Turnaj ve Straškově 6.9.2015

Sokol Straškov    :   Podřípan Kostomlaty        9  :  0    (5 : 0)

Sestava: Hubka - Hlaváček, Slaba, Diviš, Soukal, Láska - Hrouzek, Jarůšek, Kozák, Papež, Šimkovič - střídali: Adamec, Švec

Branky: Diviš 4x, Láska K. 2x, Adamec, Kozák, Papež

Ze soupeře z Kostomlat jsme strach neměli. Vždyť jsme ho na konci minulého roku u nich na turnaji porazili i s naší mladší přípravkou. Také průběh zápasu tomu odpovídal. Hlavně naše první úderná formace se snažila a kostomlatské téměř nepouštěla z vlastní poloviny. Skóre utěšeně narůstalo a nebýt snaživého gólmana, mohl si soupeř odvézt daleko více banánů.

Podřípan Kostomlaty    :    FK Peruc        0  :  5    (0 : 1)

Sokol Straškov    :    FK Peruc        12  :  2    (7 : 0)

Branky: Šimkovič 4x, Diviš 3x, Hrouzek, Jarůšek, Láska K., Soukal, Švec

Peruc je pro nás neznámý soupeř. Ještě nikdy jsme se s nimi nestřetli a po shlédnutí jejich zápasu s Kostomlaty a výkonu hráče s číslem sedm, jsme měli obavy, jak naši kluci tento zápas zvládnou. Ti si ale poradili na jedničku. Pohlídali nebezpečného hráče, sami svou kombinační hrou rozkládali soupeře, stříleli gól za gólem a i tento zápas proměnili v exhibici. Zvláště kluky chválíme za výkon v prvním poločase, kdy perucké téměř k ničemu nepustili. Ve druhém poločase si už každý chtěl dát gól a tak občas pozapomínali na obranu. Míša útočil na krále střelců turnaje a Kája s Filipem i ve svých vyložených šancích nahrávali našemu nejmladšímu hráči Vikimu, aby si i on vstřelil branku, což se nakonec podařilo.

Turnaj v Kostomlatech 13.9.2015

Podřípan Kostomlaty    :    Sokol Straškov        0  :  11    (0 : 6)

Sestava: Šimkovič (Adamec)  - Hrouzek , Slaba, Diviš , Pospíchal , Soukal - Hlaváček , Jarůšek, Kozák , Papež , Adamec -  střídala: Drobná

Branky: Pospíchal 4x , Adamec 2x, Kozák 2x , Diviš 1 , Soukal 1 , Hlaváček 1

Sokol Straškov    :    FK Peruc        16  :  3    (6 : 2)

Branky: Šimkovič 4x , Diviš 3x , Drobná 3x , Pospíchal 2x , Papež 2x , Soukal 1 , Kozák 1 .

V turnaji jsme nastoupili proti soupeřům, kteří na nás herně nestačili. Oproti domácímu turnaji ve Straškově, nebyla naše hra tak pohledná. Pro nachlazení chyběl K. Láska a omluvil se i brankář Honza Hubka. První zápas odchytal Filip Šimkovič a nedostal žádnou branku. Michala Diviše si soupeři více hleděli, proto se snažil nahrávat a z toho těžil Honza Pospíchal i ostatní hráči. Ve druhém zápase chytal Jirka Adamec a musíme ho také pochválit. Šimkovič hrál v útoku a kdyby více nahrával, mohla být naše výhra ještě vyšší. Střelecky se ve druhém zápase prosadila i Terka Drobná. Ostatní hráči se snažili také vstřelit branku. Honzík Pospíchal byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Trenéři: Martin Papež a Pavel Škoda.

Podřípan Kostomlaty    :    FK Peruc        5  :  3    (4 : 0)

1. Sokol Straškov                2  0  0         27  :  3        6

2. Podřípan Kostomlaty         1  0  1           5  :  14       3

3. FK Peruc                             0  0  2           6  :  21       0

Turnaj v Peruci 20.9.2015

FK Peruc    :    Podřípan Kostomlaty        5  :  2        (2 : 0)

FK Peruc    :    Sokol Straškov        2  :  7        (0 : 3)

Sestava: Hubka - Hlaváček, Slaba, Diviš, Adamec, Láska - Hrouzek, Jarůšek, Kozák, Šimkovič, Soukal - Střídali: Drobná, O.Láska, Švec

Branky: Diviš 3x, Adamec, Kozák, Láska K., Šimkovič,

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti domácím TJ Peruc. Po pauze se do branky vrátil Jan Hubka a do útoku Karel Láska. Po velmi bídném začátku, kdy jsme v úvodu mohli obdržet hned několik branek a soupeř dokonce nastřelil i tyč, jsme se rozehráli, když konečný výsledek zůstal na skóre   2 : 7 pro naše mužstvo.

Sokol Straškov    :    Podřípan Kostomlaty        10  :  1        (5 : 1)

Branky: Láska K. 3x, Diviš, Drobná, Hlaváček, Jarůšek, Láska O., Soukal, Šimkovič

Druhé utkání jsme nastoupili, dle zápisu, jako domácí tým, kdy naším soupeřem bylo mužstvo Kostomlaty pod Řípem. I tento zápas jsme začali velmi vlažně, kdy postupem času začalo skóre narůstat, kdy konečný stav zůstal   10  :  1.

3. Podřípan Kostomlaty         1  0  3            8  :  43        3

Tímto turnajem byla ukončena podzimní část okresní soutěže starších přípravek, kdy naše mužstvo ani v jednom případě nezaváhalo a z prvního místa postupujeme do jarního semifinále. Tímto děkuji společně s p. Škodou za výkony v podzimní části Okresní soutěže starších přípravek a těšíme se na dobré výkony v Okresním poháru. Zde již naši soupeři budou silnější, kdy pořadně prověří naše schopnosti. Děkuji, Martin Papež a Pavel Škoda.

Základní skupina "D" Poháru OFS starších přípravek

Turnaj v Dobříni 11.10.2015

Chemička Dobříň    :    Sokol Straškov        8  :  3    (6 : 0)

Sestava: Hubka - Diviš, Slaba, Kozák, Pospíchal, K. Láska - Hlaváček, Hrouzek, Papež, Šimkovič, Soukal - Jarůšek, Adamec.

Branky: Adamec, Láska K., Slaba

V nástupu do utkání udržela první pětka čisté konto. Druhá pětka již na soupeře nestačila a dostala rychle čtyři branky. Soupeř ještě do poločasu dal dvě branky i první pětce. Neudrželi jsme míč a chyběly nám přesné přihrávky. V nástupu do druhého poločasu jsme 3 brankami snížili na 3 : 6 . Soupeř však  nepovolil a přidal nám ještě 2 branky a tím zápas rozhodl .

Dynamo Podlusky    :    Sokol Straškov        7  :  3    (3 : 1)

Branky: Láska K. 2x, Kozák

V tomto utkání v prvním střídání obdržela první pětka dvě branky, ale do poločasu jsme udrželi přijatelný výsledek 1 : 3. Ve druhém poločase soupeř vyjádřil svoji mírnou převahu dalšími brankami. V tomto turnaji se utkáváme se soupeři, kteří jsou herně vyspělejší a nestačíme jim. Z našich hráčů se snažil Hubka v brance a v poli Slaba, Diviš, K. Láska a Pospíchal. Šimkovič musí pochopit, že fotbal je hra kolektivní. Ostatní hráči se snaží a získávají nové zkušenosti.

Turnaj v Podluskách 18.10.2015

Chemička Dobříň    :    Sokol Straškov        3  :  5    (1 : 3)

Sestava: Hubka - Slaba, Diviš, Papež, Šimkovič, K. Láska - Hrouzek, Hlaváček, Kozák, Pospíchal, Soukal     střídali: Adamec, Jarůšek

Střelci branek: K. Láska 2, Diviš, Pospíchal ,Šimkovič

Hráči Dobříně vlétli do zápasu jako uragán a vytvořili si několik dobrých příležitostí ke skórování. Honza v bráně nás ale svými zákroky podržel a společně s obránci a dávkou štěstí udržel čisté konto. Při tomto tlaku ale dobříňští zapoměli bránit a tak jsme se po rychlé akci Fídi s Kájou ujali vedení a vzápětí vstřelili i druhý gól. Dobříňští znervózněli a poměr sil na hřišti se vyrovnal, ale v té chvíli se soupeři po chybě v obraně podařilo korigovat stav. Dvoubrankové vedení nám do poločasu vrátil svou tečovanou dalekonosnou střelou Míša. Ve druhé půli jsme si udržovali náskok a na branky soupeře dokázali kluci vždy najít odpověď v podobě branky námi vstřelené. V zápase nás potěšila velká bojovnost všech našich hráčů. Bohužel nás toto nasazení stálo zranění Péti Kozáka a Kuby Jarůška.

Dynamo Podlusky    :    Sokol Straškov        5  :  3    (4 : 2)

Střelci branek: Papež, Diviš, Adamec

I ve druhém našem zápase kluci příkladně bojovali a proti favoritovi dlouho drželi vyrovnaný výsledek. Zradil nás až nešťastný vlastní gól Míši a penalta za ruku Míry. Po vstřelené třetí brance domácí trochu polevili v náporu, čehož využil Papíno. Důsledně sledoval soupeřovu rozehrávku, vypíchl obránci míč a zavěsil. Zpět do hry nás vrátil gól Míši, který tentokrát už trefil tu správnou branku. Do poločasu padl ještě jeden gól, bohužel do naší sítě. Ve druhé půlce pokračovala vyrovnaná bojovná hra s jednou brankou na obou stranách. Za nás se trefil Jirka Adamec, který se nebál rány z odkopu obránce, statečně se mu postavil a od něj odražený balón doputoval do branky.

Dynamo Podlusky    :   Chemička Dobříň        3  :  4

Nejlepší brankář turnaje: Hubka Jan

Nejlepší hráč Straškova: Diviš Michal .

1. Dynamo Podlusky                              1  0  1             8 : 7          3

2. Sokol Straškov-Vodochody           1  0  1             8 : 8         3

3.  Chemička Dobříň                               1  0  1             7 : 8          3

Turnaj ve Straškově 25.10.2015

Dynamo Podlusky    :    Chemička Dobříň        2  :  4    (0 : 0)

Sokol Straškov    :    Chemička Dobříň        1  :  3    (1 : 1)

Sestava: Hubka - Diviš, Hlaváček, Kozák, Pospíchal, K. Láska - Slaba, Hrouzek, Papež, Šimkovič, Soukal - Jarůšek, Adamec.

Branka: Soukal

Sokol Straškov    :    Dynamo Podlusky        1  :  3    (1 : 2)

Branka: Diviš

Už při rozcvičování bylo na hráčích něco divného. Taková neochota se proběhnout a rozhýbat. V samotných zápasech se sice někteří opět snažili hrát co nejlépe. Jiní si ale na hřišti dělali co chtěli a místo rad trenérů se řídili spíše pokřiky od diváků a rodičů. Našli se i tací, kteří s trenéry odmítali komunikovat. Je škoda, že kluci nepodali stejně bojovný a kolektivní výkon jako před týdnem na turnaji v Podluskách. I když tyto výsledky s takto kvalitními soupeři nejsou vůbec špatné, určitě mohli myslet v domácím turnaji na ještě lepší umístění.

Nejlepší hráč Sraškova: Slaba Vojtěch

Nejlepší hráč turnaje: Soukal Radek