Jaro 2013 přátelská utkání

 

Halový turnaj mladších přípravek v Dolních Beřkovicích 9.3.2013

 

9.3. jsme byli pozváni na halový turnaj mladších přípravek (hráči narození v r. 2004 a mladší) do Dolních Beřkovic. Turnaje se zúčastnil tým pořádajícího Sokola Cítov, AFK Eletis Lužec nad Vltavou a naše mužstvo. Původně se turnaje mělo účastnit pět týmů, dva se ale bez omluvy nedostavili. Protože jsme přijeli opět ve velkém počtu, byli jsme pořadateli požádáni zdali bychom se nerozdělili na dvě mužstva a dokonce nám povolili i start Martina v bráně i když je už o rok starší. Rozdělení na dva týmy nás sice trochu oslabilo, ale vzhledem k tomu, že se hrálo 4+1 si zase kluci více zahráli.

Sestava:   Straškov "A"- Soukup - Kafka, Kliment, Krahula, Pospíchal, Šimkovič

                  Straškov "B"- Houdek - Diviš, Hrouzek, Láska, Melichar, Svoboda

Cítov    -    Straškov "A"                     4 : 1    (2 : 0)

Branka: Kafka

Domácí se do nás pustili pěkně od podlahy. Naši obránci asi přes zimu zapoměli, že při bránění musí stát mezi brankou a protihráčem aby na něj viděli, zvláště Petr Kliment se zapomínal. Dáda v bráně dělal co mohl, ale přesto do poločasu dvakrát inkasoval. O půli jsme klukům připoměli jak se má bránit, ale ti si stejně s rychlejším soupeřem nevěděli rady. Změna nastala až za stavu 3:0, kdy jsme do brány postavili Adama Krahulu a Dáda šel do pole. Jeho důraz na soupeře platil a hra se postupně vyrovnala. Soupeř se už tolik nedostával do blízkosti naší brány a tak to zkoušel střelami z dálky, které byli většinou nepřesné nebo si s nimi Adam poradil. Jen jedna proklouzla za jeho záda. Na druhé straně jsme se i my začali dostávat do šancí a z jedné z nich dobře hrající Kuba Kafka snížil na konečných 4:1.

Lužec    -    Straškov "B"                     1 : 1    (1 : 0)

Branka: Láska

I náš mladší tým měl se soupeřem plné ruce (nohy) práce. Vypadalo to jako by kluci byli zaskočeni velikostí tělocvičny a tím, že se hraje na auty. První půli se převážně bránili a když mohli jít do protiútoku balon jim utekl za čáru. I proto byli pod neustálým tlakem, z něhož ale soupeř dokázal vytěžit pouze jeden gól. O přestávce jsme kluky trochu zklidnili a bylo to znát. Párkrát si přihráli a hra se vyrovnala. Míša Diviš dobře bránil, Adam Svoboda občas vyrážel do útoku podpořit Káju Lásku, Dominik Melichar byl na hřišti snad všude a i Álovi Hrouzkovi se podařilo vzít soupeři balon. Tato snaha byla odměněna několika šancemi a Kájovým vyrovnávacím gólem. Martin už žádný nepustil a tak zápas skončil 1:1.

Cítov    -    Lužec                                  1 : 0    (1 : 0)

Utkání ve kterém měli domácí neustálou převahu, kterou ale dokázali vyjádřit pouze jednou brankou.

Straškov "A"    -    Straškov "B"          2 : 2    (1 : 0)

Branky: Soukup, Pospíchal - Svoboda, Diviš

Zápas do kterého se oba týmy pustili bez respektu k soupeři. Asi proto, že se znali. Byl to opravdu bratrovražedný boj ve kterém nikdo nechtěl prohrát. Áčko bylo lepší ve hře a také Dádou vstřelilo první gól. Béčko držel Martin v bráně, ale i jim se po střele Adama podařilo dát branku. I napodruhé áčko převážilo skóre na svou stranu, když Honzík dorazil do brány míč a přitom posunul branku a málem "přerazil" tyč. Béčko se pak snažilo o vyrovnání a skutečně nakonec byli úspěšní. Podle časomíry střela Míši Diviše z půlky hřiště zapadla do branky dvě vteřiny před koncem.

Lužec    -    Straškov "A"                      0 : 2    (0 : 1)

Branky: Kafka 2x

Celkem vyrovnané utkání. O naší výhře rozhodla individuální kvalita Kuby Kafky, který dal obě naše branky a výborná obranná hra Petra Klimenta. Ten konečně začal hrát to co jsme po něm chtěli a soupeře nepouštěl do šancí. Adam Krahula, Honzík Pospíchal i Fíďa Šimkovič také dobře bojovali a odměnou jim bylo vítězství 2:0.

Cítov    -    Straškov "B"                        3 : 0    (1 : 0)

Naši menší se soupeři směle postavili a do doby než se zranil Dominik Melichar (výron kotníku) mu byli důstojným soupeřem. Po tomto oslabení našemu týmu začali docházet síly a fyzicky zdatnější soupeř toho dokázal využít v podobě tří gólů. Pochvalu zaslouží Adam s Míšou za práci v obraně a Kája za snahu o útočení. I Ála se zúčastnil několika soubojů, ale měl by se chtít ještě více zapojit do hry.

Konečná tabulka

1. Sokol Cítov                                            8:1    9

2. Sokol Straškov - Vodochody "A"          5:6    4

3. Sokol Straškov - Vodochody "B"          3:6    2

4. AFK Eletis Lužec nan Vltavou               1:4    1