Jaro 2013 mistrovská utkání

 

Mistrovské utkání ve Mšených lázních 13.4.2013

Mšené lázně    :    Straškov            7 : 7    (3 : 3)                1 : 6    (0 : 4)

Sestava: Houdek - 1. Jarůšek, Kubík, Markant, Soukup, Svoboda - 2. Babják, Procházka, Kafka, Menčík, Láska - Střídající: Franc, Kliment, Verner

Branky: Markant 4x, Kafka 3x, Kliment 2x, Houdek, Jarůšek, Láska, Svoboda

Nejlepší hráči: Markant, Houdek, Jarůšek

První jarní mistrák byl odehrán v nezvyklém termínu i čase. Hrálo se v sobotu od 12:30, jako předzápas "A" mužstvu Mšena, za hezkého počasí, na pěkně upraveném hřišti. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. My hráli proti větru a nikdo se nepouštěl do žádných větších akcí. Až Adamovi se v páté minutě podařilo přesně zakončit a ujali jsme se vedení. Po vystřídání naše druhá pětka hrubě nezvládla strart do sezóny. Kluci nevěděli kde se pohybovat, dělal jim problém terén, rychlost protihráčů a hlavně šikovný domácí kapitán, který nám během chvilky nasázel tři banány. Rychle jsme proto znovu poslali na hřiště první pětku, zápas se vyrovnal a svůj první jarní gól vstřelil Alex. Po domluvě jak má kdo kde hrát a koho si hlídat šla na závěr poločasu opět dvojka. Její hra se oproti prvnímu střídání o hodně zlepšila a se soupeřem hráli vyrovnanou partii. Kuba stačil do konce poločasu i vyrovnat na 3:3. Ve druhé půli vedení na naši stranu strhnul Petr Kliment, který na hrotu útoku vystřídal Adama. Naše vedení zvýšil svou druhou brankou Alex. Pak jsme ale opět několikrát neuhlídali soupeřova kapitána a nechali ho třikrát skórovat na 6:5. Ani to kluky nesrazilo. Nejprve Kuba vyrovnal na 6:6 a poté Alex završil hatrick. Ani my však vedení neudrželi. Neuhlídali jsme autové vhazování a soupeř těsně před koncem zaslouženě vyrovnal na 7:7. Utkání bylo jak na houpačce. Třikrát jsme vedli a dvakrát prohrávali než dospělo k remíze.

Před druhým utkáním jsme hráčům znovu radili ať si více hledí soupeřova kapitána a více si přihrávají. Ti si rady asi vzali k srdci a naše hra začala vypadat o mnoho lépe. Pomohla nám v tom výměna stran (nyní jsme hráli po větru my) i únava domácího kapitána. Sice opět vstřelil branku, ale až ve druhé půli. Do té doby se poprvé v přípravce prosadil Kája, dalekonosnou střelou z vlastní půlky Martin, svým čtvrtým gólem Alex a poločasový účet na 0:4 podtrhl Petr Kliment. Druhý poločas se ještě trefil Kuba a tím i on dosáhl hatricku. Konečný výsledek dal zápasu pěknou střelou Jára a tak jsme ho po pěkném výkonu vyhráli 1:6. Kluci mohli přidat i více branek, ale byli zbrklí v koncovce a branka jim byla poněkud malá.

Nejlépe hodnoceni byli Alex, Martin H. a Jára. Pochvalu ale nakonec zaslouží všichni i když to u druhé pětky ze začátku vypadalo na tragédii, ale po počátečních rozpacích se i oni rozehráli. Svou šanci chytli za pačesy i hráči střídačky. Péťa dal dva góly, Viktor se také dost snažil a třeba i oni dostanou příště více prostoru.

Přátelské utkání předpřípravky ve Mšených lázních 13.4.2013

Mšené lázně    :    Straškov               0 : 4

Sestava: Diviš, Hrouzek, Jarůšek, Krahula, Melichar, Pospíchal, Šimkovič

Branky: Melichar 2x, Pospíchal, Šimkovič

Naše předpřípravka nastoupila proti domácímu mužstvu s odhodláním podat co nejlepší výkon . Hrálo se o 4 hráčích na malé branky bez brankáře. Celý zápas jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme zvítězili 4 : 0 . V obraně hráli dobře Diviš s Krahulou a v útoku Melichar , Pospíchal a Šimkovič . Snažili se Hrouzek a Jarůšek.

 

Mistrovské utkání s Kostomlaty 21.4.2013

Straškov    :    Kostomlaty            13 : 1    (6 : 0)            13 : 0    (7 : 0)

Sestava: Špád (Verner)- 1. Babják, Procházka, Houdek, Kafka, Kliment -  2. Jarůšek, Kubík, Menčík, Verner, ??? - Střídající: Diviš, Melichar

Branky: Houdek 6x, Kafka 4x, Menčík 4x, Kliment 3x, Kubík 3x, Diviš 2x, Procházka 2x, Jarůšek, Špád

Nejlepší hráči: Menčík, Houdek, Verner (v penaltovém rozstřelu)

K našemu prvnímu jarnímu utkání před domácím publikem přijel velmi slabý soupeř z Kostomlat, proti kterému si naši hráči s chutí zastříleli. Do budoucna ho však nelze podceňovat, protože se jedná o velmi mladé mužstvo. Náš tým byl oslaben o několik marodů a o hráče kteří mají i jiné sportovní aktivity a ty upřednostnili před fotbalem. I tak si kluci po celé utkání vytvořili velký tlak se spoustou gólových příležitostí. Jen je škoda, že jsou zbrklí v jejich zakončování, jinak by skóre mohlo být ještě vyšší. Další negativum tohoto utkání byly přihrávky. I proti takto slabému soupeři si málokdy nahrají. Většinu situací s balonem řeší sklopením hlavy a úprkem k soupeřově bráně i když jim v cestě stojí přesila soupeřů, místo aby přihráli lépe postavenému spoluhráči. Výjímky v tomto směru jsou Martinové Houdek a Menčík, Jarda Jarůšek a Petr Kubík. Ty je nutno pochválit, že se alespoň v některých situacích o přihrávku snaží. Naopak plusem tohoto zápasu byl start Domči Melichara a Míši Diviše z předpřípravky. Oba hráli velmi dobře. Míša, ač je zvyklý hrát obránce, dal jako útočník dva góly a když jsme ho pak stáhli na jeho post do obrany, tak si počínal jako starý mazák. I Dominik se dostal do dvou slibných příležitostí, ale ty bohužel neproměnil. Dalším milým překvapením byl výkon Viktora Vernera v bráně při penaltovém rozstřelu, kdy vychytal téměř všechny pokusy soupeře.   Jako tým si musíme trošku postěžovat na diváky. V domácím prostředí jsme byli zvyklí na trochu bouřlivější atmosféru a fandění.

Zápas předpřípravky

Neměli jsme soupeře , proto jsme hráli mezi sebou. První družstvo hrálo v sestavě Melichar, Hrouzek, Šimkovič. Druhé Krahula, Jarůšek a Papež. Hrálo se na malém hřišti a malé branky. Hráči podali bojovný výkon  a první družstvo vyhrálo nad druhým 5 : 4 . Střelci branek prvého družstva Melichar 4  a Šimkovič 1. Z druhého družstva. Krahula 3 a Jarůšek 1.

 

Mistrovské utkání v Bechlíně 5.5.2013

Bechlín    :    Straškov        0 : 3    (0 : 0)            2 : 1    (1 : 0)

Sestava: Houdek- 1. Babják, Procházka, Markant, Soukup, Kliment. 2. Diviš, Jarůšek, Menčík, Kafka, Láska. Střídající: Verner

Branky: Láska, Markant, Menčík, Kliment

Nejlepší hráči: Houdek, Procházka, Jarůšek, Diviš (první zápas)

Dva zápasy v Bechlíně a každý jiný. V prvním jsme na soupeře vlétli, k ničemu ho nepustili, balóny mu odebírali ihned po jeho rozehrání a téměř se nedostal za půlku. Výborně hrála obrana v čele s Jardou. Míra už dlouho nezahrál tak vydařený zápas a výborným výkonem přispěl i Míša Diviš, který hrál první zápas za přípravku v základní sestavě. Záloha i útočníci také hráli zodpovědně. Jen nám zprvu dělalo problém proměňování šancí, ale ve druhém poločase se postupně trefili Kája, Alex a Martin Menčík a zápas jsme vyhráli 3:0.  Do druhého zápasu snad nastoupilo jiné mužstvo, špatně jsme obsazovali a problém nám dělal zvýšený pohyb soupeře. Hlavně přestala hrát záloha. Útočníci neatakovali domácího stopera a nechali ho v klidu rozehrávat. Tím jsme se dostávali pod tlak a Martin v bráně se měl co ohánět při šancích soupeře. Čisté konto neudržel až po prudké střele domácího stopera z přímého kopu. O přestávce jsme hráčům domluvili aby opět začali hrát stejný fotbal jako v prvním zápase. Kluci si to vzali k srdci, hra se opět vyrovnala a šance přicházeli na obou stranách. Domácí v této fázi podržel i rozhodčí. I když se to nemá stěžovat si na rozhodčího, poměr nařízených trestných kopů v poměru 9:1 pro domácí o něčem vypovídá. Zvláště situace při druhém gólu soupeře byla nanejvýš podivná. Nařídil pokutový kop po evidentně nastřelené ruce Míši. Pak sice své rozhodnutí změnil na trestný kop, ten ale nechal zahrát dříve než na to mohl někdo zareagovat. Tento gól kluky zdravě naštval. Zvýšili důraz a soupeř měl opět problém s naší hrou. Bohužel se nám ze závěrečného tlaku podařilo vstřelit Petrem Klimentem pouze jednu branku a díky ní pouze snížit na 2:1 pro domácí.

 

Mistrovské utkání se Štětím "B" 12.5.2013

Straškov    :    Štětí "B"        2 : 2    (0 : 1)            2 : 3    (0 : 1)

Sestava: Houdek (Špád)- 1. Procházka, Diviš, Markant, Svoboda, Kliment.  2. Menčík, Kubík, Kafka, Soukup, Láska. Střídající: Brídl, Špád, Verner.

Branky: Menčík, Svoboda, Houdek, Kliment

Nejlepší hráči: Procházka, Houdek, Menčík, Láska

Vyrovnaný a asi náš nejlepší zápas na jaře, se šťastným koncem pro soupeře. Od začátku obě mužstva pozorně bránila a pouštěla se do rychlých brejků. Dlouho se nikomu nedařilo dát gól i když se šance střídaly na obou stranách. Martin i Štětský gólman chytali ve výborné formě. Postupem času soupeř přeci jen získával o něco více ze hry, což vyjádřil i vedoucí brankou. Po poločase došlo k několika malým změnám, hra se opět vyrovnala a o vyrovnání skóre se postaral pěknou střelou Martin Menčík. Dlouho jsme se však neradovali, nebo naopak jsme se radovali moc dlouho? Po rozehrání a následném útoku jsme opět prohrávali. Kluky to ale nepoložilo a začali být v poli velmi obětaví. Odměnou jim byl další vyrovnávací gól z kopačky Adama Svobody, který snad silou vůle protlačil balón do soupeřovi branky.   Druhý zápas šel do branky Honza Špád a Martin hrál v poli. Ukázalo se však, že to byla trenérova chyba. Mužstvo v poli sice hrálo ještě o něco lépe, ale přesto tato výměna neměla takový efekt jaký jsem očekával. Naopak Honza v bráně i když se na trénincích ukazoval jako dobrý gólman, nyní jako by při některých zákrocích spal. První branku dostal po slabé střele z úhlu. Na druhé straně Martin vstřelil gól, když pro něj vybojoval balon Kiki Brídl a druhou branku přidal Petr Kliment po přihrávce Alexe a dokonce jsme vedli. Druhou, soupeřovu vyrovnávací trefu dostal Honza po malé domů, kterou neodkopl a míč mu proskotačil mezi nohama. Aby toho nebylo málo přidal štětský tým i třetí, opět lacinou branku. I když jsme na poslední minuty utkání měli na hřišti ty nejlepší hráče a na soupeře vyvinuli velký tlak, vyrovnat se nám již nepodařilo.

Přátelské utkání  předpřípravky s Dobříní

Straškov    :    Dobříň        1 : 2        0 : 3

Sestava: brankář Krahula , hráči: Melichar, Šimkovič, Pospíchal, Hrouzek, Papež, Jarůšek a Brídl.

Branka: Melichar

Utkání řídil M. Papež. Hrálo se 4 x 12min. na velké branky . Zápas jsme začali dobře a vedli jsme brankou Dominika 1 : O. Postupem času se soupeř vzpamatoval a začal nám po našich chybách dávat góly. V obraně nám chyběl Michal Diviš a bylo to hodně znát. Hrál za starší přípravku. Dominik na vše sám nestačil a docházely mu časem síly. Dobře chytal Krahula, vpředu se snažil Šimkovič a bojoval i Papež. Vzhledem ke svým možnostem trochu zklamal Honzik Pospíchal, který málo bojoval a neprosadil se. Na penalty jsme vyhráli 5 : 2.

 

Mistrovské utkání ve Štětí 18.5.2013

Štětí "A"    :    Straškov        5 : 0    (3 : 0)            3 : 3    (2 : 1)


Sestava: Houdek (Soukup)- 1. Jarůšek, Svoboda, Brídl, Kafka, Láska  2. Babják, Procházka, Markant, Soukup, Kliment  Střídající: Špád, Verner

Branky: Houdek, Kafka, Láska

Nejlepší hráči: Jarůšek, Láska, Svoboda (druhý zápas), Soukup a Houdek (oba v brance)

V tomto utkání nás nepodržela obrana. Vinou nemoci chyběl Petr Kubík a na ŠVP byl za něj v obraně zaskakující Martin Menčík. Řešili jsme to stažením Adama Svobody do obrany, ale bylo vidět že na tento post není zvyklý. Druhá obranná dvojice Dáňa s Mírou také zrovna neměla svůj den. Musíme však vyzdvihnout soupeřovi kvality. Je to zřejmě nejlepší tým skupiny. První zápas vyhrál celkem jednoznačně 5:0 i když tomu hra zas až tolik neodpovídala. Jen naši obránci se zapomínali vracet. Martin sice soupeřovi střely pochytal, ale na dorážky už byl krátký a obrana mu to vůbec neulehčila. V ofenzívě jsme také neproměnili ani jednu z několika šancí které jsme měli.  Do druhého zápasu jsme udělali stejnou změnu jako při zápase se Štětím "B", jen šel do branky Dáda Soukup a na rozdíl od Honzy z minulého týdne chytal skvěle. Dostal sice tři góly, za ty ale nemohl a spoustu dalších šancí soupeře pochytal. Zlepšila se i hra obranné dvojice Jarůšek, Svoboda a hned bylo na čem stavět. V poli přitvrdil muziku Martin a hra se vyrovnala. Sice jsme prohrávali o dva góly a Martin trestuhodně zahodil penaltu za faul brankáře na Kubu. Pak ale svou chybu napravil a skóroval hlavou. Další gól už na 3:2 přidal Kuba a do konce zápasu po ťukesu Martina a Káji, druhý jmenovaný i vyrovnal.

 

Mistrovské utkání s Hoštkou 2.6.2013

Straškov    :    Hoštka        11 : 0    (6 : 0)            13 : 0    (7 : 0)

Sestava: Soukup- 1. Jarůšek, Diviš, Houdek, Kafka, Svoboda  2. Babják, Procházka, Markant, Menčík, Brídl    Střídající: Láska

Branky: Kafka 6x, Markant 4x, Menčík 3x, Svoboda 3x, Brídl 2x, Houdek 2x, Láska 2x, Diviš, Soukup

Nejlepší hráči: Kafka, Láska, Soukup, Svoboda

Obávali jsme se, že se utkání ani neuskuteční. Od středy pršelo a terén byl dost podmáčený. Nakonec ale své zápasy na domácím hřišti odedehrála všechna mužstva. V sobotu "B" tým, v neděli dopoledne dorost a odpoledne i přípravka. Nám dokonce v poledne přestalo pršet. Do našeho zápasu se i stačila vsáknout voda, hrací plocha oschnout a tak bylo hřiště perfektně připravené na náš poslední mistrovský zápas v této sezóně. Po dohodě soupeř své mužstvo rozdělil a jejich nejmenší si zahráli v utkání proti naší předpřípravce.    Starší přípravka si proti mužstvu Hoštky s chutí zastřílela. Od začátku soupeře přišpendlila před jeho branku a ostřelovala ji. Během prvních pěti minut kluci trefili tři břevna a dvě tyče, ale ne a ne dát branku. Střeleckou smůlu protrhl až Kuba a pak začal gólostroj, který se zastavil až na cifře 11:0. Vstřelit branku se dokonce podařilo i našemu brankáři Dádovi, který mimochodem i velice dobře zachytal. Zvlášť nutno ocenit jeho přehled při vybíhání a rozehrávce. Jen při jednom vyběhnutí za kužely omylem chytil míč do ruky, za což byl nařízen trestný kop a byla mu od rozhodčího udělena žlutá karta.    Druhý zápas probíhal ve stejném duchu jako první a branky přibývaly jak na běžícím pásu. Od poloviny utkání jsme prohodili obránce za útočníky, aby si co nejvíce hráčů dalo gól. Nakonec se do střelecké listiny zapsalo devět z dvanácti hráčů a skóre narostlo na 13:0.

Přátelské utkání předpřípravky s Hoštkou

Straškov    :    Hoštka        14 : 1

Sestava: brankář : Krahula (Hrouzek)   hráči : Melichar, Pospíchal, Hrouzek, Šimkovič, Jarůšek a Brídl.

Branky: Pospíchal 7, Melichar 2 , Hrouzek 2, Krahula 2, Šimkovič 1.

Dne 2.6.2013 sehrála předpřípravka přátelský zápas se Sokolem Hoštka. Hrálo se 4 x 15 min. na malé branky 5 hráčů a brankář. Naši hráči hráli s velkou chutí a zápalem. Nedalo se to srovnat se zápasem s Dobříní. Je však také pravda, že soupeř byl tentokrát slabší. Naši hráči si dobře přihrávali a přesně stříleli. V brance chytal dobře Krahula. Ve druhém zápase ho vystřídal Hrouzek a Adam hrál v obraně. Ostatní hráli také velmi dobře. Proti minulému zápasu byl k nepoznání Pospíchal, který vstřelil 7 branek.

 

Konečná tabulka ročníku 2013

1. Štětí "A"              5    0    1        88:20        +68

2. Štětí "B"               5    0    1        86:21        +65

3. Straškov              4    0    2        74:24        +50

4. Bechlín                 4    0    2        53:27        +26

5. Mšené lázně        1    0    5        49:53         -3

6. Hoštka                 2    0    4        34:83         -49

7. Kostomlaty          0    0    6        4:161         -157

 

O konečném pořadí rozhodoval rozdíl skóre