Liga okresního přeboru přípravek

Turnaj Straškov   8.9.2013

Sokol Straškov  :  Podřípan Kostomlaty        14  :  2    (8 : 0)

Sestava: Houdek (Kafka) - Babják, Procházka, Brídl, Menčík, Kliment - Diviš, Jarůšek, Kafka (Houdek), Láska, Franc - Krahula, Melichar, Pospíchal

Branky: Melichar 3x, Menčík 2x, Franc 2x, Kafka 2x, Svoboda, Pospíchal, Láska, Brídl, Houdek

Proti slabšímu soupeři si kluci s chutí zahráli a zastříleli. Mohli jsme si dovolit střídat mladší hráče za starší a do druhého poločasu i vyměnit gólmany. Škoda jen, že si hoši více nepřihrávali, nebo přihrávky dost kazili. Při lepší kombinaci mohlo být skóre i vyšší. Také škoda dvou lacině obdržených branek, zaviněných nedůrazem obrany a zbytečnými ztrátami míče.

Dynamo Podlusky  :  FK Bechlín        11  :  3

Sokol Straškov  :  FK Bechlín        11  :  0    (7 : 0)

Branky: Láska 3x, Menčík 2x, Jarůšek 2x, Kafka, Svoboda, Krahula, Houdek

Opět zápas se slabším mužstvem s možností střídání všech hráčů týmu. Oproti prvnímu zápasu kluci lépe kombinovali a hra byla mnohem pohlednější. Také se dostávali do více šancí. Od většího debaklu soupeře uchránila jeho vynikající brankářka, která byla nakonec i vyhlášena nejlepším brankářem turnaje.

Dynamo Podlusky  :  Podřípan Kostomlaty        15  :  2

Sokol Straškov  :  Dynamo Podlusky        8  :  4    (2 : 0)

Branky: Láska 2x, Brídl 2x, Jarůšek, Menčík, Krahula, Houdek

Nejtěžší soupeř. Věděli jsme, že ho herně táhnou dva vynikající hráči (Hlaváček a Kalous), proto jsme si tým Podlusk nechali až na konec a počítali s tím, že třetí zápas budou již trochu unavení. To se také potvrdilo i když nám dohromady dali všechny čtyři góly. Celý zápas začal opatrně. Bylo vidět jak mají obě mužstva ze sebe respekt. Časem se ale přeci jen projevila větší vyrovnanost našeho týmu a ten začal mít na hřišti převahu. Tu do poločasu vyjádřil dvěma brankami. Po půlce jsme přidali další dvě a opět to vypadalo na debakl soupeře. Pak ale kluci začali bláznit. Přestali si přihrávat, každý si chtěl dát gól, obránci si hráli na brazilce a nikdo nebránil, čehož soupeř využil ke korekci stavu. Naši hráči byli také pouze na útočné vlně a tak se konec zápasu proměnil v pěknou přestřelku.

FK Bechlín  :  Podřípan Kostomlaty        17  :  4

Konečná tabulka turnaje

1. Sokol Straškov             33 :   6    9

2. Dynamo Podlusky         30 : 13    6

3. FK Bechlín                     20 : 26    3

4. Podřípan Kostomlaty     8 : 46    0

Branky hráčů Straškova: Láska 6x, Menčík 5x, Brídl 3x, Houdek 3x, Jarůšek 3x, Kafka 3x, Melichar 3x, Franc 2x, Krahula 2x, Svoboda 2x, Pospíchal

Nejlepší hráč turnaje: Láska Karel

Nejlepší hráči týmu: Kafka, Houdek, Melichar

Turnaj Podlusky   15.9.2013

Sokol Straškov  :  Dynamo Podlusky        11  :  4    (4 : 2)

Sestava: Houdek - Babják, Procházka, Brídl (Kiki), Menčík, Melichar - Diviš, Jarůšek, Kafka, Láska, Svoboda - Brídl (Štófa), Kliment, Krahula

Branky: Kafka 3x, Menčík 3x, Brídl (kiki) 2x, Houdek, Melichar, Svoboda

Jako domácí mužstvo si nás Podlusky nalosovali hned na první zápas. Počítali s tím, že jejich nejlepší hráči ještě nebudou unavení a naši kluci budou ještě spát, což se jim občas stává. K našemu i soupeřovu údivu na ně straškovští vlétli a během chvíle to bylo po brankách Martina M. a Kristiána 3:0. Pak ale hoši ukolébáni náskokem asi opravdu usnuli a Podlusky snížili na rozdíl jediné branky. Ke konci nervózního poločasu náš náskok zvýšil opět Martin. O půlce jsme kluky trochu zklidnili a upozornili na Podluské hráče Kalouse s Hlaváčkem. Chlapci si z toho vzali ponaučení a opět navýšili skóre. Až za stavu 7:2 se Hlaváčkovi z Podlusk podařilo korigovat dvěma góly stav. Pak ale kluci znovu zapli a konec zápasu se proměnil v naší exhibici.

FK Bechlín  :  Podřípan Kostomlaty        14  :  2

Sokol Straškov  :  FK Bechlín        6  :  5    (2 : 2)

Branky: Houdek 2x, Kafka, Láska, Melichar, Menčík

S vědomím vysokého vítězství nad tímto soupeřem na domácím turnaji, nastoupili kluci k tomuto zápasu jako by se jim nemohlo nic stát. Opak byl ale pravdou. Soupeř je zaskočil svým důrazem a bojovností, s čímž se naši hráči nedokázali po celý zápas vyrovnat. Bechlínští se rvali o každý míč a hned na začátku zápasu se jim podařilo vstřelit branku. Pak jsme sice dvěma góly skóre otočili, ale jim se ho podařilo ještě do půlky zaslouženě srovnat. Druhý poločas začal podobně jako první. Dostávali jsme laciné branky po zmatcích v obraně a pouze dotahovali. Až tři slepené góly za stavu 4:3 pro soupeře převrátily výsledek zápasu na naší stranu. Těsně před koncem se podařilo soupeři opět zápas zdramatizovat, ale na vyrovnání mu již nezbyl čas.

Dynamo Podlusky  :  Podřípan Kostomlaty        22  :  2

Sokol Straškov  :  Podřípan Kostomlaty        11  :  0    (7 : 0)

Branky: Jarůšek 2x, Menčík 2x, Procházka 2x, Brídl, Houdek, Kliment, Krahula, Láska

Tentokrát slabší soupeř. Od začátku bylo jasné kdo je pánem na hřišti. Alespoň jsme dali více prostoru mladším hráčům a mohli si vyzkoušet i sestavu která bude hrát příští rok. Během zápasu jsme stačili s úžasem sledovat co se děje na druhém hřišti, kde Bechlín zle potrápil Podlusky a nakonec s nimi remizoval 5:5, když domácí až v samém závěru dotáhli dvoubrankové manko.

Dynamo Podlusky  :  FK Bechlín        5  :  5

1. Sokol Straškov             28 :   9    9

2. Dynamo Podlusky         31 : 18    4

3. FK Bechlín                     24 : 13    4

4. Podřípan Kostomlaty     4 : 47    0

Branky hráčů Straškova: Menčík 6x, Houdek 4x, Kafka 4x, Brídl 3x, Jarůšek 2x, Láska 2x, Melichar 2x, Procházka2x, Kliment, Krahula, Svoboda

Nejlepší brankář turnaje: Houdek Martin

Nejlepší hráči mužstva: Menčík, Svoboda, Krahula

Turnaj v Kostomlatech    22.9.2013

Sokol Straškov  :  Dynamo Podlusky        6  :  3    (5 : 3)

Sestava: Houdek - Procházka, Svoboda, Menčík, Brídl, Melichar - Jarůšek, Diviš, Kafka, Láska, Soukup - Franc, Hrouzek, Kliment, Šimkovič

Branky: Kafka 2x, Brídl, Houdek, Menčík, Soukup

Pro nás hrůzostrašný začátek zápasu. Nejprve si dal Dáda ukázkového vlastence a nato Martina propálil podluský Kalous. Pak se sice Dáda trefil do té správné branky, ale dvoubrankové vedení Podluskům v páté minutě vrátil Hlaváček. Až po důrazné domluvě kluci pochopili, že to za ně nikdo neodehraje a konečně zapli. Ještě do poločasu skóre otočili na 5:2 v náš prospěch. Druhý poločas už jsme soupeře mačkali a měli spoustu šancí, které jsme úspěšně zahazovali. Gól se podařilo dát pouze Kubovi.

Podřípan Kostomlaty  :  FK Bechlín        2  :  12

Sokol Straškov  :  Podřípan Kostomlaty        16  :  1    (10 : 0)

Sestava: Soukup v brance

Branky: Brídl 3x, Menčík 2x, Svoboda 2x, Diviš, Houdek, Hrouzek, Jarůšek, Kafka, Kliment, Láska, Melichar, Procházka

Tradičně slabší soupeř. Zahráli si hlavně ti mladší. I tak si kluci s chutí zastříleli. Vždyť se do soupeřovi branky trefilo dvanáct z patnácti našich hráčů. V té naší tentokrát chytal Dáda a až na jeden, všechny střelecké pokusy soupeře zlikvidoval.

Dynamo Podlusky  :  FK Bechlín        12  :  3

Sokol Straškov  :  FK Bechlín        6  :  1    (2 : 1)

Branky: Láska 2x, Procházka 2x, Jarůšek, Soukup

Zprvu vyrovnaný a velice těžký zápas. Kluci se opět rozjížděli velice pomalu. Soupeřovu houževnatost zlomily až dvě pěkné střely Míry Procházky, kterými orámoval poločas. Poté se už soupeř položil a dále se víceméně řešila jen výše skóre. Našim hráčům ale opět zvlhl prach a měli problém trefit branku ve které stála opět výborně chytající brankářka.

Podřípan Kostomlaty  :  Dynamo Podlusky        2  :  12

1. Sokol Straškov             28 :   5    9

2. Dynamo Podlusky         27 : 11    6

3. FK Bechlín                     16 : 20    3

4. Podřípan Kostomlaty     5 : 40    0

Branky hráčů Straškova: Brídl 4x, Kafka 3x, Láska 3x, Menčík 3x,Procházka 3x, , Houdek 2x, Jarůšek 2x, Soukup 2x, Svoboda 2x, Diviš, Hrouzek, Kliment, Melichar

Nejlepší hráči mužstva: Procházka, Svoboda, Hrouzek

Turnaj Bechlín     29.9.2013

Sokol Straškov  :  Dynamo Podlusky        3  :  3    (2 : 3)

Sestava: Houdek - Babják, Svoboda, Brídl, Menčík, Franc - Diviš, Jarůšek, Kliment, Soukup, Melichar - Krahula, Pospíchal

Branky: Houdek, Menčík, Kliment

Na tento turnaj s námi vinou nemoci neodjeli Kája, Kuba ani Míra, tedy všichni hráči ze Břízy. Asi tam řádil nějaký moribundus. Bylo to pro nás citelné oslabení. Ostatní kluci se asi také nějak špatně vyspali, protože až na Martina Houdka nikdo z nich neměl zrovna oslnivou formu. Ukázalo se to hned v prvním utkání s nebezpečným týmem Podlusk. Ten na nás s vědomím našeho oslabení hned od začátku vlétl, s touhou konečně nás porazit. Podluští Hlaváček s Kalousem si s našimi statickými hráči dělali téměř co chtěli. Nebyl pro ně žádný problém přejít přes jednoho, dva i tři naše hráče, nikdo jim nedokázal alespoň ukopnout míč. Ještě že všechny jejich střely Martin pochytal. Když to nešlo přímými střelami, zkoušeli to centry před branku, což se jim vyplatilo. Naši dezorientovaní hráči si je sami do branky sráželi. Nejprve si dal Vlastní gól Dáňa, aby ho zanedlouho napodobil i Jarda. Pohromu na začátku zápasu dovršil svým gólem Hlaváček. Obrat k lepšímu nastal až po vystřídání obou pětek a důrazné domluvě. Svůj výborný výkon v bráně podtrhl Martin i první naší brankou, když střelou levačkou přes celé hřiště prostřelil vše co mu stálo v cestě. Druhý náš gól vstřelil také Martin, tentokrát ale Menčík a upravil tak stav poločasu na 2:3 pro soupeře. Druhý poločas byl také pěkně divoký a šance střídala šanci. Tentokrát se ale činili oba brankáři. I naše obrana se trochu probrala a hrála konečně o něco lépe a i proto se podařilo vstřelit gól už pouze Petrovi Klimentovi, který vyrovnal na konečných 3:3. Nelze si jen povzdechnout proč se naši hráči nekoncentrují na hru od začátku zápasu. Snad si myslí, že to za ně vyhraje někdo jiný ???

FK Bechlín  :  Podřípan Kostomlaty        16  :  0

Sokol Straškov  :  FK Bechlín        4  :  2    (1 : 0)

Branky: Jarůšek, Menčík, Soukup, Svoboda

Velmi nervózní zápas. Často někdy až nesmyslně přerušovaný rozhodčím, který neustále nařizoval trestné kopy zejména proti nám. První poločas se ale žádný neujal. Až na jeho úplném konci se hlavou po autu Petra Klimenta prosadil Jarda. Hned po přestávce soupeř vyrovnal z "přísně" nařízeného trestného kopu za ruku Dáni. To, že byla evidentně nastřelená neviděl asi jen pan rozhodčí. Vedení na naší stranu převážil pěkně zahraným rohem Martin Menčík. Jeho střílený centr si brankářka sama srazila do branky. Naše vedení pak zvýšil Dáda. Vzápětí však "fauloval", tento faul také viděl asi jen pan rozhodčí. Vždyť Dáda soupeře předbíhal, pokryl si míč tělem načež se soupeřův hráč poroučel k zemi. Z následného trestného kopu soupeř opět snížil. Uklidnění do našich řad přinesl gól Adama Svobody pět minut před koncem. Pak jsme už soupeře nepustili za půlku, bohužel ale ani nepřidali nějaký ten gól.         Není mým zvykem stěžovat si na rozhodčí, ale ten samý nám pískal naše jarní mistrovské utkání v Bechlíně a také zrovna nešetřil trestnými kopy proti naší brance (průběh tohoto zápasu si můžete oživit na stránce- jaro 2013 mistrovská utkání). Měl by se spíš nad sebou zamyslet, jak řídit utkání mladých fotbalistů a jestli je už odmala učit, že jim rozhodčí bude nadržovat.

Dynamo Podlusky  :  Podřípan Kostomlaty        22  :  6

Sokol Straškov  :  Podřípan Kostomlaty        18  :  0    (11 : 0)

Branky: Houdek 4x, Pospíchal 4x, Brídl 2x, Menčík 2x, Soukup 2x, Jarůšek, Kliment, Krahula, Svoboda

Jako vždy nejslabší soupeř. V tomto utkání jsme nechali chytat Dáňu Babjáka a Martina hrát. Zahráli si dost i ti nejmenší. Hlavně malý Honzík Pospíchal, který do té doby ještě nehrál. Všechny nás překvapil svým výkonem a dal čtyři branky. I ostatní si museli s chutí zahrát. Vždyť proti pomalejšímu soupeři si konečně začali nahrávat, přečíslovali ho, jen s těmi šancemi kdyby nakládali lépe, tak mohli dát více branek.

FK Bechlín    :    Dynamo Podlusky        4  :  12

1. Dynamo Podlusky         37 : 13    7

2. Sokol Straškov             25  :  5    7

3. FK Bechlín                     22  : 16    3

4. Podřípan Kostomlaty      6 : 56    0

Branky hráčů Straškova: Houdek 5x, Menčík 4x, Pospíchal 4x, Kliment 3x, Brídl 2x, Jarůšek 2x, Soukup 2x, Svoboda 2x, Krahula

Nejlepší hráči: Houdek, Menčík, Krahula, Pospíchal

Konečná tabulka ligy přípravek základní skupiny "D"

1. Sokol Straškov           12       11     1     0         114 :  25            34

2. Dynamo Podlusky       12         7     2     3         125 :  55            23

3. FK Bechlín                    12        4      1     7           82 :  75           13

4. Podřípan Kostomlaty  12        0      0    12          23 : 189            0

Konečná tabulka ligy přípravek základní skupiny "A"

1. Pokratice 12 10 1 1 99: 22 31

2. Křešice 12 9 0 3 91: 30 27

3. Hoštka 12 4 1 7 26: 64 13

4. Polepy 12 0 0 12 10:110 0