Turnaj Libotenice    13.10.2013

Sokol Straškov    :    FK Lovosice        4  :  0        (0 : 0)

Sestava: Houdek - Procházka, Svoboda, Menčík, Soukup, Melichar - Diviš, Jarůšek, Kafka, Láska, Kliment - Franc, Krahula, Šimkovič

Branky: Menčík 3x, Soukup

Pro nás neznámý soupeř. Měli jsme respekt z jeho výsledků v lize přípravek, protože dostali z dvanácti utkání pouze sedm branek. Tyto obavy se přenesly i na kluky, kteří začali velice opatrně. Po chvíli z nich ale spadly a začali soupeře přehrávat, zatlačili ho do defenzívy a ostřelovali branku. Jen zbrklostí v koncovce, nebo špatnou finální přihrávkou se nemohli proti houževnatě se bránícímu soupeři s výbornou gólmankou dlouho prosadit. Po změně stran si začali lépe přihrávat a kombinovat, dostávali se tak do velkého množství šancí a gól visel ve vzduchu. Ten přišel z kopačky Martina Menčíka, který po pěkném uvolnění, střelou pod břevno konečně propálil lovosickou brankářku. Další branku přidal důrazný Dáda Soukup a pak se už zápas změnil v naší exhibici. Soupeř se zmohl jen na pár protiútoků se kterými si naše obrana poradila a na co nestačila ta, to s přehledem pochytal brankář. Do konce utkání pak ještě Martin zkompletoval hatrick  a tak jsme ho po výborném výkonu vyhráli 4:0.

SK Libotenice    :    Sokol Brozany        0  :  6

SK Libotenice    :    Sokol Straškov        0  :  3        (0 : 1)

Branky:  Láska, Kafka, Soukup

Téměř stejné utkání jako s Lovosicemi. Naši hráči opět začali s respektem, což ale s neznámým soupeřem, od kterého nevíte co čekat není na škodu. Změnou byl ale způsob hry. Tentokrát si od začátku přihrávali a většinou i přesně kombinovali, s čímž měli soupeři velké problémy a někdy mezi kluky jen zmateně pobíhali. Bohužel jsme opět neproměňovali šance, což nás trápilo celý turnaj. Do půlky dal gól  pouze Kája, který dvakrát obránci tečovanou střelou otevřel skóre. Druhý poločas se způsob hry nezměnil, kluci soupeře téměř k ničemu nepustili a sami přidali ještě dvě branky.

Sokol Brozany    :    FK Lovosice        4  :  2

Sokol Brozany    :    Sokol Straškov        2  :  2    (1 : 1)

Branky: Soukup, Kafka

Brozanští na nás vyrukovali s tvrdou hrou a některé jejich zákroky šly až za hranici pravidel. Své by o tom mohl vyprávět tvrdě nakopnutý Martin Menčík, nebo Míra, když ho ležícího, okolo něj běžící soupeř úmyslně kopl. To bylo moc i na rozhodčího, který si brozanského hráče zavolal a k nelibosti brozanských fanoušků mu zle vyčinil. Na tuto jejich hru jsme ale kluky připravovali, tak z toho ani nebyli překvapení a soupeře se nezalekli. Naopak i v tomto zápase podali velmi dobrý a kolektivní výkon. Kombinační hrou brozanské přehrávali a dovolím si tvrdit, že jsme byli po celé utkání lepším týmem. Bohužel nás ale opět zradila koncovka. Z tolika šancí co jsme měli bychom měli dát více branek než pouze dvě. Naopak soupeř se dostal jen do dvou vyložených šancí po ojedinělých individuálních chybách našich hráčů, které ale nekompromisně potrestal. Vyrovnávací branku nám ještě k tomu vstřelil až v posledních vteřinách zápasu. Nemůže nás těšit produktivita našich útočníků, kteří v celém turnaji nedali ani gól. Naopak v tomto utkání bych chtěl vyzdvihnout výkon našich záložních řad a v obraně pak Adama Svobodu, který podal asi svůj nejlepší výkon v přípravce.

Branky hráčů Straškova: Menčík 3x, Soukup 3x, Kafka 2x, Láska

Nejlepší hráč turnaje: Menčík Martin  (Podle slov pořadatelů z Libotenic "bezkonkurenčně nejlepší")

Nejlepší hráči mužstva: Soukup, Svoboda, Kafka

Fotografie z turnaje naleznete na facebooku.

Turnaj Brozany    20.10.2013

Sokol Straškov    :    FK Lovosice        3  :  0        (0 : 0)

Sestava: Houdek - Procházka, Svoboda, Menčík, Babják, Melichar - Diviš, Jarůšek, Soukup, Láska, Kliment -  Krahula, Pospíchal, Šimkovič

Branky: Menčík, Babják, Kliment

Stejně jako o týden dříve jsme měli pomalý rozjezd. Dlouho nám trvalo než jsme se dostali do tempa a k předvedenému výkonu z minulého týdne jsme se ani nepřiblížili. Poslední dobou nám dělá velké problémy proměňování šancí, zvláště proti houževnatě se bránícímu soupeři. Naši útočníci jsou moc statičtí, kolikrát ani nezareagují na centry od záložníků a nechají balón jen tak proletět okolo, nebo se nechají předběhnout obráncem, který jim míč ukopne. Dlouho tomu tak bylo i v tomto zápase. Neujaly se ani střely z dálky od Jardy a Martina H.. Až Martin M. překvapil lovosickou brankářku tím, že netrefil naplno míč a ten se jí pomalu došoural k tyči do sítě. Tím jsme protrhli naši střeleckou nemohoucnost a další branky přidali Dáňa Babják s Petrem Klimentem.

Sokol Brozany    :    SK Libotenice        2  :  1

Sokol Straškov    :    SK Libotenice        6  :  0        (4 : 0)

Branky: Houdek 2x, Procházka, Menčík, Šimkovič, Soukup

Utkání proti zřejmě nejslabšímu týmu naší skupiny, proto by si měli kluci více chtít zahrát fotbal. Vše řešili zbrkle a málo si přihrávali. I přesto si s chutí zastříleli, jen kdyby častěji trefovali "zařízení" mohlo být skóre ještě výraznější. Potěšilo, že se trefili i sváteční střelci Míra Procházka s Fíďou Šimkovičem, který jestli mě paměť neklame vstřelil svůj první soutěžní gól za starší přípravku.

Sokol Brozany    :    FK Lovosice        3  :  2

Sokol Brozany    :    Sokol Straškov        1  :  0        (1 : 0)

Pro nás velice nepříjemný soupeř. Dlouho nám trvá než si srovnáme míč k přihrávce či střele, čehož protihráči svým důrazem využívali a rušili nám naše pokusy o kombinaci, nebo o střely. Abychom v utkáních s podobnými soupeři pro příště uspěli, musíme naši hru více zrychlit, zpřesnit a hlavně přidat důraz v osobních soubojích a při zakončení. Ani brozanští se však nedostali do nějaké šance a utkání tak rozhodla jediná chyba. Místo abychom volili rozehrání od branky do volného prostoru, nakopli jsme míč do chumlu hráčů, bohužel přímo na kopačku brozanského. Ten nelenil a střelou z voleje rozhodl utkání. I přes velkou snahu a nasazení naší elitní formace (od které jsme mimochodem také čekali lepší hru) se nám již nepodařilo ani vyrovnat, což by nám stačilo k vítězství v turnaji.

SK Libotenice    :    FK Lovosice        1  :  4

1. Sokol Brozany        3    0    0          9 :   3        9

2. Sokol Straškov       2    0    1          9 :   1        6

3. FK Lovosice             1    0    2         6  :   7       3

4. SK Libotenice          0    0    3         2  :  12      0

Branky hráčů Straškova: Houdek 2x, Menčík 2x, Babják, Kliment, Procházka, Soukup, Šimkovič

Nejlepší brankář turnaje: Houdek Martin

Nejlepší hráči Straškova: Svoboda, Menčík, Houdek

Fotografie ze zápasu s Brozany:

Turnaj Straškov- Vodochody    27. 10. 2013

Sokol Straškov    :    FK Lovosice        8  :  2        (4 : 1)

Sestava: Houdek - Procházka, Svoboda, Menčík, Babják, Soukup - Diviš, Jarůšek, Kafka, Láska Melichar - Kliment

Branky: Láska 3x, Kafka 2x, Houdek, Jarůšek, Melichar

Náš nejlepší zápas s tímto soupeřem. Kluci se asi chtěli ukázat před domácím publikem. Hráli s chutí a tentokrát přidali i góly. K vidění byli i pěkné akce. Zvláště druhá pětka v čele s výborně hrajícím Kájou dělala soupeři velké problémy a také dala sedm z osmi našich branek. Tu osmou přidal brankář Martin z trestného kopu. Kaňkou na zápase byly vinou nedůrazné obrany dva obdržené góly. Asi nás to mělo před něčím varovat, ale to až později.

Sokol Brozany    :    SK Libotenice        4  :  0

Sokol Straškov    :    SK Libotenice        11  :  1        (6 : 0)

Branky: Melichar 3x, Menčík 2x, Soukup 2x, Babják, Jarůšek, Kafka, Kliment

I proti tomuto soupeři hráli kluci pěkný fotbal a s chutí si zastříleli. Tentokrát se rozstříleli i "Menčíkovci" a o branky se tak podělily obě pětky téměř rovným dílem. Škoda že jim pak zvlhl prach a nenechali si nějaké góly i na utkání s Brozany.

Sokol Brozany    :    FK Lovosice        5  :  1

Sokol Straškov    :    Sokol Brozany        0  :  3        (0 : 1)

Jít do zápasu s respektem k soupeři je v pořádku. Tentokrát se však naši hráči brozanských snad báli. Jak si jinak vysvětlit, že byli tak pomalí, u všeho pozdě, vypouštěli osobní souboje, sledovali jak se kolem nich protihráči prohánějí a ani jim nebyli schopni ukopnout míč. Pro nás, kteří víme že kluci fotbal hrát umí mnohem lépe, nepochopitelné. Snad to nebylo fyzičkou? Vždyť brozanských bylo méně, tak by měli být unavenější než naši hráči. Nebo snad uspokojením, že jsme vysoko porazili Lovosice a Libotenice? Chceme snad ale vyhrát každý zápas.  I v tomto utkání kluci začali aktivně a měli více ze hry. Přišli i šance. Nejprve Martin H. prověřil brozanského gólmana dvěma pěknými trestnými kopy, bohužel se nenašel nikdo důrazný v útoku, kdo by vyražené balóny dorazil do sítě. Pak dal Jára po závaru z rohu i gól, jenže před tím hrál rukou, proto ho rozhodčí neuznal. Po těchto neproměněných šancích jako by se zápas zlomil. Hosté se osmělili a zle nám zatápěli. Naše nedůrazná obrana jim nedokázala zabránit aby nám do poločasu nevstřelili branku. O poločase jsme hráčům říkali ať se více pohybují, nahrávají si a hlavně zvýší důraz v osobních soubojích. Vše bylo marné a druhá půle byla ještě horší. O tom že se naši útočníci málo prosazují víme, vždyť jsou tam ale většinou mladší hráči. Zklamáním byla spíše hra zálohy a hlavně obrany, zejména starších a zkušenějších hráčů.

SK Libotenice    :    FK Lovosice        2  :  2

1. Sokol Brozany        3    0    0         12 :   1       9

2. Sokol Straškov       2    0    1         19 :   6       6

3. FK Lovosice             0    1    2          5 :  15       1

4. SK Libotenice          0    1    2          3 :  17       1

Branky hráčů Straškova: Melichar 4x, Kafka 3x, Láska 3x, Jarůšek 2x, Menčík 2x, Soukup 2x, Babják, Houdek, Kliment

Nejlepší hráči Straškova: Láska, Svoboda, Melichar