Podzim 2012

Přátelský zápas se Mšenými lázněmi     5.8.2012

Straškov- Vodochody   :    Mšené lázně                0:0

Sestava:  Houdek, Sklenář, Babják, Brídl, Diviš, Jarůšek, Krahula, Kubík, Michovský, Svoboda, Šimkovič a dva prázdninoví pomocníci Láďa ??? a Tomáš (vnuk pana Hajného)

Přátelský zápas se Mšenem, hraný v rámci oslav 100. výročí založení Sokola ve Straškově a 70. výročí založení fotbalového oddílu, skončil 0:0. I tak měl mezi diváky velký ohlas. Nejvíce se líbily výkony Dáni Babjáka, Martina Houdka ( jak v bráně tak v poli ) a Péti Kubíka. Aplaus diváků si ale zasloužili všichni aktéři tohoto utkání a to jak domácí, tak i hostující hráči.       V Prvním poločase nás hosté trochu zatlačili a obrana s Martinem v bráně se měla co ohánět. Během zápasu jsme se však čím dál více rozehrávali a sehrávali. Toto se projevilo hlavně po změně stran, kdy jsme vyměnili posty Filipu Sklenářovi a Martinovi. Začali přicházet i šance. Nejprve jsme několikrát nechali vyniknout hostujícího brankáře ( Martin, Láďa ) a dokonce jsme Tomášem nastřelili tyč. Hosté také nezaháleli a Sklenička nás musel podržet několika zákroky. Ke konci jim snad docházeli síly a my se stále více tlačili do zakončení. Bohužel jsme naši převahu a závěrečný tlak nedokákázali vyjádřit góly.      Celkově lze utkání hodnotit jako vydařené. Poprvé jsme hráli bez našeho nejlepšího střelce Ivoše Pospíchala ( přešel do kategorie žáků ). Dále chyběli Alex Markant s Davidem Soukupem, což bylo citelné oslabení. Částečně je nahradili prázdninové posili Láďa s Tomášem. Měli jsme omlazený kádr o hráče předpřípravky. Míša Diviš, Adam Krahula ani Filip Šimkovič se ale určitě neztratili a svou bojovností byli příkladem i pro některé starší. Poprvé za nás nastoupila i nová posila Kristian Brídl ze Ctiněvsi. Toto vše + to, že kluci šli do zápasu po téměř dvou měsících bez tréninku se projevilo na naší sehranosti. Proto chceme do začátku podzimní sezóny kromě tréninků, sehrát i několik přípravných zápasů.

Přátelský zápas ve Mšeném lázních    1.9.2012

Mšené lázně    :    Straškov- Vodochody                10:12

Sestava:  Brankáři- Houdek (Soukup). Obrana- Babják, Diviš, Franc, Pengl, Procházka, Svoboda. Záloha- Brídl, Kliment, Markant, Soukup (Houdek), Michovský. Útok- Hrouzek Krahula, Pospíchal.

Branky:  Markant 4x, Houdek 2x, Brídl 2x, Krahula 2x

Odvetný přátelák se Mšenem se hrál na pět částí po patnácti minutách. V prvních dvou částech jsme hráli namíchaní malí, velcí dohromady a střídali po celých pětkách. Tento způsob hry nám ale nevyhovoval, kluci si nepřihráli a ve hře byl značný chaos. Nikdo nevěděl co má hrát a všichni na hřišti jakoby spali. Soupeř nás v této fázi také moc nešetřil, své malé hráče pouštěl do hry minimálně a ti velcí mezi našimi procházeli jako nůž máslem. Také jsme tuto fázi hry prohráli 4:1, když naši jedinou branku vstřelil Martin z přímého kopu. Ve třetí pětině po dohodě nastoupili pouze mladí hráči obou mužstev a zůstali pouze brankáři. Za nás hráli Brídl, Diviš, Franc, Hrouzek, Kliment, Krahula, Pospíchal. Od samého začátku naši prckové soupeře zatlačili a bylo jen otázkou skóre jak to skončí. Nakonec se po velmi pěkném a bojovném výkonu radovali z výhry 4:0. Když se o branky rovným dílem podělili Kiki Brídl s Adamem Krahulou. Další dvě pětiny hráli zase pouze starší. První část chytal stále Martin a vyhráli jsme ji 3:2 díky zásahům Alexe. Druhou část šel Martin do pole a chytal Dáda. Získali jsme územní převahu, kterou jsme vyjádřili i brankami o které se postarali Alex 1x, Martin 2x a jeden gól si domácí vstřelili sami hlavou po autovém vhazování. Domácí však také zlobili brejky a střelami z dálky se kterými si postavou menší Dáda bohužel neporadil a ze kterých také čtyřikrát skórovali. A tak poslední pětina skončila nerozhodně 4:4.

Přátelský zápas s Podluskami     6.9.2012

Přípravka-  Straškov- Vodochody : Podlusky    6 : 10    (1:4, 1:3, 2:3, 2:0)

Sestava:  Brankáři- Houdek, (Sklenář). Obrana- Babják, Procházka, Kubík, Pengl. Záloha- Markant, Soukup, Jarůšek, Svoboda. Útočníci- Mihelič,  Michovský, Franc, Sklenář.

Branky:  Houdek 2x, Soukup 2x, Kubík 1x, Svoboda 1x

S přípravkou zkoušíme hrát novým systémem a střídat celé pětky. Zatím to klukům moc nejde. Ještě nejsou sehraní a na začátku každého zápasu jako by čekali kdo začne hrát. Spoléhají jeden na druhého že to vezme na sebe, jako loni Píchák. Jenže letos na menším hřišti a s menším počtem hráčů už musí hrát všichni i když zrovna nemají balon. Od toho jsou po pětkách střídáni zhruba po pěti minutách, kdy mají na place ukázat co v nich je a pak si jít zase na pět minut odpočinout. Až tohle všichni pochopí a začnou hrát vždy od začátku, věříme že budeme mít dobrý mančaft, který je schopen v okrese porazit téměř kohokoli. Tedy i Podlusky. Vždyť se to ukázalo ve třetí a čtvrté čtvrtině, kdy jsme začali tým Podlusk jednoznačně přehrávat. To ovšem neplatí o prvních dvou čtvrtinách. Tam kluci neplnili to co jsme po nich chtěli. Útočníci se měli pohybovat mezi obránci soupeře a narušovat jejich rozehrávku. Nedělal to žádný z nich a tak měli hráči soupeře dost času na kombinaci a v rychlosti překonávali naši zálohu, ta má zachytávat jejich útoky ale působila spíše jako diváci, tak i obranu která si s následným přečíslením nevěděla rady. Obránci také na tak malém hřišti musí podporovat další hráče při útočení, což také neplnili. Brankáři jsou kapitola sama pro sebe. Původně měl jít od začátku chytat Sklenička. Ještě nikdy však od začátku nechytal a tak asi neunesl tíhu okamžiku, rozklepal se a do brány nechtěl. Martin se tedy musel převléknout do brankářského a jít chytat. To se mu ale nelíbilo, nafoukl se, urazil se a na jeho výkonu to bylo setsakramentsky znát. Dostal několik laciných gólů a chyboval i v rozehrávce, čehož soupeř také využil. O jediné světlé okamžiky prvních dvou čtvrtin se postaral Dáda, který dvakrát využil špatné soupeřovi rozehrávky a skóroval.   Po polovině utkání jsme udělali již tradiční změnu na postu brankáře, ale hru na pětky jsme zachovali. Kluci se snad konečně rozhýbali, začali napadat rozehrávku soupeře a tím ho donutili k několika chybám, čehož využil Martin a Adam ke skórování. Hráči Podlusk však využili nerozchytanosti Skleničky a jen díky tomu vyhráli i tuto čtvrtinu. Do poslední čtvrti jsme nasadili naši nejsilnější pětku, do které jsme během hry udělali jen pár malých změn. Okamžitě jsme měli nad soupeřem převahu. Ten ostatně odcházel asi i fyzicky. Sklenička už měl jen málo práce a s tím co na něj šlo si poradil. My jsme naopak neustále ohrožovali branku soupeře a jen díky nepřesnosti v zakončení nedostal více než dvě branky, o které se postaral znovu Martin a po rohovém kopu Petr Kubík. Tak jak kluci odehráli druhou polovinu utkání by to mělo vypadat. Tedy více nasazení, chuti hrát fotbal, dávat góly a nespoléhat jeden na druhého.

Předpřípravka-   Straškov- Vodochody : Podlusky    12 :  0    (3:0, 5:0, 4:0)

Sestava:  Diviš, Hrouzek, Jarůšek, Kliment, Melichar, Michovský, Papež, Pospíchal, Šimkovič.

Branky:  Pospíchal 6x, Kliment 2x, Šimkovič 2x, Diviš 1x, Melichar 1x

Podle ohlasů diváků a výsledku lze zápas předpřípravky hodnotit jako velmi vydařený. I když by se prý pár chybiček také našlo. Větší podpora obránců v útoku a naopak, nebo větší soustředění se útočníků na přihrávku před brankou soupeře. Ale tyto věci se časem spraví. Máme radost, že nám v nich dorůstají noví hráči do přípravky a snad i do žáků a výše.

Přátelský zápas s Bechlínem a Předonínem  13.9.2012

Přípravka- Straškov- Vodochody   :    Bechlín    2 : 8    (0:1, 0:3, 0:4, 2:0)

Sestava:  Brankáři- Houdek, Sklenář. Obránci- Babják, Franc,  Procházka, Pengl, Kubík. Záloha- Brídl, Kafka, Markant, Soukup, Svoboda, Špád. Útok- Jarůšek, Michovský, Verner.

Branky: Procházka, Markant

Přátelský zápas s Bechlínem jsme pojali opravdu přátelsky. Tak aby jsme si něco vyzkoušeli a aby si zahráli všichni. První čtvrtinu jsme postavili dvě silné pětky, které se mezi sebou pravidelně střídali. Hra byla vyrovnaná a o výsledku rozhodla Martinova chyba, který svým špatným vyběhnutím z brány umožnil soupeři skórovat. Ve druhé čtvrtce jsme opět hráli na pětky, ale dali jsme šanci i slabším hráčům, kteří jindy nejsou v základní sestavě. Tentokrát nás protihráči zatlačili na vlastní polovinu a našeho gólmana zasypali sprškou střel. Můžeme být rádi,že pustil pouze tři. Ve třetí čtvrti naši nejlepší odpočívali a hráli jen ti slabší. Podle toho to na hřišti také vypadalo. Nikdo nevěděl co má hrát a soupeř si s námi dělal téměř co chtěl. Můžeme jen poděkovat Filipovy, který vystřídal v  bráně Martina, že nepustil více než čtyři branky. Ve čtvrté čtvrtině za nás naopak nastoupilo to nejlepší co máme.Tentokrát hráli druhé housle hráči Bechlína. Téměř se nedostali za půlku a pouze zásluhou skvělého gólmana a naším nedůrazným zakončením to skončilo jen 2:0, když se o naše branky postarali Míra s Alexem.

Předpřípravka- Straškov- Vodochody   :   Předonín    19 : 1    Na penalty    (6:5)

Mužstvo hrálo v sestavě: Verner Viktor (chytal 1/3), Diviš Michal, Krahula Adam, Pospíchal Jan, Melichar Dominik (chytal zbylé 2/3), Láska Karel, Šimkovič Filip, Jarůšek Kuba, Papež Vojta.

Střelci branek: Láska Karel 9, Pospíchal Jan 4, Krahula Adam 4, Melichar Dominik 1, Diviš Michal 1.

Dne 13.9.2012 byl sehrán fotbalový zápas předpřípravek mezi Sokolem Straškov-Vodochody a Sokolem Předonín s výsledkem 19:1 pro Sokol Straškov-Vodochody. Na soupeři bylo znát, že teprve začíná. Naše mužstvo mělo celkovou převahu a s přehledem vyhrálo.

Přátelské zápasy v Bechlíně a Předoníně  11.10.2012

Přípravka- Bechlín    :    Straškov- Vodochody    3 : 2  (0:2)    4 : 3  (2:1)

Sestava:  Sklenář- Kubík, Pengl, Svoboda, Soukup, Jarůšek- Babják, Procházka, Houdek, Kafka, Špád- Franc, Kliment, Michovský

Branky: Špád 2x, Houdek, Michovský, Kafka 1x

Přátelský zápas s Bechlínem jsme začali excelentně. S naším důrazným napadáním a pohybem měl soupeř velké problémy, zvláště pak s hrou druhé pětky. Ta také po Honzově doklepnutí a Martinově střele zaznamenala obě naše branky v první čtvrtině. Ve druhé čtvrtině jako by se role obrátili. My, zřejmě ukolébáni vedením, přestali hrát. Naopak soupeř se po důrazné domluvě rozehrál a převrátil skóre ve svůj prospěch poslední střelou prvního zápasu. Druhý zápas byl již vyrovnaný. Šance i branky se střídali na obou stranách. Za nás se trefil Kuba, opět Honza a svým prvním gólem za přípravku Pepan. Bohužel rozdílovou branku jsme dostali opět v nastavení, kdy už rozhodčí ohlásil poslední minutu zápasu.

Předpřípravka-    Předonín    :    Straškov- Vodochody          4 : 6

Sestava: Hrouzek Aleš- Diviš Michal, Melichar Dominik, Šimkovič Filip, Pengl Jakub- Láska Karel, Krahula Adam, Pospíchal Jan, Papež Vojta.

Branky: Pospíchal 3x, Krahula, Melichar a Láska 1.

Dne 11.10. 2012 sehrála předpřípravka Sokola Straškov-Vodochody přátelské utkání se Sokolem Předonín. Vyhráli jsme 6:4. Hrálo se za pěkného počasí na výborném hřišti. V utkání jsme měli mírnou převahu a nespočet brankových příležitostí. Nejméně 6 vyložených měl Honzík Pospíchal, ale nastřelil jen brankáře. Šance měli také Filip Šimkovič, Adam Krahula a Dominik Melichar, který hrál velmi dobře. Dobrý výkon předvedl také Karel Láska, který musel hrát obránce a proto vstřelil méně branek než v minulých zápasech. Dobré okamžiky v obraně měl Michal Diviš. Pokud ještě zlepšíme přihrávky a zpracování míče, vytvoříme si další brankové příležitosti. Musíme je však proměňovat. Na penalty jsme prohráli 5:6.

Přátelský zápas v Podluskách    18.10.2012

Přípravka- Podlusky    :    Straškov- Vodochody    1 : 9  (1:3)      0 : 7  (0:2)

Sestava: Špád- Jarůšek, Pengl, Markant, Soukup, Svoboda- Babják, Procházka, Houdek, Kafka, Franc- Kliment, Michovský, Verner

Branky: Houdek 5x, Markant 4x, Soukup 3x, Kafka, Kliment, Verner, Svoboda

Do zápasu jsme vstoupili poněkud bojácně. Bylo to zřejmě způsobeno velkým respektem ze soupeře, kterého se nám už dlouho nepodařilo porazit. Rozehrávali jsme se velice pomalu a i když jsme od začátku měli územní převahu, dlouho nikdo nemohl dát gól. Střeleckou nemohoucnost protrhl až Alex a ihned po střídání zvýšil Martin. Ještě jsme se radovali z druhé branky, soupeř využil naší nepozornosti a snížil. Konečnou podobu první půle na 1:3 dal Viktor. Ve druhé půli jsme svým napadáním domácí k ničemu nepustili a dál zvyšovali skóre, když se postupně trefili 2x Martin, Alex, Dáda, Kuba a krásnou střelou do levé šibenice Adam. Druhý zápas po změně stran měl stejný začátek jako první. Jako bychom se potřebovali rozkoukat a zvyknout si že hrajeme na druhou stranu a proti sluníčku. Soupeř se tou dobou dostal do několika šancí, ale jeho slabé střely naštěstí Honza pochytal. Až od poloviny poločasu jsme opět získali územní převahu a přišli i góly. První dal Martin, který se zuby nehty probil soupeřovou obranou a do poločasu doklepl do brány vyražený balon Dáda. Druhou půli domácí již rezignovali. Honza v naší brance neměl už žádnou práci a docela se nudil. Na druhé straně pokračoval festival proměněných, ale i  zahozených šancí. Kdyby kluci zlepšili přihrávky a zpracování míče mohli dát více branek než pět o které se podělili 2x Alex, Martin, Dáda a skóroval i Péťa Kliment. Celkový výsledek čtvrtečního odpoledne 1:16 je sice lichotivý, ale nelze jej nijak přeceňovat. Podluskům totiž chyběli tři nejlepší hráči, kteří se účastnili turnaje okresních výběrů. Za nás tam byl pouze Péťa Kubík.

Předpřípravka- Podlusky    :    Straškov- Vodochody    0:12

Sestava: Hrouzek Aleš- Láska Karel, Melichar Dominik, Pospíchal Jan, Šimkovič Filip- Krahula Adam, Jarůšek Jakub, Pengl Jakub, Papež Vojta.

Branky: Láska 8x, Pospíchal 3x, Melichar

Dne 18.10.2012 sehrála předpřípravka Sokola Straškov-Vodochody přátelské utkání proti Dynamu Podlusky. Utkání jsme vyhráli 12:0. Sestava se během utkání měnila, aby bylo mužstvo vyrovnané. Měli jsme celý zápas převahu a brankově jsme ji tentokrát i vyjádřili. Výborný byl Karel Láska, který i z pozice obránce dal 8 gólů. Honzík Pospíchal dal 3 góly a Dominik Melichar 1 gól. Dobře hráli také Adam Krahula a Filip Šimkovič. Na jednu branku nahrál i Vojta Papež. Aleš Hrouzek byl v brance bez práce, protože soupeř na něj prakticky nevystřelil. Své brankářské umění ukázal až při penaltovém rozstřelu, který jsme také vyhráli poměrem 6:2. Škoda jen, že z důvodu nemoci chyběl Míša Diviš, který by určitě také ukázal co umí.

Halový turnaj v Dolních Beřkovicích   15.12.2012

15. prosince jsme jeli odehrát přátelský zápas do "Beřkovic" se Sokolem Cítov, který se díky tomu že nás bylo hodně a byl pozván i AFK Hořín nakonec změnil v pěkný miniturnaj. Vzhledem k tomu že měl trenér zřejmě momentální zatmění mysli a místo do Dolních zavezl mužstvo do Horních Beřkovic, jsme přijeli pozdě. I proto se hrál první zápas mezi mužstvy Cítova a Hořína. Po debatě mezi trenéry jak rozdělit náš početný tým a rozdělení na starší a mladší, jsme mohli začít hrát.

Sestava: Straškov "S"tarší- Sklenář - Kafka, Kliment, Kubík, Soukup - Babják, Houdek, Jarůšek Jar.

Straškov "M"ladší- Diviš, Hrouzek, Jarůšek Jak., Krahula, Láska, Melichar, Pospíchal, Šimkovič

Cítov    :    Hořín                                   0 : 0

Zápas byl vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale gól se nikomu vstřelit nepodařilo.

Straškov "S"    :    Straškov "M"          2 : 0        ( 1:0 )

Branky: Kliment, Houdek

Pro zpestření utkání jsme vyměnili brankáře. Aleš chytal za velké, moc práce neměl a s ojedinělými střelami si poradil. Filip šel lapat za menší, práce měl podstatně více a svými zákroky přiváděl protihráče k zoufalství. Celé mužstvo mladších podalo velmi bojovný výkon za který je musíme pochválit. Starší si s jejich čiperností dlouho nedokázali poradit. Nakonec však zvítězila větší zkušenost a po brankách Péti a Martina urvali vítězství.

Straškov "S"    :    Hořín                       7 : 0        ( 3:0 )

Branky: Houdek 4x, Kubík 2x, Sklenář

Od začátku zápasu bylo jasné kdo je na hřišti pánem a už do poločasu jsme vedli 3:0, když se nejprve z poloviny hřiště trefil Petr, pak se prosadil Martin a třetí gól přidal opět Petr po Dáňově nacvičeném signálu z rohu. Ve druhé půli nejprve Martin přidal další dva góly a tím završil hatrick. Poté vystřídal výborně chytajícího Filipa v bráně Dáda. Filip šel do útoku a zanedlouho se podařilo vstřelit branku i jemu. O konečný účet zápasu se postaral opět Martin.

Cítov    :    Straškov "M"                       1 : 0        ( 1:0 )

I ve svém druhém utkání se naši mladí dravečkové neztratili a staršího soupeře se nezalekli. Samozřejmě se opět převážně bránili, ale občas vyráželi do brejků a vytvořili si i několik příležitostí. Cítovští si s jejich obranou dlouho nevěděli rady. Před poločasem jim pomohlo nedorozumění brankáře Dády s obránci a pak už měl útočník soupeře lehkou práci. Druhá půle měla stejný průběh jako první, jen se kluci ještě více snažili o vyrovnání. Zvláště brejky Honzíka, Dominika a Káji volali po gólu. Vrchol smůly nadešel minutu před koncem, Když Honzík trefil tyč.

Straškov "M"    :    Hořín                       1 : 1        ( 0:0 )

Branka: Láska

Velmi vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Střelecké trápení protrhl až ve druhé půli Kája. Když se kluci ujali vedení, nezalezli aby bránili výsledek, ale naopak stále více útočili se snahou rozhodnout utkání. Bohužel to co se jim nepodařilo minulý zápas proti Cítovu to se nyní podařilo Hořínu proti nim a téměř se závěrečným klaksonem vyrovnal.

Cítov    :    Straškov "S"                        0 : 5        ( 0:1 )

Branky: Houdek 3x, Kafka 2x

Nejtěžší soupeř sobotního odpoledne. První polovinu se statečně bránil a několikrát zle prověřil Skleničku v bráně. Na naší straně se ve spalovače šancí proměnili Jarda, Martin a Petr. Až Kuba konečně protrhl střeleckou smůlu a vyloženě protlačil balon za brankovou čáru. Druhou půli soupeř postupně odpadával a začal jen bránit. Do konce utkání se prosadil opět Kuba a další hatrick přidal Martin.

Konečná tabulka:

1. Sokol Straškov -  Vodochody "S"       3  0  0     14:0     9

2. Sokol Cítov                                          1  1  1       1:5     4

3. AFK Hořín                                            0  2  1       1:8     2

4. Sokol Straškov - Vodochody "M"       0  1  2       1:4     1

Postřehy trenéra předpřípravky p. Škody

Dne 15.12.2012 se mladší přípravka zúčastnila fotbalového turnaje v Dolních Beřkovicích. Soupeřem byla starší přípravka Sokola Straškov, Sokol Cítov a Sokol Hořín. Mužstva se utkala navzájem. V prvém utkání jsme hráli proti starší přípravce Sokola Straškov a prohráli jsme 0:2. Hráli jsme velmi dobře a staršího soupeře jsme se vůbec nezalekli. Výhoda byla také v tom, že jsme si vyměnili brankáře. V dalším utkání jsme hráli se Sokolem Cítov a po dobrém výkonu jsme prohráli 0:1, když jsme neproměnili vyloženou příležitost k vyrovnání. V posledním utkání jsme remizovali 1:1 se Sokolem Hořín. Zde jsme měli smůlu v tom, že soupeř vyrovnal minutu před koncem. Turnaj se konal ve velmi pěkné hale a měl výbornou úroveň. Hráli jsme v sestavě: brankář Hrouzek Aleš (také hrál), Láska Karel, Diviš Michal, Krahula Adam, Šimkovič Filip, Pospíchal Jan, Melichar Dominik, Jarušek Jakub a v brance nám ještě pomáhal Soukup David. Všichni hráči hráli velmi dobře, hlavně Láska Karel, Melichar Dominik a Diviš Michal.