Šiknerová

Utkání s nejslabším týmem naší skupiny mělo od začátku jednoznačný průběh. Soupeře jsme pustili za půlku pouze při rozehrání po obdrženém gólu. Kladem zápasu bylo, že si spravedlivě zahráli všichni stejný čas a mohli tak ukázat co umí. Svůj první gól za mladší žáky vstřelil z penalty brankář Dáda a skórovat se povedlo i našemu novému hráči Radku Balkovi. Zahráli si i hráči pozvaní z přípravky ( Ála s Míšou) a ani ti se na hřišti neztratili. Výborné výkony předvedli Péťa, Kája a Jarda, tak ať jim to vydrží.

Mistrovské utkání s Libochovicemi 23.4.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  FK Libochovice        3  :  0        (3 : 0)

Sestava: Soukup - 1.sedmička: Jarůšek, Lafant, Procházka - Láska, Kafka, Kliment - Balek    2.sedmička: Franc, Jarůšek, Kliment - Diviš, Menčík, Šiknerová - Korous

Branky: Kafka 2x, Balek

Zápas o první místo v tabulce. Trochu jsme se ho obávali. Naše obavy se rozplynuly po dvaceti minutách, kdy jsme téměř nepustili libochovické za půlku. Nejprve se hned ve druhé minutě trefil Radek Balek, který po Kájově rohu poslal hlavou míč do sítě. V 19. a 20. minutě se dvakrát po sobě prosadil Kuba. Pak se pod dojmem dostatečného náskoku přestali kluci na hru soustředit, také to mohlo být zapříčiněno myšlenkami na Řípskou pouť. Ze hřiště jsem totiž zaslechl "Ty vole, byls na tom kolotoči? Já když z něj slez, sem se málem poblil." To se pak těžko myslí na fotbal a to jak dát soupeři co nejvíc branek. Do konce zápasu jsme už pouze udržovali náskok a nulu na našem kontě.

Mistrovské utkání se Štětím "B" 8.5.2016

Sokol Straškov-Vodochody  :  FK Mondi Štětí "B"        10  :  0    (8 : 0)

Sestava: Soukup - O: Babják, Jarůšek, Lafant, Procházka  Z: Diviš, Kafka, Kliment, Láska, Menčík, Šiknerová  Ú: Balek, Korous

Branky: Kliment 3x, Balek, Jarůšek, Kafka, Kliment, Láska, Menčík, Procházka, Šiknerová

Od všech hráčů výborně odehrané utkání, zejména první poločas. Bylo to asi zapříčiněno respektem ze soupeře, se kterým jsme na podzim vyhráli pouze 2:1, když za něj nastoupilo osm hráčů jejich "A" týmu, který hraje krajský přebor. I nyní si přivezli  hráče "A" týmu, některé ani nenapsali na soupisku a hráli "na černo". Jeden z nich před zápasem ironicky poznamenal "Á Straškov, nějaká vesnice, tak to asi bude těžký". A naši hráči se snažili, aby došlo na jeho slova. V první půli jsme předváděli výborný výkon, hru roztahovali do stran, přečíslovali soupeře, který nevěděl kam dřív skočit. Vyzvednu výkon Káji, který hrál úžasně. Perfektní akci předvedl Míra s Karolínou. Míra jako bek potáhl balón po pravé straně, přetáhl centr na volnou Karolínu a ta volejem, levačkou, nedala štětskému gólmanovi šanci. Ve druhé půli jsme pokračovali v nasazeném výkonu, ale naše akce už postrádali více přesnosti, proto už nepadlo tolik branek, jako v poločase prvním. V tomto zápase se své první trefy v mistrovském utkání za mladší žáky dočkali Kája Láska s Mírou Procházkou.

Mistrovské utkání v Budyni n.O. 12.5.2016

FK Budyně n. O.  :  Sokol Straškov-Vodochody        0  :  7    (0 : 4)

Sestava: Soukup - O: Babják, Franc, Jarůšek, Procházka  Z: Diviš, Kafka, Kliment, Láska, Menčík  Ú: Balek, Korous

Branky: Jarůšek 2x, Kafka, Kliment, Láska, Menčík, Procházka

Výborně hrající soupeř. Tady opravdu platilo"malí, ale šikovní". Dlouho jsme nemohli najít recept na jejich obranu. Až Jarda prokličkoval půl hřiště a neomylně zavěsil. Povedlo se mu to ještě jednou, když slepeným gólem skóroval po trefě Petra. Tato branka nás uklidnila, někdy ale až moc. Stále jsme se nemohli dostat do tempa. Rychlí a důrazní budyňští hráči nám dělali velké problémy. Zvláště jejich střední útočník. Ač malého vzrůstu, jeho kličky motaly hlavu i stoperovi Jardovi, který byl téměř dvakrát tak vysoký. Za stavu 3:0 měli domácí dokonce výhodu pokutového kopu po ruce Dana France. Dáda si s ním i s dalšími šancemi  poradil a udržel tak další čisté konto. K Jardovi se poté s gólovými zápisy přidali i další hráči a tak jsme zvládli i tento zápas.

Mistrovské utkání v Polepech 14.5.2016

FK Polepy  :  Sokol Straškov-Vodochody        0  :  23    (0 : 6)

Sestava: Soukup - O: Hrouzek, Jarůšek, Lafant, Procházka - Z: Diviš, Kafka, Kliment, Láska, Menčík - Ú: Balek, Korous

Branky: Kliment 6x, Menčík 6x, Jarůšek 3x, Kafka 3x, Balek, Diviš, Hrouzek, Korous, Láska K.

Zápas se slabým soupeřem, ve kterém si kluci s chutí zastříleli, i když v prvním poločase to vypadalo, jako by soupeře šetřili. Od více branek v jejich síti je ochránilo i velké množství odpískaných ofsidů. Ve druhé půli jsme postupně nasazovali do útoku všechny hráče, aby si dali branku. Tak se poprvé v soutěžním utkání za mladší žáky trefili i přípravkáři Míša Diviš s Alešem Hrouzkem. Gól nedali jen brankář Dáda i když poslední čtvrthodinu chodil na všechny rohové kopy a Míra s Jirkou. U nich to ale vypadalo, že by nedali gól ani do tmy. Sice měli dost šancí, ale Míra s přehledem každý svůj střelecký pokus přebombil přes branku a Jirka kopal vše vedle.

Mistrovské utkání se Sokolem Pokratice 22.5.2016

Sokol Straškov-Vodochody  :  Sokol Pokratice        3  :  1    (0 : 1)

Sestava: Soukup - O: Babják, Hrouzek, Jarůšek, Lafant, Procházka - Z: Diviš, Kliment, Láska, Menčík - Ú: Balek, Kafka

Branky: Balek, Kliment, Menčík

V tomto utkání jsme si mohli zajistit vítězství v okresním přeboru mladších žáků. Stačila by nám i prohra o osm branek. Všichni jsme ale chtěli vyhrát a udržet tak neporazitelnost našeho týmu. Proto se kluci do soupeře od začátku zakousli a téměř ho nepouštěli za půlku. Ovšem první kloudný výpad pokratických skončil jejich rohem. Po jeho rozehrání chtěl Dáda vyboxovat míč do bezpečí. Udělal to však nedůrazně a balón se snesl k nohám soupeřova útočníka Michala Škody, nejlepšího střelce této soutěže. Ten se nerozpakoval a bombou trefil odkrytou branku. V sedmé minutě jsme prohrávali. Poprvé v celé soutěži, což pro nás byla novinka. Byl jsem zvědavý co to s klukama udělá. Ti asi přeci jen trošku znervózněli. Sice ještě zvýšili tlak na Pokratickou branku, předváděli velice pohledné akce, narážečky, ťukes, průniky po křídlech i středem hřiště, centry před branku, jen zakončení chybělo. Většina střel mířila nad pokratickou branku, nebo je pochytal výborný brankář soupeře. Přestože jsme měli v prvním poločase místy až drtivý tlak a soupeř se dostal pouze ke dvěma pořádným akcím, prohráli jsme jej 0:1. O přestávce jsme kluky uklidňovali, že to musí přijít, ať hrají stále stejně, jen ať si dají pozor při zakončení. Dočkali jsme se v šesté minutě. Po narážečce Petra s Martinem, který prostrčil míč mezi obránci, se Petr řítil sám na brankáře a střelou po zemi k tyči se konečně trefil. Čekali jsme, že se tím rozběhne brankostroj, ale nedočkali jsme se. Kluci sice pořád tlačili, ale stále nemohli přidat další branky. Pokratičtí měli dokonce více šancí než v prvním poločase. Pět minut před koncem se ale po samostatném průniku, kdy prokličkoval obranou, prosadil Martin. Náš třetí gól přidal minutu před koncem Radek, který hlavou dorážel míč vyražený brankářem po střele Kuby. Po utkání nám byl zástupcem OFS Litoměřice předán pohár pro vítěze Okresního přeboru mladších žáků. Odšpuntovali jsme "šampaňské" a společně s diváky (byla jich asi stovka) si užívali radost z vítězství.

Mistrovské utkání v Hoštce 28.5.2016

Sokol Hoštka  :  Sokol Straškov-Vodochody        0  :  15    (0 : 9)

Sestava: Soukup - O: Babják, Hrouzek, Jarůšek, Lafant, Procházka - Z: Diviš, Láska, Menčík, Šiknerová - Ú: Balek, Kafka

Branky: Balek 4x, Kafka 4x, Menčík 4x, Láska 3x

Mistrovské utkání s Roudnicí n. L. "B" 5.6.2016

Sokol Straškov-Vodochody  :  SK Roudnice n.L. "B"        2  :  1    (1 : 0)

Sestava: Soukup - O: Babják, Hrouzek, Kliment, Lafant, Procházka - Z: Diviš, Láska, Menčík, Šiknerová - Ú: Balek, Kafka

Branky: Balek 2x

Naše nejhůře odehrané utkání za celý rok. Citelně se projevila absence zraněného Jardy. Přesto jsme si, hlavně v první půli, vypracovali dostatek šancí ke skórování. Opět se ale projevila naše nemohoucnost v přesném zakončení. Trefil se pouze Radek, který jediný dokázal vystřelit prudce a po zemi.Ve druhém poločase přidal i naši druhou branku. Naše hra byla ale až příliš křečovitá a soupeř toho dokázal využít v podobě několika nebezpečných brejků. Z jednoho se mu podařilo skórovat, naším odchovancem, nyní hrajícím za Roudnici, Adamem Svobodou. Další šance výbornýmy zákroky zneškodnil Dáda a hlavně jemu můžeme děkovat, že jsme i v posledním zápase udrželi neporazitelnost, stejně jako ve všech utkáních sezóny.

Konečná tabulka soutěže:

is.fotbal.cz/souteze/tabulky-souteze.aspx?req=f5068963-e949-4d16-88c0-ba29dd917874

Přátelská utkání v rámci soustředění s TJ Doksy 20. a 22.6.2016

TJ Doksy  :  Sokol Straškov - Vodochody        2  :  7    (0 : 1)

Sestava: Soukup - Franc, Hrouzek, Jarůšek, Lafant - Houdek, Kliment, Menčík, Procházka, Šiknerová - Babják, Kafka

Branky: Kliment 3x, Houdek, Jarůšek, Menčík, Lafant

TJ Doksy  :  Sokol Straškov - Vodochody        1  :  6    (0 : 3)

ASK Lovosice  :  Sokol Straškov - Vodochody        1  :  3

Sestava: Soukup - Franc, Jarůšek, Procházka (Hrouzek, Lafant) - Kafka, Menčík, Šiknerová (Láska) - Balek (Babják)

Branky: Kliment 2x, Jarůšek

Velmi dobré utkání s účastníkem krajského přeboru. Domácí nás v prvních minutách zatlačili před naši branku. Začali jsme totiž hrát s náhradníky, kteří se ale s výborným Dádou v brance skvěle drželi a nedovolili jim skórovat. Postupem času, kdy dostávali příležitost naši elitní hráči jsme postupně přebrali iniciativu. velké problémy soupeři dělal Petr, který je svými úniky dost zaměstnával. Také vstřelil dvě branky. Tu třetí přidal hlavou po rohovém kopu Jarda. Ke konci zápasu na nás byla znát únava. Asi ze soustředění, vždyť jsme z něj přijeli o den dříve.

SK Brná  :  FC Coswig        0  :  3

FC Coswig  :  Sokol Straškov - Vodochody        1  :  0

Opět výborný zápas. Nám dělali problémy vysocí a rychlí hráči německého týmu, se kterými se mohl rovnat snad pouze Jarda. My je zas zlobili kombinační hrou. Přes spoustu šancí na obou stranách to dlouho vypadalo na remízu. Pak se ale po rohovém kopu soupeře před brankou nejrychleji zorientoval jejich střední útočník a patičkou vstřelil překvapenému Dádovi jediný gól utkání.

ASK Lovosice  :  SK Brná        3  :  1

ASK Lovosice  :  FC Coswig        0  :  0

SK Brná  :  Sokol Straškov - Vodochody        1  :  3

Branky: Balek, Kafka, Menčík

SK Brná je vítěz okresního přeboru Ústeckého Kraje, proto jsme opět čekali těžký zápas. K našemu překvapení jsme si s nimi poradili docela lehce. V závěru rozhodnutého utkání jsme zkusili i sestavu pro příští rok, která se soupeřem hrála vyrovnanou partii.