Podzim 2013 přátelská utkání

 

Přátelský zápas přípravek v Hoštce        1.9.2013

 

První zářijový den byly naše mužstva starší i mladší přípravky pozváni k přátelskému utkání do Hoštky.

Starší přípravka:

Sokol Hoštka    :    Sokol Straškov        2  :  12    (0:2, 1:5, 1:5)

Sestava: Houdek (Babják) - Babják, Diviš, Jarůšek - Kafka, Menčík - Franc, Svoboda, (Krahula)

Branky: Kafka 5x, Menčík 2x, Svoboda 2x, Houdek, Jarůšek, Krahula 1x

Náš první podzimní zápas. Podle toho vypadala i hra. Kluci jakoby přes prázdniny zapomněli hrát. Vše řešili spíše individuálně, málo si nahrávali nebo spoustu přihrávek kazili. Chyběl důraz a někteří i snad zapomněli, že se u fotbalu běhá. Přesto nás soupeř moc neprověřil o čemž svědčí i výše skóre. Mrzí i dva obdržené góly. Při větším důrazu by jim kluci jistě zabránili. Nejvíce chválíme Martina Menčíka. Přestože hrál v sobotu celý zápas za žáky (trenéři žáků si ho mimochodem moc chválili), i v neděli na hřišti dřel a jako jediný měl více povedených přihrávek než zkažených. Dobře hráli i Jára Jarůšek, který držel obranu s Kubou Kafkou, ten zas zatížil konto soupeře nejvíce brankami. Na závěr si s námi zahrál i hráč přepřípravky Adam Krahula a i on vstřelil branku.

Mladší přípravka:

Sokol Hoštka    :    Sokol Straškov        7  :  7    (2:5)

Sestava: Krahula, Hrouzek, Pospíchal, Jarůšek  K., Hlaváček, Naimann  a Švec

Branky: Pospíchal 5x, Krahula 2x

Dne 1.9.2013 sehrála předpřípravka Sokola Straškov - Vodochody přátelské utkání v Hoštce. Utkání skončilo 7 : 7 .Na pokutové kopy to bylo 2 : 2. Sestava : Krahula , Hrouzek , Pospíchal , Jarůšek  K. , Hlaváček , Naimann  a Švec . Další hráči byli omluveni . Neúčast některých byla velmi znát. Hrálo se 2 x 15 min. , 4 hráči a brankář . Ostatní střídali během utkání. V prvém poločase chytal Krahula , ve druhém Hrouzek . Celé utkání hrál velmi dobře Honzík Pospíchal . Ve druhém poločase příchodem Krahuly do pole se naše hra velmi zlepšila a ze stavu 5 : 3 pro Hoštku jsme stačili stav zápasu vyrovnat na 7 : 7 . V poli je Krahulovo místo. Střelci branek : Pospíchal 5 a Krahula 2 . Oba byli nejlepšími hráči . Ostatní hráči se snažili.
 
 

Přátelský zápas v Roudnici    5.9.2013

 

Přátelský zápas s SK Roudnice n.L. hrající krajský přebor přípravek. Ta pro tento přátelák rozdělila své hráče do tří mužstev A,B,C. Mužstvo "A"- složeno z hráčů ročníku 2003, hrajících stabilně v kádru krajský přebor. Mužstvo "B"- složeno z hráčů ročníku 2004, hrajících stabilně v kádru krajský přebor. Mužstvo "C"- složeno z hráčů ročníku 2003 a 2004 střídajících v krajském přeboru. Také jsme rozdělili hráče do dvou družstev. Nejprve na dvě přibližně vyrovnaná mužstva "H,Š" a poté co Roudnice nasadila své "áčko" tak na slabší a silnější tým "A,B".

SK Roudnice "B"    :    Sokol Straškov "H"    4  :  3 

Branky: Menčík, Láska, Kliment

Sestava: Houdek - Procházka, Babják, Menčík, Láska, Kliment, Melichar, Svoboda

SK Roudnice "C"    :    Sokol straškov "Š"    3  :  1

Branka: Jarůšek

Sestava: Krahula - Jarůšek, Diviš Brídl Kris., Kafka, Franc, Brídl Kryš.

SK Roudnice "B"    :    Sokol Straškov "B"    4  :  0

Sestava: Krahula - Babják, Diviš, Svoboda, Kliment, Franc, Brídl Kryš.

SK Roudnice "C"    :    Sokol Straškov "B"    2  :  0

Sestava: Babják - Krahula, Diviš, Svoboda, Kliment, Franc, Brídl Kryš.

SK Roudnice "A"    :    Sokol Straškov "A"    7  :  6    (4 : 3)

Hráno 2x 15. min.

Branky: Jarůšek 3x, Kafka 2x, Menčík

Sestava: Houdek - Procházka, Jarůšek, Menčík, Kafka, Láska, Brídl Kris., Melichar

 

Přátelský zápas s Roudnicí    19.9.2013

 

Odvetný přátelský zápas. Tentokrát Roudnice přivezla pouze dvě mužstva. Jeden tým ročník 2003, druhý ročník 2004. Naše mužstvo tentokrát postihly zdravotní komplikace a tak jsme byli rádi, že jsme také poskládali dvě mužstva. Bohužel jsme už ale neměli nikoho na střídání, což se ke konci přáteláku ukázalo jako dost velký handicap. Přesto musíme kluky pochválit, protože se staršího soupeře nezalekli a směle se mu postavili i když si mnozí sáhli na dno svých sil. Hrály se vždy dva zápasy po 15. minutách, což se na únavě hráčů vzhledem k tomu že jsme nemohli střídat muselo podepsat.

Sestava: Straškov "H"- Houdek, Procházka, Svoboda, Menčík, Krahula, Melichar

Zkoušeli jsme novou obrannou dvojici Míru s Adamem Svobodou a do zálohy stáhli mladého Adama Krahulu. Nato že na svých postech hráli poprvé a občas někde něco zaskřípalo když zapoměli bránit, oba zaslouží pochvalu. Obranu držel Míra, který také podal pěkný výkon. Soupeři sbíral balony a konečně je i přesně rozehrával. Pěkná byla i spolupráce obrany s Martinem v brance. Svůj vysoký standard odehrál Martin Menčík. V záloze makal dopředu i dozadu, pěkně střílel a snažil se i o přihrávky spoluhráčům. Podporoval ho i mladý bojovník Adam. V útoku makal Dominik (Bednář). Také dal tři góly. Jen škoda že všem docházely síly. Není se co divit, vždyť naši mladíci byli i o tři roky mladší než soupeř.

                Straškov "S"- Soukup, Jarůšek, Kliment, Kafka, Láska, Pospíchal

Naši hráči si málo přihrávali a snažili se za každou cenu vyřešit  vše každý sám. To však není možné , protože fotbal je kolektivní hra a jedinec nezmůže nic. V útoku se neprosadil Honzík Pospíchal . Zatím to je nad jeho síly. Klimenta zkoušíme do obrany a musí si na toto místo ještě zvyknout .  V posledním zápase Kliment chytal, Kafka hrál v obraně a Soukup v záloze. Hráčům docházely síly také proto , že nebyl nikdo na střídání. Někteří jsou nemocní a jiní omluveni.

Sokol Straškov "H"    :    SK Roudnice 2004        3  :  1        0  :  1

Branky: Melichar 3x

Sokol Straškov "H"    :    SK Roudnice 2003        2  :  3        1  :  4

Branky: Menčík 2x, Melichar

Sokol Straškov "S"    :    SK Roudnice 2004        1  :  3        1  :  2

Branky: Kafka, Jarůšek

Sokol Straškov "S"    :    SK Roudnice 2003        0  :  7        2  :  7

Branky: Soukup, Láska

 

Přátelský zápas přípravek s Hoštkou    1.10.2013

 

Po měsíci nám soupeři z Hoštky oplatili přátelský zápas, tentokrát na našem hřišti.

Starší přípravka:

Sokol Straškov    :    Sokol Hoštka              23  :  2    (10 : 1)

Sestava: Soukup (Krahula) - Diviš, Procházka, Svoboda, Houdek, Láska, Menčík, Melichar, Krahula, Šimáček

Branky: Houdek 6x, Láska 3x, Menčík 3x, Procházka 3x, Soukup 3x, Šimáček 2x, Krahula, Melichar, Svoboda  

Utkání se slabým soupeřem, které jsme vysoko vyhráli i přesto, že nám vinou nemoci chybělo hodně hráčů. Na konci jsme si zkusili penalty a i na ty jsme zásluhou Adama v bráně vyhráli 5:2.

 

Mladší přípravka:

Sokol Straškov    :    Sokol Hoštka            11  :  12        (0:3, 5:3, 4:2, 2:4)

Sestava: Hrouzek - Hubka, Fary, Papež, Šimkovič, Pospíchal, Naiman, (Franc???)

Branky: Pospíchal 5x, Šimkovič 3x, Papež, Naiman, Hubka

 

Přátelský zápas předpřípravky v Kostomlatech   5.10.2013

 

Podřípan Kostomlaty    :    Sokol Straškov        4  :  9

Sestava: Soukup - Diviš, Krahula, Švec, Papež, Jarůšek - Láska, Naiman, Fary, Hubka, Šimkovič,

Branky: Naiman 4x, Krahula 2x, Láska 2x, Šimkovič

Naše předpřípravka si zahrála přátelský zápas v Kostomlatech p. Ř.  s místním Podřipanem. Hrálo se 4 x 15 min. Pro některé naše hráče to jsou první zápasy , kdy se učí pohybu na hřišti při zápase. Seznamují se s prostředím a hledají své místo na hřišti. Teprve čas ukáže , zda se jim bude dařit a proniknou do tajů fotbalu. V brance zachytal výborně David Soukup a zabránil několika brankám. Střelecky se prosadil Martin Naimann. Na hráčích, kteří už něco odkopali i za starší přípravku bylo znát , že již mají něco za sebou a hra na nich stála. Vyhráli jsme zaslouženě.

 

Přátelský zápas přípravek se Mšenými lázněmi    15.10.2013

 

Starší přípravka:

Sokol Straškov    :    Mšené lázně        4  :  6    (1 : 2)

Sestava: Houdek (Soukup) - Babják, Svoboda, Menčík, Soukup (Houdek), Franc - Diviš, Jarůšek, Kafka, Láska, Melichar - Kliment

Branky: Menčík 2x, Kliment, Láska

Kde byl ten sebevědomý tým, který hrál tak pěkný fotbal na turnaji v Libotenicích? Vždyť naši hráči byli u většiny míčů pozdě, přihrávali spíš soupeři než spoluhráčům, nechávali se předběnout, míče se od nich při zpracování odrážely, místo kontaktu s protihráčem se raději otáčeli od balonu, aby je to snad nebolelo. Lze pochválit pouze Martina Menčíka, který zahrál svůj standard a Dana France, který jediný mile překvapil a hrál lépe než jindy. Byl to ale jen přátelák a musíme se z těchto chyb poučit a příště hrát lépe, abychom i tohoto soupeře v budoucnosti porazili.

 

Mladší přípravka:

Sokol Straškov    :    Mšené lázně         vyhráli jsme, ale kolik ???

Sestava:

Branky: