Sokol Cítov    :    Sokol Straškov        2  :  7        (0 : 1)

Mistrovské utkání v Peruci 5.9.2015

FK Peruc    :    Sokol Straškov        0  :  8        (0 : 6)

Sestava: Houdek (Babják) - O: Babják, Franc, Kliment, Procházka   Z: Kafka, Láska, Menčík, Šiknerová   Ú: Korous, Lafant

Branky: Kliment 3x, Kafka 2x, Menčík 2x, Šiknerová

První mistrovské utkání mladších žáků. O soupeři jsme věděli pouze to, že v minulém ročníku skončili beznadějně poslední. Letos jsou ale jeho hráči o rok starší a zkušenější, proto jsme netušili, co od zápasu očekávat. Po počátečním oťukávání vystřelil v páté minutě z pravé strany Kuba, míč prosvištěl kolem perucké branky a už to vypadalo, že míří do zámezí. Z druhé strany však dobíhala Karolína a vstřelila náš první gól. V desáté minutě už se pěknou střelou prosadil i Kuba. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a po zpětné Kájově přihrávce dorážel Menča. Během dalších deseti minut se dvěma pumelicemi z dálky trefil Petr. Mezi nimi poslal Martin M. uličkou do šance Karolínu, ta ale svou druhou branku nepřidala, a tak se až téměř se závěrečným hvizdem prvního poločasu radoval opět Kuba, který dorážel střelu z trestného kopu našeho brankáře Martina H. Ten v brance za celý první poločas moc práce neměl. Celkem spolehlivě pracující obrana pustila do několika málo šancí pouze peruckého kapitána, ale s jeho slabými střelami si Martin lehce poradil. Ve druhé půlce šel do branky Dáňa a ani on se moc nezapotil. Obrana opět fungovala, zato v útoku to začínalo drhnout. Hráli jsme moc zhuštěně, bez křídel, dávali si pomalé přihrávky a také střelba už nebyla nejpřesnější. Karolína na levé straně se téměř nedostala do hry. Někteří hráči hru moc drbali, nebo nahrávali jen svým kamarádům. I proto jsme ve druhém poločase vstřelili pouze dvě branky.

Mistrovské utkání v Libochovicích 19.9.2015

FK Libochovice    :    Sokol Straškov        0  :  4        (0 : 0)

Sestava: Houdek - O: Babják, Franc, Jarůšek, Procházka    Z: Kafka, Kliment, Láska, Menčík, Šiknerová    Ú: Korous, Lafant

Branky: Kafka 2x, Menčík pen., Šiknerová

Náš brankostroj se tentokrát rozjížděl velice pomalu. Měli jsme ze soupeře respekt, vždyť byl do tohoto kola vedoucím týmem tabulky. Postupně to z nás ale spadlo a naši hráči se čím dál častěji dostávali do šancí. Bohužel ale v první půlce neproměňovali samostatné nájezdy, ani nájezdy tři na jednoho a podobné situace. Neujala se ani žádná ze střel z větší vzdálenosti. Buď šly vedle, nebo je pochytal výborný libochovický brankář. Na druhé straně dostal několik možností vyniknout i náš gólman, se všemi šancemi domácích si ale s přehledem poradil. Ve druhém poločase se obrázek hry téměř nezměnil, jen náš tlak ještě více sílil a domácí se už téměř nedostávali za půlící čáru. Stejně ale trvalo až do 45. minuty než jsme se mohli radovat z gólu. Kája pláchl po levé straně, odcentroval před branku, kde stál neobsazený Kuba a ten si konečně se svou šancí poradil. Domácí trošku přitvrdili hru, což se jim o pět minut později nevyplatilo a po faulu na Kubu kopal Menča penaltu, kterou s přehledem proměnil. Chvíli nato se prosadila Karolína, téměř stejným gólem jako v zápase s Perucí. Těsně před koncem pak pečetil výsledek opět Kuba, který po pěkném centru zprava od Petra, trefil hlavou šibenici soupeřovi branky.

Mistrovské utkání s Budyní 26.9.2015

Sokol Straškov    :    Viktorie Budyně        6  :  0        (2 : 0)

Sestava: Soukup - O: Babják, Franc, Jarůšek, Kliment    Z: Houdek, Kafka, Menčík, Šiknerová    Ú: Korous, Lafant

Branky: Houdek 2x, Menčík 2x, Kafka, Lafant

Opět se jako první prosadil Kuba a netrvalo mu to ani tak dlouho jako v zápase v Libochovicích. Tentokrát byl ale soupeř houževnatější. Zlobil hlavně jeho urostlý kapitán se kterým měla naše obrana i s Dádou v brance plné ruce i nohy práce. Zvláště od jeho dělovek museli Dádu pálit ruce. Občas se ukázal i jejich malý, ale šikovný střední útočník, věkem patřící ještě do mladší přípravky. Do poločasu se ale po úniku trefil ještě Menča a když v první minutě druhé půle přidal branku i Houďas, začali jsme věřit ve vítězství. To se ale přesto nerodilo lehce. Našeho upracovaného výkonu hosté opět využily k několika kontrům a jen nepřesná muška jejich bombarďáka nepřipravila Dádu o čisté konto. Naši hráli velice zhuštěně, na malém prostoru, nesnažili se rozběhat a unavit soupeře a ten po celou dobu velice dobře bránil. Přesto jsme přidali ještě další branky a nakonec z toho byl celkem jednoznačný výsledek.

Přátelské utkání ve Mšených lázních 1.10.2015

Sokol Mšené lázně    :    Sokol Straškov        3  :  8        (0 : 3)

Sestava: Soukup - O: Babják, Franc, Jarůšek, Procházka    Z: Houdek, Kafka, Kliment, Menčík, Šiknerová    Ú: Korous, Lafant

Branky: Kliment 3x, Houdek 2x, Menčík 2x, Kafka

V prvním poločase jsme předváděli pěkný kombinační fotbal, kterým jsme dostávali soupeře pod tlak, ze kterého padly tři branky. Mšenští vyráželi spíše do rychlých protiútoků se kterými si naše obrana a brankář poradili. Do druhé půle někteří naši hráči nastoupili jako mistři světa, začali to "drbat" s míčem, vymýšleli různé fintičky a přestali nahrávat. Toho soupeř využil, několikrát nám vypíchl míč, založil rychlý útok a podařilo se mu snížit na rozdíl branky. Při stažení našich frajírků a důrazné domluvě, se domácím podařilo dokonce i vyrovnat. Další průběh zápasu se ale vrátil do kolejí z první půle a nám se dařilo navyšovat skóre bez inkasovaného gólu až na konečný výsledek 8 : 3.

Mistrovské utkání ve Štětí 3.10.2015

FK Štětí "B"    :    Sokol Straškov        1  :  2        (0 : 1)

Sestava: Soukup - O: Franc, Jarůšek, Procházka, Šiknerová    Z: Houdek, Kafka, Menčík    Ú: Korous, Lafant

Branky: Houdek, Kafka

K těžkému utkání na půdě Štětí jsme odjížděli ve značně oslabené sestavě. Chyběl Dáňa Babják s Petrem Klimentem a na poslední chvíli se omluvil i Kája Láska. Měli jsme pouze dva hráče na střídání, což je proti takovému soupeři málo. Naši hráči nás ale mile překvapili přístupem k utkání. Od začátku soupeře (přestože měl ve svém kádru i několik hráčů z jejich A-mužstva, hrajícího krajský přebor) přehrávali, všichni se snažili podporovat útok a po ztrátě míče se zase poctivě vraceli. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, Menča 3x, Houďas 2x, Kuba 2x šli sami na brankáře. Hrozili jsme i střelami z větší vzdálenosti. Pěkný byl i Jardou rozehraný přímý kop, kdy štětský obránce na poslední chvíli hasil situaci před našimi dobíhajícími hráči. Bohužel se ujala pouze střela Martina po zemi k tyči, na kterou si brankář také sáhl, ale už jí nedokázal zabránit v cestě do sítě. Štětští za celý první poločas vyprodukovali pouze dvě střely nad branku a jednou si zavařil Dáda svou špatnou rozehrávkou. Svou chybu ale vzápětí včasným vyběhnutím napravil. Ke konci poločasu bylo vidět jak všem docházejí síly a žádali si o střídání. Vzhledem k tomu že nás ale bylo málo, muselo k němu dojít postupně a tak si to na hřišti někdo protrpěl o něco déle. Není divu že nás soupeř uběhal, vždyť měl k dispozici patnáct hráčů. Hned na začátku druhé půle Míra nastřelil atakujícího protihráče, od něj se míč odrazil a štětští vyrazili do rychlého útoku, který zakončili brankou. Ve snaze o vítězství přestal jejich trenér střídat a na hřišti nechával pouze hráče Áčka, kterým postupně také docházely síly a situace na hřišti se opět obracela v náš prospěch. Znovu jsme se dostávali do šancí, které jsme ale nebyli schopni proměnit. Ujala se až Kubova centrostřela, která zapadla překvapenému brankáři do šibenice. Pak trochu zaúřadoval i pan rozhodčí. Nejprve Menčovi neuznal gól pro údajný ofsajd (po zápase sám uznal a omluvil se, že branka měla platit) a pak neodpískal faul brankáře na Jirku Lafanta v pokutovém území. Konec utkání už pak byl bojem unavených týmů ve středu pole a tak jsme udrželi vítězný výsledek.

Mistrovské utkání s Polepy 4.10.2015

Sokol Straškov    :    FK Polepy        15  :  0        (4 : 0)

Sestava: Soukup - O: Babják, Franc, Kliment, Procházka    Z: Houdek, Menčík, Kafka, Šiknerová    Ú: Korous, Lafant

Branky: Kafka 4x, Menčík 3x, Houdek 2x, Kliment 2x, Korous 2x, Lafant 2x

V tomto zápase jsme měli získat povinné vítězství a při výhře o jedenáct branek jsme mohli poskočit na první místo tabulky. Nerodilo se však lehce. Chyběl Jarda Jarůšek a se zpožděním se do hry zapojili Houďas s Danem Francem. Od začátku to byl opět festival neproměněných šancí. Nejvíce se snažil přestřelovat branku Menča s kadencí šesti přestřelů během první čtvrthodiny. Výborní v neproměňování šancí byli i Kuba, Láfoš, Péťa Kliment, Míra a později i Houďas. Až v osmnácté minutě se konečně podařilo Kubovi po zemi k tyči vstřelit první branku. Stejným způsobem se do poločasu trefil ještě dvakrát a jeden gól přidal i Jirka. Dali tak návod ostatním jak mají zařízení trefovat. Ti si to vzali k srdci a druhý poločas už skóre pěkně narůstalo. Naši hráči se oklepali z nervozity a najednou bylo vidět i několik pohledných akcí, ze kterých padali pěkné branky. Ve čtyřicáté páté minutě to bylo už o potřebných jedenáct banánů. Konečně začali dávat branky i útočníci, Jirka s Tadeášem se oba trefili dvakrát. Nám i Tadeášovi, který dal své první góly v soutěžním utkání, to udělalo velkou radost. I soupeř, zejména jeho hráč s číslem šest si vypracoval několik šancí. Dvě nebezpečné střely likvidoval Dáda a jedna dokonce zazvonila o břevno naší branky. Postupně ale hráči Polep ztráceli na fyzické kondici a na konci zápasu se podle předpokladů řešila už pouze výše skóre.

Mistrovské utkání v Pokraticích 18.10.2015

Sokol Pokratice    :    Sokol Straškov        2  :  10        (2 : 5)

Sestava: Soukup - O: Babják, Jarůšek, Kliment, Procházka   Z: Houdek, Kafka, Menčík, Šiknerová    Ú: Korous, Lafant

Branky: Houdek 4x, Kafka 3x, Jarůšek 2x, Menčík

Zápas s rivalem o první místo se klukům (a holce) opravdu povedl. V osmé minutě to bylo už 4:0. V té chvíli si naši hráči dělali ze soupeře pouhé statické kuželky, mezi kterými si narážečkami klestili cesu k brance a stříleli góly. Škoda, že v tom nepokračovali dál, asi na chvíli podlehli sebeuspokojení. Místo ťukesu začali volit dlouhé nakopávané balóny které jim sbíral stoper, brankář, nebo jim utíkaly až do zámezí. Také pokratickým, Dáda špatným rozehráním a Jára podklouznutím, dali šanci ke snížení, čehož domácí s chutí využili. To bylo ale z jejich pohledu téměř vše, co v zápase předvedli. Naši po inkasovaných brankách opět začali hrát to své, s přihrávkami a rozebíráním soupeře na součástky. Ve druhé půlce se konečně poprvé za mladší žáky prosadil stoper Jára. Nejprve trestným kopem z vlastní půlky, pak slalomem mezi soupeři z vlastní půle až do branky. Za zmínku stojí nádherný gól Kuby hlavou do šibenice, kterým zakončil naši kanonádu na konečné skóre 10:2. Tentokrát musíme celý tým pochválit za předvedený výkon. Skvěle si poradili s těžkým terénem (hřiště vypadalo jak po nočním nájezdu divokých prasat) i dobrým soupeřem.

Průběžné pořadí soutěže :

vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&kraj=6&okres=54&vek=6&typ=1

Přátelské utkání v Cítově 22.10.2015

Sokol Cítov    :    Sokol straškov        3  :  6        (1 : 0, 0 : 2, 0 : 3, 2 : 1)

Sestava: Soukup - O: Babják, Franc, Jarůšek, Procházka - Z: Kafka, Kliment, Láska, Menčík, Šiknerová - Ú: Korous, Lafant

Branky: Lafant 2x, Kafka, Kliment, Korous, Menčík

Dnes opět pochvala pro celý tým. Ti naši "Dřeváci" hráli pěkný kombinační fotbal s rozehrávkou po zemi od brankáře, přes obranu a zálohu až do útoku. Co na tom, že se některé přihrávky nepovedly. Vždyť od toho jsou tyto přátelské zápasy, abychom si to vyzkoušeli. Mohli jsme improvizovat i se sestavou a zkusit Péťu Klimenta na stoperu, středu, či kraji zálohy. Kafčoun si také po dlouhé době chvíli zkusil hrát v útoku. Postupně jsme prostřídali beky. Míra je rychlý, dobře podporuje útok. Škoda ale, že je poněkud zbrklý a občas zkazí přihrávku. Dan platil na soupeře důrazem a Dáňa předvedl výbornou rozehrávku, jen kdyby mu netrvalo tak dlouho dostat balón pod kontrolu. Dáda si zkusil chytit penaltu ve hře a povedlo se mu to na jedničku. Rozstříleli se útočníci, snad jim to vydrží i v dalších zápasech. Poslední dvě branky jsme sice dostali po zbytečných chybách brankáře a v obraně, ty ale možná můžeme přičíst i nedostatečné viditelnosti. Zápas se totiž dohrával už téměř za tmy. Pochválit musíme i počasí, které se po týdenním dešti umoudřilo a na toto roční období bylo hezky.

Mistrovské utkání s Hoštkou 25.10.2015

Sokol Straškov    :    Sokol Hoštka        8  :  0        (7 : 0)

Sestava: Soukup (Babják) - O: Babják, Jarůšek, Procházka, Kliment - Z: Houdek, Kafka, Menčík, Šiknerová - Ú: Korous, Lafant

Branky: Lafant 2x, Menčík 2x, Kafka, Kliment, Korous, Šiknerová

Podobný soupeř i stejný průběh zápasu jako v našem prvním soutěžním v Peruci. Také jsme v prvním poločase hráli docela pěkný fotbal se spoustou šancí, které jsme někdy i proměnili. Zato druhá půle byla plná zbrklostí a nepřesností. Najednou jsme si nevěděli rady s přehuštěným prostorem před soupeřovou brankou. Sice jsme se po křídlech dostali k brance soupeře, ale na následné centry nikdo nereagoval, nebo je netrefil. Nefungovaly nám ani střely z delší vzdálenosti a korunováním všeho byla Houďasova neproměněná penalta. Do druhé půle do branky nastoupil Dáňa a byli jsme rádi, že když soupeř podnikl jediný útok za celý poločas a byl faulovaný ve vápně, penaltu chytil a udrželi jsme tak čisté konto.

Mistrovské utkání v Roudnici n.L. 1.11.2015

SK Roudnice n.L. "B"    :    Sokol Straškov        0  :  10        (0 : 5)

Sestava: Soukup - O: Babják, Franc, Jarůšek, Procházka, Kliment - Z: Houdek, Kafka, Láska, Menčík, Šiknerová - Ú: Korous, Lafant

Branky: Menčík 3x, Houdek 2x, Jarůšek 2x, Kafka 2x, Kliment

Do Roudnice dorazil kolotoč ze Straškova a pěkně roudničáky povozil. Tak si asi museli připadat hráči Roudnice při zápasu s naším týmem. Jejich předsevzetí, že Houďas nesmí dát gól vzalo za své už ve čtvrté minutě. To se Martin probil jejich obranou a přízemní střelou k tyči vstřelil náši první branku. Druhý Martin se nechtěl nechat zahanbit a o tři minuty později už to bylo 0:2. Na 0:3 zvýšil Jarda, který tečoval Menčovu střelu po rozehraném rohovém kopu. Pak zazvonily tyče a břevno, Karča měla dvě šance hlavou a Jirkovi se nepodařilo dorazit míč do odkryté brány. Báli jsme se aby hráči neznervózněli a zápas se ještě neotočil. Naše obavy zaplašil Kuba, který frnkl po pravé straně a z úhlu zavěsil. Poločasový výsledek 0:5 stanovil svým druhým gólem Houďas. I druhý poločas jsme začali náporem a chutí střílet branky. Svými dalšími dvěma góly si Menča vystřílel hattrick. Mezi jeho zásahy se se svou brankou vklínil Kuba. Jarda Jarůšek z našeho vápna prošel vše co mu stálo v cestě, položil si i brankáře a v klídku uklidil balón do branky. Maminky skandovaly "deset, deset", přání jim ke konci zápasu splnil Petr Kliment, který konečně proměnil svou, asi už sedmou tutovku. Za celý zápas toho roudničtí moc nepředvedli. Třikrát stříleli vedle a dvakrát zaměstnali Dádu v brance. K dalším akcím je naši s přehledem hrající obránci nepustili.