Podzim 2012 mistrovská utkání

Mistrovské utkání s Libochovicemi    9.9.2012

Libochovice    :    Straškov- Vodochody      6  :  0   (3:0, 1:0, 2:0)    9  :  5  (3:0, 4:2, 2:3)

Sestava: Houdek (Sklenář)- Babják, Kubík, Procházka-Markant, Soukup, Svoboda,- Jarůšek Jar    Ještě s námi byli Kliment, Mihelič, Sklenář, Verner, Diviš, Jarůšek Jak., kteří nastoupili za předpřípravku.

Branky: Houdek 2x, Jarůšek, Soukup, Kubík

Bohužel naše sestavy v tomto dvojzápase byli poznamenány neúčastí několika hráčů jak přípravky, tak zejména předpřípravky, ze které s námi jeli pouze Míša Diviš a Kubík Jarůšek. Abychom nevypadali jako hlupáci, kteří si vyjednají přátelské utkání a pak k němu nenastoupí, šli klukům této mladší kategorie na výpomoc hráči přípravky, za což jim moc děkujeme. Jmenovitě to byli- Kliment, Mihelič, Sklenář, Verner. Kluci ještě jednou díky a nezlobte se, že to takto dopadlo.  V zápase přípavek se hráli dva zápasy po 3 x 15 minutách. Domácí v nich na nás vlétli jak velká voda. Opět se ukázala naše velká bolest v tom, že kluci zaspí začátek utkání. Toto nás trápilo i v jarních zápasech. Pouze sledovali hráče soupeře jak kolem nich probíhají a nesnažili se je nijak zastavit. V bráně nás nepodržel ani nerozchytaný Martin. Proto jsme hned po první třetině prohrávali 3:0. Ve druhé třetině se naše hra již zlepšila alespoň v tom že lépe bránili a gólman předvedl pár pěkných zákroků. Fotbalovější domácí nás ale stále do žádné šance nepustili a i tuto třetinu vyhráli poměrem 1:0. Ve třetí části se obrázek hry téměř nezměnil, kluci se snažili, bojovali, dokonce i šance přišli a ve skórování nám zabránila jen nedůraznost v koncovce. Na rozdíl od nás se soupeř prosadil dvěma góly i v této části. Celý zápas tedy vyhrál 6:0.      Začátek druhého utkání kluci opět zaspali. Nevíme čím to bylo, jestli změnou stran, nebo delší přestávkou, ale hráli jako první třetinu ranního zápasu. Také to skončilo i stejným skóre, tedy 3:0. Mezi tím na druhém hřišti skončil zápas předpřípravek, čehož jsme využili a dali Skleničku do brány a Martina do pole. Hra se vyrovnala a šance se střídali na obou stranách. Domácí několikrát podržel výborný brankář a ani z předpřípravky rozchytaný Sklenička nezůstával pozadu, jen kdyby si dával pozor na rozehrávku. Právě po těchto jeho zaváháních se soupeři podařilo dvakrát skórovat. Naštěstí i mi protrhli střeleckou smůlu a hlavou konečně překonal libochovického gólmana Jarda. Domácí odpověděli téměř okamžitě a po nechytatelné střele z dálky lovil Filip míč ze sítě potřetí. Následně ho ještě přeloboval Dáňa, který si neuvědomil, že se již malá domů nesmí chytat rukama. Přestřelku na konci této třetiny uzavřel gólem po brejku Martin. Poslední část utkání byla z naší strany jasně nejlepší. Kluci povzbuzováni diváky z řad rodičů a členů předpřípravky začali konečně bojovat a rvát se o každý balon. Petr, Dáňa i Míra odebírali protihráčům míče a přihrávali je útočníkům. Nyní jsme mi zatlačili soupeře na jeho půlku, ale jeho brankář snad čaroval. Střelecky se prosadil až Martin, když dorazil Alexovu střelu vyraženou gólmanem. Pěkný výkon okořeněný brankou předvedl Dáda. Asi pomohl motivační prvek. Maminka mu totiž slíbila k obědu palačinky když dá gól. Hosté už hrozili pouze z brejků a dva nájezdy také dokázali proměnit. Na kluky z obrany se tentokrát nemůžeme zlobit, protože podle našich pokynů podporovali útok a pak se nestačili vrátit. Už to vypadalo na remízu, ale konečnou podobu skóre na 2:3 upravil v poslední minutě z penalty, po faulu brankáře na Martina, Petr Kubík. Celkově tento zápas skončil výhrou soupeře 9:5 a konečný výsledek nedělního dopoledne byl 15:5.

Přátelské utkání předpřípravky v Libochovicích

I naše předpřípravka odehrála v libochovicích zápas. Posílena hráči přípravky v sestavě : Sklenář, Diviš, Jarůšek (Kuba), Kliment, Mihelič, Verner, porazila domácí mužstvo 14:4

Mistrovské utkání se Mšenem      16.9.2012

Straškov    :    Mšené lázně              3 : 2  (1:0)             7 : 3  (4:1)

Sestava: Sklenář- Babják, Procházka, Kubík, Kafka, Pengl- Brídl, Houdek, Kafka, Markant, Soukup- Svoboda, Špád, Michovský

Branky: Houdek 3x, Soukup 3x, Kubík, Procházka, Kafka, Brídl

Mistrovské utkání se Mšenem se odehrálo za krásného počasí na 2 x 17 min. po dvou zápasech. Opět jsme zkoušeli hrát v pětkách, kluci si na to snad už začínají zvykat i když na začátku to tak nevypadalo. Jako vždy jsme měli pomalý rozjezd, ještě že toho soupeř nedokázal využít. Celý první poločas se odehrával spíše kolem poloviny hřiště s minimem šancí. Střely obou mužstev byly spíše propagační a oba brankáři si s nimi poradili. Jen Dádovi se podařilo ze závaru propálit hostujícího gólmana a tak jsme první půli vyhráli 1:0. Vedení nás asi ukolébalo, soupeř ve snaze o vyrovnání zvýšil obrátky a začal nám zle zatápět. Po jednom nedorozumění v naší obraně dokonce vyrovnal. Ani to nás nevytrhlo z letargie a Filip v bráně se měl co ohánět. V jednom případě mu pomohla i tyč. Až po důrazné domluvě záložníkům aby se více vraceli se naše hra zlepšila a začali přicházet i šance. Vedení nám vrátil pěknou střelou Martin. Bohužel jsme se z něj neradovali dlouho a soupeř po kuriózní brance vyrovnal. Tento góĺ správně neměl platit, protože hráč rozehrávající rohový kop trefil tyč, balón se k němu odrazil zpět aniž by se ho někdo jiný dotknul a on ho poslal druhou střelou do brány. Jasné dvojí hraní, ale rozhodčí na naše připomínky nereagoval. Naštěstí těsně před koncem utkání jejich obraně utekl Martin a po brejku rozhodl o našem těsném vítězství 3:2.       Do druhého zápasu jsme šli posíleni vítězstvím z prvního a také to na hře bylo znát. Kluci si začali více věřit, přihrávat, běhat a přišpendlili mšenské před vlastní bránu. Zanedlouho jsme se dočkali i změny skóre, to když Petr Kubík napřáhl k trestnému kopu a ranou pod břevno nedal gólmanovi šanci. Další gól přidal Dáda, když zužitkoval Alexovu přihrávku a balon doklepával do prázdné brány. Pak Martin završil hattrick, poté co obešel vše co mu stálo v cestě. I nadále byl při chuti a další ranou orazítkoval tyč. Na druhé straně čaroval v bráně Filip a pochytal několik nebezpečných střel. Na jednu však také nestačil a soupeř korigoval stav na 3:1. Poslední slovo měl však těsně před poločasem Míra, který po rohu odražený balon nekompromisně uklidil do sítě a upravil stav na poločasových 4:1. Druhou půlku jsme začali stejně jako první a do listiny střelců se poprvé co hraje za Straškov trefil Kuba Kafka, poté co svým napadáním přinutil k chybě soupeřova obránce obral ho o míč a ve skórování mu nezabránil ani padající brankář. Jako další nováček vsítil branku i Kristian Brídl. Ten se dostal k vyraženému balónu po střele Dáni a poslal ho podle ležícího gólmana na správnou adresu. Za stavu 6:1 jsme trochu zamíchali sestavou aby si zahráli všichni. Nesehranost těchto formací se ukázala v zápětí a i když se  Filip v brance snažil sebelíp, dokonce i zlikvidoval samostatný nájezd, přesto se soupeři podařilo dvakrát zavěsit. Aby nedošlo k blamáži vrátili jsme se k osvědčenému systému a poslední gól utkání na 7:3 vstřelil Dáda, který také dosáhl hattricku. Musíme všechny kluky pochválit za předvedené výkony a poděkovat divákům za skvělé fandění. Zvláště druhý zápas to bylo super. Jen nás mrzí, že jsme při domácím utkání museli požádat o pískání rozhodčího z řad hostujících diváků, protože nikdo z našich příznivců nebyl ochoten se této role ujmout.

Přátelské utkání předpřípravky se Mšenem

Straškov    :    Mšené lázně               17 : 6

Sestava: Diviš Michal, Pospíchal Jan, Krahula Adam, Šimkovič Filip, Kliment Petr, Láska Karel, Papež Vojta a Melichar Dominik.

Branky: Láska 7 (+ 4 za soupeře), Pospíchal 5, Kliment 3, Krahula 1, Šimkovič 1.

Dne 16.9.2012 bylo sehráno utkání předpřípravek Sokola Straškov-Vodochody a Sokola Mšené Lázně. Soupeř se k utkání dostavil jen se čtyřmi hráči. Po vzájemné dohodě jejich tým doplňovali střídavě naši kluci. Hrálo se ve čtyřech hráčích bez brankáře na malé branky. Utkání skončilo 17:6 pro Sokol Straškov-Vodochody. Ze 6 branek soupeře dal 4 branky při střídavém startu K. Láska. Na penalty po zápase vyhrál soupeř 3:1, když za ně dal 1 branku A. Krahula. Za Straškov proměnil M. Diviš.

Mistrovské utkání v Třebenicích    23.9.2012

Třebenice    :    Straškov             0 : 3  (0:2)             0 : 6  (0:3)

Sestava: Sklenář, Špád- Kubík, Babják, Procházka, Svoboda- Franc, Houdek, Kliment, Láska, Šíma- Jarůšek, Michovský, Verner.

Branky: Houdek 6x, Franc, Sklenář, Jarůšek

I při tomto mistrovském utkání se vyvedlo počasí, jen po ránu byla docela zima (kosa) a na hřišti rosa. Vzhledem k absenci několika našich hráčů a po zkušenostech s Třebenicemi z minulých ročníků jsme si tentokrát nedovolili nastupovat po pětkách a museli trochu improvizovat. Naše zahajovací sestava ale soupeře přišpendlila k jejich bráně a jen naše zbrklost nám bránila ve vstřelení branky. To se povedlo až v 8 min. po samostatné akci Martina, který nedal ranou pod břevno domácímu gólmanovi šanci. Při naší neustálé převaze následovali další možnosti Káji Lásky, který nepropálil třebenické obránce a Viktora, kterému se samotnému před prázdnou brankou zamotal míč mezi nohama. Střeleckou smůlu protrhl ve 12 min. Dan Franc, když kolenem usměrnil před bránou poskakující balon za záda brankáře. Trochu ušmudlaný gól, ale platil. Důležitý byl jeho důraz před soupeřovou svatyní. Následovaly další šance. Opět Viktora, jenž nedokázal přes brankáře dotlačit míč do sítě, ale hlavně ta Pepana byla gólová. Vždyť stál před prázdnou bránou míč mu po centru proskotačil mezi nohama a on si toho snad ani nevšiml. Za celý poločas si soupeř nevypracoval žádnou šanci. Tu mu nabídl až Filip špatným výkopem a obránci, kteří spoléhají na to, že neudělá chybu. Naštěstí své zaváhání napravil a jedinou střelu soupeře za celý zápas chytil. Navíc si dal při rozehrávce více záležet, našel Martina ten utekl po lajně a ve 20 min. přesnou ranou k tyči zvýšil na konečných 0:3. Za zmínku ještě stojí, že ihned po rozehrání třebenických jim Martin vypíchl  míč a bez přípravy vystřelil, tentokrát však orazítkoval pouze břevno. V další fázi zápasu jsme hodně míchali sestavou a i tak jsme měli  stálou převahu, kterou už ale kluci nevyjádřili brankami.    Do druhého zápasu jsme udělali změnu v brance a Honza Špád nahradil Filipa, který si oblékl dres do pole. Opět kluci nastoupili v asi nejsilnější sestavě. Hned v úvodu se do dvou šancí dostal Jára, ale první mu chytil brankář a při druhé bránu netrefil. Do listiny střelců se tak jako první zapsal opět Martin, který v 5 min. završil hattrick. V 8 min. střelecky se trápícího Járu na hrotu útoku nahradil Sklenička a hned první jeho kontakt s balonem znamenal gól. Pěknou střelou vymetl levou šibenici. Toto střídání se vyplatilo i v 10 min, když Filip svým napadáním  vybojoval míč pro Martina, ten se prosmýkl mezi obránci a pod padajícím gólmanem poslal balon do sítě. Od stavu 3:0 si chodili postupně odpočinout ( i když se jim to vůbec nelíbilo ) největší opory- Martin, Míra a Péťa Kubík. I v této oslabené sestavě jsme již viditelně unavené domácí mačkali jak citrón, šance ale přicházeli spíše sporadicky. Jejich obránci, nebo spíše urostlé obránkyně, protože za ně nastoupila čtyři děvčata, si začali plést kopanou s japonským sportem sumo. Není se tedy co divit, že se nikomu nechtělo do mlýnice před brankou a soupeře jsme ostřelovali pouze z dálky-  Kája, Míra . Pěknou akci z rohu rozehráli Adam s Petrem, bohužel ani ta neskončila brankou a tak se až do konce poločasu co se týče skóre již nic nestalo. Ve druhém poločase se rezignovaní domácí soustředili již pouze na bránění a odkopy do zámezí. Ve 21 min se ve zmatku před brankou nejlépe orientoval Jarda a konečně i on protrhl střeleckou smůlu. Tím rozpoutal takový malý brankostroj, protože se během jedné minuty  ještě dvakrát trefil Martin. Na konci zápasu jsme si dokonce dovolili vystřídat i dva hráče ze silné trojky najednou, aby si zahráli i ostatní. Všem děkujeme za účast, rodičům a divákům za přízeň a fandění.

Mistrovské utkání s Brozany    30.9.2012

Straškov    :    Brozany                 2 : 4  (0:2)             0 : 4  (0:2)

Sestava: Sklenář, Špád- Kubík, Babják, Procházka, Svoboda, Pengl - Markant, Soukup, Houdek, Kliment, Franc - Jarůšek, Michovský

Branky: Houdek, Markant.

Náš nejhorší výkon na podzim, jinak to nelze nazvat. A to ještě před vlastními diváky. Soupeř přijel pouze se šesti hráči a přesto mu na rozdíl od nás ani na konci zápasu nedocházeli síly. Kluci se také zalekli jejich tvrdé a agresívní hry, okořeněné několika nevybíravými zákroky a nedokázali soupeři vracet stejnou mincí. Celý zápas jako bychom prospali. Chyběl nám důraz, rychlost, přesnost přihrávek, nebo spíše pouze odkopů. Jediní koho můžeme trochu vyzdvihnout jsou Sklenička první poločas v bráně a Martin v poli, ale ani ten nehrál úplně podle našich představ. Snad jen ve druhé půli prvního zápasu, kdy jsme ji dvěma góly Alexe a Martina vyrovnali na 2:2 se zdálo, že by se mohl vývoj utkání otočit. Opak byl ale pravdou. Nám paradoxně docházeli síly a soupeř hrál stále stejně a tak dovedl zápas do vítězného konce. Škoda také neproměněných šancí Martina a zejména Péti Kubíka, který z trestného kopu a pak i z penalty nastřelil vždy pouze břevno soupeřovi branky. Na tomto zápase bylo vidět, že máme na trénincích stále co zlepšovat.

Přátelské utkání předpřípravky s Brozany

Straškov     :      Brozany                  5:8  (2:1,3:2,0:5)

Sestava: Verner Viktor - Diviš Michal, Krahula Adam, Pospíchal Jan, Jarůšek Jakub - Láska Karel, Melichar Dominik, Šimkovič Filip, Hrouzek Aleš a Papež Vojta.

Střelci branek: Láska Karel (3 branky) a Melichar Dominik (2 branky).

První naše prohra v podzimní sezóně. Dvě třetiny zápasu jsme byli lepším týmem a neustále jsme vedli. Ve třetí třetině jsme po velkých chybách v obraně a po vystřídání několika hráčů nakonec prohráli. Střídali jsme pravidelně dvě sestavy po čtyřech hráčích a Vojta Papež vždy některou sestavu doplnil. Na Vojtovi Papežovi a Jakubu Jarůškovi je znát, že teprve začínají a ještě nevědí, co mají při hře dělat. Časem se to však naučí. Ostatní hráči se musí naučit zpracovat míč a přesně přihrát. V příštích zápasech snad budeme lepší a zvítězíme. Na penalty jsme zvítězili 6:5. Penalty proměnili: Pospíchal Jan, Diviš Michal, Melichar Dominik, Jarůšek Jakub, Láska Karel a Verner Viktor.

Mistrovské utkání v Chotěšově      7.10.2012

Chotěšov    :    Straškov             1 : 8  (1:3)        2 : 19  (0:11)

Sestava: Špád- Kubík, Pengl,Markant, Soukup, Jarůšek - Babják, Procházka Houdek, Kafka

Branky: Houdek 6x, Markant 4x, Jarůšek 3x, Kafka 3x, Soukup 3x, Babják 2x, Kubík 2x, Špád 2x, Pengl 1x, Procházka 1x

Probudili jsme se do deštivého dne. Lilo jak z konve a navíc byla pěkná zima. Už od rána mě rodiče telefonicky bombardovali otázkami jestli se bude hrát. Dorazit na utkání jsme museli a až tam se mělo rozhodnout jestli to raději nezrušíme. Počasí se nakonec umoudřilo a zápas se uskutečnil i když nás na trávníku občas zkropil déšť. Nejsme ale z cukru. Na utkání nás přijelo celkem deset. Zato domácí měli se sháněním hráčů velké problémy. První z nich se dostavil až v 9:45, ostatní přicházeli po desetiminutových intervalech a to je ještě trenér svážel na motorce. Hrát se tedy začalo až v 10:20, a domácí pouze v sestavě 4+1 s tím, že další hráč dorazí někdy během prvního utkání. Od ostatních soupeřů ve skupině jsme věděli že je tým Chotěšova slabý a tak jsme vyhlásili motivační prvek- když kluci vyhrají o 20 gólů koupíme jim .... No raději se jich zeptejte zde je to nezveřejnitelné, případné otázky vysvětlím. Každopádně se nakonec ukázalo, že to funguje. Hned po rozehrání jsme dostali ještě studenější sprchu než od deště. To když hned první dotek chotěšovských s balonem znamenal gól v naší síti. Opět jsme pouze koukali, neatakovali hráče soupeře a ten k němu se koulící míč v klidu nakopl a přeloboval Honzu v bráně. Naštěstí jim stejnou mincí ihned odpověděl Petr a tak jsme během první minuty viděli dva stejné góly v obou brankách. Rozjížděli jsme se pomalu a spalovali mnoho šancí, proto byl výsledek prvního poločasu pouze 1:3 po brankách Martina a znovu Petra. Ve druhém poločase už byli kluci jasně lepší a góly přidali i další hráči. Postupně se trefil dvakrát Kuba, opět Martin, střeleckou smůlu po několika nepromněných šancích protrhl Jarda a účet zápasu na 1:8 uzavřel Alex. Ve druhém utkání se řešila už jen výše skóre a to jestli kluci dosáhnou na slíbenou prémii. Také bylo po gólostroji v prvním poločase (0:11) vidět jak znervózněli, když se blížili k hranici dvaceti branek a dokonce si i za stavu 0:13 nechali dát dva laciné góly. O prémii rozhodl svou brankou Vašek, který dával na 2:14, tím ostatní uklidnil a skóre se zastavilo na 2:19. Na tomto zápase bylo vidět, že kluci hrají dobrý fotbal jestliže včas napadají soupeře a vnutí mu svou hru. Jen jim dlouho trvá než zjistí, že se takto dá hrát a nehrají tak od začátku. Další pozitivum tohoto zápasu bylo, že všichni vstřelili gól a to dokonce i sváteční střelci jako Vašek, Dáňa, Míra, nebo Honza, kterého na poslední poločas v bráně nahradil Dáda. Děkujeme rodičům za pomoc při dopravě a za povzbuzování na hřišti i při takto nepříznivém počasí.