Podzim 2016 mladší žáci

Přátelské utkání v Budyni 20.8.2016

Viktorie Budyně    :    Sokol Straškov - Vodochody        5  :  5    (2 : 3)    7 : 9 pen.

Sestava: Soukup (Hlaváček) - O: Hlaváček (Soukup), Kafka, Šiknerová - Z: Diviš, Láska K., Menčík, Kliment - Ú: Láska O., Slaba

Branky: Kliment, Láska K., Láska O., Menčík, Slaba

Utkání se hrálo v době prázdnin a oba týmy měly problém se sestavou. Proto za nás nastoupili už starší hráči, Menča s Karolínou. Soupeř měl v týmu také dva starší hráče, takže jsme si byli kvit. Po celé utkání jsme měli mírnou převahu, lépe jsme kombinovali a využívali křídelních prostorů. Jen ta střelba se nám opět nevedla. Proměnili jsme snad jen polovinu šancí. Zase nás může těšit, že se prosadili i ti menší, Radek s Ondrou, kteří věkem patří ještě do mladší přípravky. To u soupeře se po brejcích a z trestných kopů trefoval téměř výhradně jejich nejstarší hráč ročníku 2003, který dal sám čtyři branky. Všichni si s chutí zahráli a na to že to byl začátek sezóny podali pěkné výkony. Je jen škoda, že si fotbal o prázdninách nechtělo zahrát více dětí.

Mistrovské utkání v Liběšicích 27.8.2016

SK Liběšice    :    Sokol Straškov - Vodochody        1  :  7        (0 : 2)

Sestava: Soukup - O: Hlaváček, Hrouzek, Kafka, Slaba, Z: Adamička, Kliment, Láska K., Soukal, Šimkovič, Ú: Hendrich, Jarůšek, Láska O.

Branky: Láska 5x, Kafka, Kliment

Velmi dobrý zápas s kvalitním soupeřem, který nás od začátku dost trápil a naše vítězství se nerodilo lehce. Zvláště, když Kája trefil opět nejprve dvě tyče, než dal první branku. Druhou přidal z penalty po faulu na Káju Petr Kliment. Předtí však také on stačil orazítkovat břevno. Soupeř hrozil z rychlých brejků. Netrefoval však branku, nebo si s jeho pokusy poradil Dáda v brance. Truchu nám zatrnulo, když liběšičtí ve druhém poločase snížili na 1 : 3. Pak se ale rozjel Kájův brankostroj a počet jeho vstřelených gólů se zastavil na čísle pět. Branku přidal i jeho mladší brácha Ondra, ale pro ofside neplatila. Poprvé za nás hrálo více hráčů z přípravky, kde na ofsidy nehrají a nejsou na ně zvyklí. I proto bylo v tomto utkání těchto situací spousta. Z těchto mladých hráčů podali výborný výkon Vojta Slaba, Ráďa Soukal a Fíďa Šimkovič. Z těch starších se krom tahounů Káji, Kuby, Petra a Dády v brance, dařilo i Alešovi Hrouzkovi.

Přátelské utkání v Podluskách 30.8.2016

Dynamo Podlusky  :  Sokol Straškov - Vodochody        3  :  7        (1 : 4)

Sestava: Hubka - O: Čučka, Hrouzek, Slaba, Soukup - Z: Diviš, Kafka, Láska K., Švec - Ú: Drobná, Láska O., Soukal

Branky: Kafka 2x, Láska K. 2x, Diviš, Papež, Soukal

Mistrovské utkání s Litoměřickem "C" 4.9.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  Litoměřicko "C"        4  :  5        (1 : 2)

Sestava: Hubka - O: Hlaváček, Hrouzek, Soukup - Z: Kafka, Kliment, Láska, Šimkovič, - Ú: Adamička, Drobná, Papež

Branky: Kliment 4x

Výborné utkání s těžkým soupeřem. Jen škoda, že některé naše hráče nezastihlo v optimální formě. Lze to přičíst pozdní večerce. Někteří "borci" se přiznali, že šli spát i hluboko po půlnoci. I na Petrovi, který dal všechny naše branky bylo znát, že není ve své kůži. Celá naše záložní řada, která jindy tým táhne, byla pomalá a s důrazným soupeřem si nevěděla rady. Možná by pomohlo prohodit Dádu s Kubou, snad by to hru oživilo, ale netroufli jsme si na to. Nutno přiznat, že soupeř byl jako tým fotbalovější, důraznější a měl i více šancí. proto mu musíme pogratulovat k výhře.

Mistrovské utkání v Peruci 6.9.2016

FK Peruc  :  Sokol Straškov - Vodochody         2  :  11        ( 1 : 6)

Sestava : Hubka - O: Čučka, Hlaváček, Hrouzek, Slaba - Z : Adamička, Diviš, Láska K., Šimkovič, Švec, Ú : Drobná, Láska O.,

Branky : Hlaváček 2x, Láska K. 2x, Láska O. 2x Diviš, Drobná, Hrouzek, Papež, Švec.

Na zápas jsme odjížděli v oslabené sestavě. Díky školní akci nám chyběli nejstarší hráči. Naši mladíci je ale skvěle nahradili. Zpočátku měli z většího soupeře respekt. Postupně se ale osmělili, přebrali iniciativu a přišli i branky. Míru jsme nemohli udržet na beku. Jako pravý bek totiž vstřelil branku z levého křídla. To samé v opačném gardu předvedl i Aleš. Trefovali se i naši mladíci Ondra a Viktor. Ve druhé půli se do několika šancí dostala i Tereza a jednu z nich také proměnila. Všechny chválíme za předvedený výkon.

Mistrovské utkání v Libochovanech 10.9.2016

Sokol Libochovany  :  Sokol Straškov - Vodochody        0  :  33        (0 : 19)

Sestava: Hubka (Hlaváček) - O: Hlaváček, Hrouzek, Soukup - Z: Bakuta, Kafka, Kliment, Láska - Ú: Drobná, Zajác

Branky: Kliment 11x, Kafka 6x, Láska 5x, Soukup 5x, Drobná 2x, Hubka 2x, Hlaváček, Hrouzek

Utkání s velmi slabým soupeřem, který se téměř ani nesešel. Zde není co hodnotit. Snad jen, že v naší sestavě tentokrát chyběli mladší hráči, kteří byli na turnaji s přípravkou.

Mistroské utkání s Polepy 15.9.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  FK Polepy        15  :  1        (9 : 1)

Sestava: Hlaváček (Bakuta) - O: Čučka, Diviš, Hrouzek, Slaba - Z: Adamička, Bakuta, Kafka, Kliment, Papež, Šimkovič - Ú: Drobná, Láska O., Švec, Zajác

Branky: Kliment 6x, Bakuta 2x, Kafka 2x, Šimkovič 2x, Diviš, Drobná, Papež

Opět utkání se slabým soupeřem. Okolo opor jsme postavili tým převážně z hráčů přípravky. Ti se však tentokrát moc neprosazovali a o naše branky se postarali hlavně starší hráči. Naši mladíci sice branky dávají, ale většina jich je z ofsidu. Stále si neuvědomují, že v mladších žácích se tento přestupek, na rozdíl od přípravky, už píská. Chyběli nám zranění brankáři Dáda a Honza. Místo nich nastoupil Míra Hlaváček z přípravky a do druhé půle Dominik Bakuta. Oba dva si vedli velmi dobře.

Mistrovské utkání s Podřípanem Rovné 20.9.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  Podřípan Rovné        7  :  2        (5 : 1)

Sestava: Hlaváček - O: Diviš, Hrouzek, Slaba, Soukup - Z: Bakuta, Čučka, Kliment, Láska K., Papež, Šimkovič - Ú: Adamička, Drobná, Zajác

Branky: Kliment 3x, Soukup 2x, Adamička, Diviš

Tentokrát nás soupeř alespoň trochu prověřil. Zejména na začátku druhého poločasu, kdy po chybách Dády v obraně nejprve snížil na 5:2 a od další branky nás zachránil jen nepřesný pokus soupeře z pokutového kopu. Stále nám dlouho trvá zpracování míče a pak už nemáme tolik času na přesnou přihrávku, nebo zakončení. Místo po zemi si přihráváme vzduchem a z toho právě pramení chyby při zpracování. V tomto zápase Dobře zahráli krajní beci Aleš s Míšou a zaslouží pochvalu.

Mistrovské ukání v Budyni n.O. 24.9.2016

Viktorie Budyně  :  Sokol Straškov - Vodochody        0  :  10        (0 : 5)

Sestava: Hlaváček - O: Diviš, Hrouzek, Kafka - Z: Bakuta, Kliment, Láska - Ú: Šimkovič, Švec

Branky: Kliment 5x, Kafka 3x, Láska, Švec

Postihla nás rozsáhlá marodka a zranění, proto jsme na utkání odjížděli pouze v devíti lidech. To jsme ještě museli přemlouvat rodiče dvou desperátů, kteří mají špatné známky ve škole, aby je s námi pustili. Pomohl nám i Viky Švec z mladší přípravky. Kluci se do soupeře od začátku pěkně zakousli a začali ostřelovat jejich branku. Po čtvrthodince zkompletoval Petr Kliment hattrick. Mezi tím se mu podařilo spálit i několik dalších nadějných šancí. Nebyl ale sám. Ve výhodných pozicích, většinou po jeho přihrávkách, se několikrát objevili Viktor, Dominik a Filip. Ani jeden z nich však neuspěl. Kája také nejprve jak je jeho zvykem trefil tyč a až poté branku. Účet prvního poločasu uzavřel dalekonosnou střelou Kuba. Celý zápas se hrálo na to, aby si dal gól i malý Viky. Petr, Kája i Kuba měli snad dalších dvacet šancí, kdy mohli dát branku, ale neúnavně nahrávali Viktorovi, ten měl však neuvěřitelnou smůlu. Trefoval tyče, břevno, brankáře, někdy ve vyložené šanci netrefil balón a až minutu před koncem se konečně zadařilo a dal náš devátý gól. Výsledek těsně před závěrečným hvizdem zaokrouhlil na konečných 0 : 10 Kuba.

Mistrovské utkání s Terezínem 1.10.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  Sokol Terezín        13  :  1        (8 : 0)

Sestava: Hlaváček - O: Diviš, Hrouzek, Soukup - Z: Bakuta, Kafka, Láska - Ú: Šimkovič, Drobná

Branky: Kafka 4x, Hubka 2x, Láska 2x, Soukup 2x, Drobná, Hrouzek, Šimkovič

Po zranění ruky se vrátil do sestavy Honza Hubka, ale pouze jako hráč a proto opět chytal brankář přípravky Míra Hlaváček. Také nám chyběl náš nejlepší střelec a nejlepší střelec celé soutěže Petr Kliment. Přesto bylo od začátku zápasu jasné kdo je pánem na hřišti. Terezín má mladé mužstvo a i když se jeho hráči snažili, nemohli nám konkurovat. Opět jsme hráli nato, aby si dal každý branku a nakonec se to nepovedlo jen brankáři a Dominikovi Bakutovi. Soupeř vstřelil gól na konci zápasu z brejku. Naši hráči zrovna všichni útočili a trochu pozapoměli na zadní vrátka.

Mistrovské utkání v Lukavci 8.10.2016

FK Lukavec  :  Sokol Straškov - Vodochody        1  :  9        (0 : 4)

Sestava: Hlaváček - O: Diviš, Hrouzek, Soukup, Šimkovič - Z: Bakuta, Kafka, Kliment, Láska, Papež - Ú: Adamička, Drobná

Branky: Kliment 4x, Láska 2x, Bakuta, Kafka, Soukup

Proti snaživému týmu soupeře se naše nakonec vysoké vítězství nerodilo lehce. Sice se už ve čtvrté minutě po kombinaci s Kájou prosadil Kuba, pak se nám ale brankostroj poněkud zadrhl. Domácí výborně bránili a tak další gól přidal až ve 23 min. Kája, který si naběhl na křižnou přihrávku za obranu od Petra. Do poločasu se střelou prosadil Petr a z penalty Dominik, který byl předtím faulován ve vyložené šanci. Ve druhém poločase za stavu 7:0 nám soupeř vstřelil branku z rychlého brejku. Průběh zápasu byl tedy podobný jako s Terezínem.

Misrovské utkání s Roudnicí n.L. "C" 23.10.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  SK Roudnice n.L. "C"        4  :  2        (1 : 1)

Sestava: Hubka - O: Hlaváček, Hrouzek, Slaba, Soukup, - Z: Diviš, Kafka, Kliment, Láska, - Ú: Drobná, Papež, Šimkovič

Branky: Láska 2x, Soukup, vlastní

Zápas ze kterého jsme měli všichni respekt. Vzhledem k tomu, že si roudničáci přivezli dvě posili z "A" týmu oprávněně. Kluci ale přistoupili k utkání velice zodpovědně. Všichni poctivě bránili a naopak i ve velkém počtu podporovali útok. Za naší mírné převahy se podařilo po kombinaci Kuby, Petra a Káji dát posledně jmenovanému gól. Po kombinačních akcích i střelách jsme měli také další příležitosti ke skórování. Ty jsme bohužel nevyužili a soupeř z rychlého brejku po drobné chybě Dády trestal. Dáda ale ve druhém poločase svou chybu napravil. Z dálky napřáhl ke střele a bombou do šibenice nedal brankáři šanci. Roudničtí se snažili hrát osobku na Petra Klimenta. To jsme jim chtěli znemožnit střídáním Petra a Kuby na kraji a uprostřed zálohy, což se nám dařilo. Kuba měl navíc úkol pohlídat jejich nejnebezpečnějšího hráče Vlčka. To splnil na výtečnou. Měl více ze hry i více šancí a po celé utkání byl lepším hráčem než on. Jen jednou, v 52. min. Kuba zaváhal, po autovém vhazování se kolem něj protihráč obtočil a rychlou střelou dal gól. Tím ale pouze korigoval stav na 3:2, protože před minutou dával branku střelou z úhlu Kája. Tak mě tak napadá jestli Kuba ještě neslavil Kájův gól, protože jinak bránil Vlčka příkladně ;-). Náš čtvrtý gól vstřelil hostující obránce, který si před dobíhajícím Petrem, ve snaze odkopnout balón sám srazil míč do sítě. Musíme všechny naše hráče za toto utkání velice pochválit. Bylo to nejpovedenější a divácky nejatraktivnější utkání podzimu.

Mistrovské utkání v Mlékojedech 30.10.2016

Litoměřicko "D"  :  Sokol Straškov - Vodochody        1  :  9        (0 : 5)

Sestava: Hubka - O: Diviš, Hlaváček, Hrouzek, Soukup - Z: Adamička, Kafka, Láska, Kliment - Ú: Drobná, Papež

Branky: Kliment 4x, Láska 3x, Drobná, Kafka

Soupeř má v kádru pouze hráče ročníku 2006, tedy věkem pouze hráče přípravky. Všichni jsou ale velice šikovní, těm našim se vyrovnali a fotbalovostí je někdy i převyšovali. V tomto utkání jsme zvítězili pouze díky tomu, že jsme jejich mladé hráče "přetlačili".

Mistrovské utkání s Dynamem Podlusky 6.11.2016

Sokol Straškov - Vodochody  :  Dynamo Podlusky        10  :  1        (6 : 0)

Sestava: Hubka - O: Diviš, Hlaváček, Hrouzek, Soukup - Z: Adamička, Bakuta, Kafka, Láska, Kliment - Ú: Drobná, Papež, Šimkovič

Branky: Kliment 4x, Kafka 3x, Adamička, Drobná, Láska

Trenéři Podlusk se před zápasem netajili, že pro nás mají překvapení a že nám přijeli vrátit porážku z poprázdninového přátelského zápasu (3:7). Překvapení spočívalo v tom, že jim oproti přáteláku v sestavě přibyli tři hráči ročníku 2004. Jejich předsevzetí vzalo za své hned na začátku zápasu. Na ukazateli skóre běžela nultá minuta a už prohrávali 1:0. V první minutě už to bylo 2:0 po brankách Petra Klimenta. Další smršť přišla od 12 do 17 minuty. To se trefil Kája a dvakrát Kuba. Účet poločasu podtrhl opět Petr. Ve druhé půli jsme se ale dlouho nemohli prosadit. Naopak soupeř trestal z rychlého brejku ve 35 minutě. Až ve 44 minutě protrhl naší i svou střeleckou smůlu "spalovač šancí" Míla Adamička. Po něm našli recept na branky Kuba , Petr a na závěr Terka Drobná.

Halový turnaj v Lovosicích 3.12.2016

Účastníci: Sokol Libochovany, ASK Lovosice, Sokol Straškov - Vodochody, Sokol Velké Žernoseky

Hra: 12. min.         4 + 1

ASK Lovosice    :    Sokol V. Žernoseky                                0  :  2

Sokol Libochovany    :    Sokol Straškov - Vodochody         1  :  5

Sestava: Hlaváček - Diviš, Hrouzek, Soukup - Hubka, Kafka, Láska, Šimkovič

Branky: Láska 2x, Šimkovič 2x, Kafka

ASK Lovosice    :    Sokol Straškov - Vodochody                 0  :  1

Branka: Soukup