Podzim 2014 přátelská utkání

Přátelský zápas přípravek v Podluskách 28.8.2014

Starší přípravka:  3 x 20 min.

Dynamo Podlusky  :  Sokol Straškov             1  :  12        (0 : 2, 0 : 5, 1 : 5)

Sestava: Soukup (Naimann) - Hrouzek, Kliment, Svoboda - Brídl, Erich, Franc, Kafka, Melichar

Branky: Kafka 5x, Brídl 3x, Franc, Kliment, Soukup, Melichar

První zápas nově se rodícího mužstva skončil naším vysokým vítězstvím. To se ale nerodilo zdaleka tak snadno, jak to podle výsledku vypadá. V první třetině byla na hráčích vidět nerozehranost. Brankář i obránci, přestože měli čas na rozehrávku, míče pouze nakopávali dopředu. Všichni útočníci si zase chtěli dát gól a většinu situací řešili individuálně, bez kombinace, což soupeř stačil bránit. Přesto se nám podařilo dvakrát míč "protlačit" za záda soupeřova gólmana. O přestávce kluci dostali pokyny, jak by jsme si představovali aby hráli a ty si vzali k srdci. Dáda i obránci Petr s Adamem zpřesnili přihrávky na útočníky. Ti si také začali více přihrávat a využívat i křídelní prostory. Hlavně Dominik na pravé lajně větral soupeřovu obranu. Silný byl i Kuba ve středu pole a "světe zboř se" i on hodně přihrával. Asi ho to naučili ve sparťanském kempu, kterého se o prázdninách zúčastnil. Tato zlepšená hra se projevila i na narůstajícím skóre. Ve třetí třetině se hra nezměnila. Jen jsme začali více střídat. I proto se po několika nedorozuměních v obraně dostával do šancí i soupeř. Po jedné z nich, se mu z následného rohu podařilo i skórovat, když si Petr nešťastně srazil míč do vlastní branky.

Mladší přípravka:  3 x 15 min.

Dynamo Podlusky  :  Sokol Straškov             8  :  19

Sestava: Naiman - Adamec, Fary, Jarůšek, Klíma, Krahula, Pospíchal, Slaba, Šimkovič, Švec F., Kuba ???

Branky: Krahula 6x, Pospíchal 6x, Šimkovič, 3x, Slaba 2x, Adamec, Jarůšek

Přátelský zápas přípravek ve Mšených lázních 2.9.2014

Starší přípravka: 3 x 17 min

Sokol Mšené lázně  :  Sokol Straškov             8  :  11        (4 : 1, 3 : 5, 1 : 5)

Sestava: 1. a 2. třetina - Soukup - Diviš, Krahula, Hrouzek, Kafka, Láska

- Hlaváček, Kliment, Hubka, Brídl, Melichar

3. třetina - Naimann - Diviš, Kliment, Šimkovič, Kafka, Láska

- Krahula, Soukup, Pospíchal, Brídl, Melichar

Branky: Brídl 3x, Kafka 3x, Láska 3x, Melichar, Pospíchal

První třetina by se dala nazvat "třetina hrůzy". Po její první polovině, chybách brankáře a při bránění, jsme prohrávali už 3:0. Až za tohoto stavu se nám podařila první akce, kterou střelou mimo zakončil Kuba. Tím se něco zlomilo a přicházely další šance, které ale kluci nedokázali zakončit přesně. Mezitím nám soupeř vstřelil čtvrtou branku a vypadalo to na pěkný debakl. Až na konci třetiny se Kájovi podařilo skórovat a tím trochu korigovat výsledek. Kluci hráli bojácně a nevěřili si. Není se také čemu divit, když šest z osmi protihráčů byli ročník 04 a o hlavu větší než naši kluci. Adam, Honzík, Filip, Míša a Míra, kteří také postupně nastoupili za starší, jsou dokonce ročník 06. Na začátku druhé třetiny se Kubovi s Kájou, jak přes kopírák, dvakrát podařila akce z autového vhazování. Kuba vzal rychle balón, všiml si volného Káji na zadní tyči, přehodil téměř celou šíři hřiště a Kája hlavou zavěsil. Tím jsme se soupeři dostali na dostřel, kluci si začali více věřit a začala pěkná přestřelka. Při ní padlo do konce třetiny ještě šest gólů. Ve třetí třetině obě mužstva vystřídala brankáře a my navíc i mladé hráče v poli. Soupeřům, ač byli starší, očividně docházely síly. Naši mladí se do nich nyní už bez respektu pustili, odebírali jim míče, nebo jim překáželi při jejich akcích. V závěru si kluci s chutí zastříleli a otočili skóre v náš prospěch. Při penaltách na konci zápasu se ukázal i náš druhý brankář Martin Naimann, který chytil pět pokusů soupeře a tak jsme zvítězili i na pokutové kopy.

Branky: Hubka 3x, Pospíchal 2x, Slaba 2x, Šimkovič 2x, Papež

První dvě třetiny hráli kluci pěkný fotbal s množstvím brankových příležitostí. Zvláště překvapovala druhá čtveřice složená ze začínajících hráčů. Klobouk dolů před tím, jak se vyrovnali hráčům první čtyřky, z nichž dva mají zkušenosti i s hrou ve starší přípravce. Ve třetí třetině také Honza Pospíchal s Filipem Šimkovičem šli hrát za starší a zkusit chytat za ně šel i Martin Naimann. Proto musel do brány Vojta Papež a nevedl si zle. I když nás naopak posílili Míra Hlaváček s Honzou Hubkou, který vstřeli tři góly, byla naše hra rozháraná a už se nám tolik nedařilo. Přesto naši nejmenší na hřišti ve Mšených lázních ostudu neudělali.

Fotky z přípravného zápasu ve Mšeně naleznete na našem facebooku.

Přátelský zápas přípravek s Klenčí a Brozany 28.9.2014

Starší přípravka: 4 x 15 min.

Sokol Straškov    :    Sokol Brozany        3  :  3    (1 : 0, 2 : 1, 0 : 1, 0 : 1)

Sestava: Naiman (Soukup)- Kliment, Diviš, Láska, Kafka, Franc - Krahula, Svoboda, Brídl, Soukup, Hrouzek - Erich, Šimkovič

Sokol Straškov  :  mladší žáci Viktorie Kleneč        3  :  7